ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
16 лютого 2011 р. Справа № 2а-15241/10/0470 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді ОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю: розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до ПП "Едельвейс-Плюс" про звернення стягнення на активи, -
ВСТАНОВИВ :
23 листопада 2010 року Нікопольська об'єднана державна податкова інспекція (далі - Позивач) звернулася до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом про стягнення з Приватного підприємства Едельвейс-Плюс (далі - Відповідач або ПП Едельвейс-Плюс ) за рахунок активів на користь державного бюджету податкового боргу з податку на додану вартість у сумі 667 грн. 27 коп.
Правовою підставою стягнення податкового боргу позивач вважає пп. 3.1.1 п. 3.1 ст. 3 Закону України Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами , відповідно до якого активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Представник позивача надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження, підтримавши позовні вимоги у повному обсязі.
Відповідач не з'явився у судове засідання та не забезпечив участь повноважного представника. Повістки про дату, час та місце проведення судового засідання на адресу Відповідача направлені вчасно. Однак, з адреси відповідача надійшов конверт - повернення. Виходячи з того, що адреса відповідача, зазначена у позовній заяві, співпадає з адресою його реєстрації, що також підтверджується наявною у матеріалах справи копією довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, відповідач вважається належним чином повідомлений про дату, час та місце проведення судового засідання.
Дослідивши всі документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд вважає позовні вимоги такими, що підлягають задоволенню в повному обсязі з наступних підстав.
Виходячи із матеріалів справи встановлено, що Приватне підприємство Едельвейс-Плюс (ЄДРПОУ 32650383) зареєстроване виконавчим комітетом Нікопольської міської ради від 10.12.2003 р. та перебуває на обліку в Нікопольській об'єднаній державній податковій інспекції.
На підставі акту від 01.03.2010р. № 369/152.3265083 про результати перевірки своєчасності подання податкової звітності по податку на додану вартість ПП Едельвейс-Плюс відповідно до пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181, 15.03.2010р. Нікопольською об'єднаною державною податковою інспекцією за неподання відповідачем звітності було винесено податкове повідомлення-рішення №0000851520/0/10571 про застосування штрафних санкцій у сумі 340 грн. 00 коп., яке було отримане Відповідачем поштою, про що свідчить поштове повідомлення про вручення.
Крім того, ПП Едельвейс-Плюс не надало до Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції декларації з податку на додану вартість за січень 2010 року по строку подання 22.02.2010 р. та за лютий 2010 року по строку подання 22.03.2010 р. Вказане порушення норм податкового законодавства з боку Відповідача зафіксовано в Акті № 269/152.32650383 від 22.04.2010 р. Згідно пп.17.1.1 п.17.1 ст.17 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III Позивачем 22.04.2010 р. складено акт № 269/152.32650383 на підставі якого 03.06.2010 р. до Відповідача винесено податкове повідомлення-рішення № 0001681520/0/23240 про застосування штрафних санкцій у сумі 340 грн. 00 коп., зазначене податкове повідомлення-рішення було направлено на адресу ПП Едельвейс-Плюс поштою, але конверт повернувся у зв'язку зі сплином строку зберігання.
На підставі ст. 6 Закону України Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" № 2181-III та п. 4.9 Порядку направлення органами державної податкової служби податкових повідомлень платникам податків та рішень про застосування штрафних (фінансових) санкцій, затвердженого наказом ДПА України № 253 від 21.06.2010 р. податкове повідомлення-рішення розміщено на дошці податкових оголошень, що підтверджується актом № 46 від 06.07.2010 р.
Враховуючи наявність переплати у відповідача з податку на додану вартість, яка рахується по особовому рахунку підприємства-боржника, сума податкового боргу, що підлягає стягненню зменшується та становить 667 грн. 27 коп.
Підпункт 5.3.1 пункту 5.3 статті 5 Закону № 2181 передбачає, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Пункт 5.4 ст. 5 Закону №2181 визначає узгоджену суму податкового зобов'язання, не сплачену платником податків у строки, визначені цією статтею, сумою податкового боргу платника податків.
Відповідно до п.1.3 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами", податковий борг (недоїмка) - податкове зобов'язання, самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному чи в судовому порядку, але не сплачене у встановлений законом строк.
Згідно п 1.6 ст.1 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" примусове стягнення - звернення стягнення на активи платника податків у рахунок погашення його податкового боргу без попереднього узгодження його суми таким платником податків.
Таким чином, враховуючи факт наявності самостійно узгодженого податкового зобов'язання, не сплаченого у встановлені чинним законодавством строки, така заборгованість підлягає стягненню у примусовому порядку за рахунок активів платника податків згідно п.3.1 ст. 3 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" .
Відповідно до ст. 2 Закону України "Про державну податкову службу в Україні", від 04.12.1990р. № 509 одним із завдань органів державної податкової служби є: здійснення контролю за додержанням податкового законодавства, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків і зборів (обов'язкових платежів), а також неподаткових доходів, установлених законодавством (далі - податки, інші платежі).
Відповідно до абзацу першого пункту 1 статті 8 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" Державна податкова адміністрація України здійснює такі функції: виконує безпосередньо, а також організовує роботу державних податкових адміністрацій та державних податкових інспекцій, пов'язану із: здійсненням контролю за своєчасністю, достовірністю, повнотою нарахування та сплати податків та зборів (обов'язкових платежів), контролю за валютними операціями, контролю за додержанням порядку проведення готівкових розрахунків за товари (послуги) у встановленому законом порядку, а також контролю за наявністю свідоцтв про державну реєстрацію суб'єктів підприємницької діяльності та ліцензій на провадження видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню відповідно до закону, торгових патентів;
Відповідно до частини 1 статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Згідно із статтею 69 Кодексу адміністративного судочинства України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів. Докази суду надають особи, які беруть участь у справі.
Статтею 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Суд, згідно зі статтею 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Отже, проаналізувавши зазначені вище норми чинного законодавства України, матеріали адміністративного позову, суд вважає, що позовні вимоги Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства Едельвейс-Плюс про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу є правомірними та підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 3, 11, 35, 69, 71, 86, 94, 158-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Дніпропетровський окружний адміністративний суд ,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Нікопольської об'єднаної державної податкової інспекції до Приватного підприємства Едельвейс-Плюс про примусове стягнення активів в рахунок погашення податкового боргу - задовольнити в повному обсязі.
Стягнути з Приватного підприємства Едельвейс-Плюс (53210, АДРЕСА_1; код ЄДРПОУ 32650383) на користь держави активи в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість (р/р 31115029700029, код платежу 14010100; одержувач відділення ДКУ у м. Нікополі, банк УДКУ у Дніпропетровській області; МФО 805012) на суму 667 грн. 27 коп. (шістсот шістдесят сім гривень 27 коп.).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 28.02.2011 |
Оприлюднено | 31.12.2015 |
Номер документу | 54579872 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Захарчук Наталія Віталіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Захарчук-Борисенко Наталія Віталіївна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Захарчук Наталія Віталіївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні