ХАРКІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"21" грудня 2015 р. Справа № 922/4538/15
Колегія суддів у складі:
головуючий суддя Істоміна О.А., суддя Барбашова С.В., суддя Білецька А.М.
при секретарі Кохан Ю.В.
за участю представників сторін:
позивача - ОСОБА_1, за довіреністю № 18 від 19.01.2015 року.
відповідача- не з"явився.
третьої особи - не з"явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні Харківського апеляційного господарського суду апеляційну скаргу Приватного аграрно-орендного підприємства "Зоря" (вх.№4938 Х/3-10) на рішення господарського суду Харківської області від 28.09.2015 року по справі №922/4538/15
за позовом Приватного аграрно - орендного підприємства "Зоря", с. Миколо-Комишувата, Красноградський район
до Красноградської районної державної адміністрації Харківської області, м.Красноград
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Хрестищенська сільська рада Красноградського району Харківської області
про визнання укладеними договорів оренди,-
ВСТАНОВИЛА:
Рішенням господарського суду Харківської області від 28.09.2015 року, з урахуванням ухвали про виправлення описки від 09.10.2015 року, по справі №922/4538/15 (суддя Светличний Ю.В. ) у задоволенні позову відмовлено.
Не погоджуючись із вказаним рішенням суду першої інстанції, Приватне аграрне - орендне підприємство "Зоря" звернулось до Харківського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати рішення господарського суду Харківської області від 28.09.2015 по справі №922/4538/15 та прийняти нове рішення, яким задовольнити позов в повному обсязі.
В апеляційній скарзі заявник посилається на те, що оскаржуване рішення прийняте з порушенням норм чинного законодавства України і що суд першої інстанції не в повному обсязі з'ясував обставини справи, які мають значення для правильного вирішення господарського спору, неправильно та неповно дослідив докази, що призвело до невідповідності висновків суду обставинам справи, а також на те, що суд невірно застосував норми як матеріального, так і процесуального права, що потягло за собою неправильне вирішення господарського спору та згідно статті 104 Господарського процесуального кодексу України є підставою для його скасування.
Красноградська районна державна адміністрація Харківської області у відзиві на апеляційну скаргу та її представник в судовому засіданні вважає, що рішення суду першої інстанції прийнято правомірно і підстави для його скасування відсутні. Просить апеляційну скаргу позивача залишити без задоволення.
Хрестищенська сільська рада Красноградського району Харківської області свого представника в судове засідання не направила, просить справу розглядати без участі її представника.
Для забезпечення повного, всебічного та об'єктивного дослідження матеріалів справи в судовому засіданні 15.12.2015 року було оголошено перерву до 21.12.2015 року.
Колегія суддів дослідивши матеріали справи, перевіривши повноту встановлених судом першої інстанції обставин справи та докази на їх підтвердження, їх юридичну силу, розглянувши доводи апеляційної скарги, письмові докази, долучені до матеріалів справи, встановила наступне.
Згідно статті 101 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд не зв'язаний доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду в повному обсязі. В апеляційній інстанції не приймаються і не розглядаються вимоги, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Як свідчать матеріали справи та підтверджено в ході апеляційного розгляду справи, 24.07.2012 року розпорядженням голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області №338 "Про надання дозволу ПАОП "Зоря" на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок для оформлення права користування на умовах оренди із земель не витребуваних земельних часток (паїв) на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області" позивачу було надано дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок для оформлення права користування на умовах оренди із земель не витребуваних земельних часток (паїв) на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області площею 83,70 га. Рекомендовано ПАОП "Зоря" замовити у землевпорядній організації, яка має відповідний дозвіл (ліцензію), розробку технічної документації із землеустрою. Управлінню Держкомзему у Красноградському районі внести відповідні зміни в земельно - облікову документацію.
26.08.2014 року розпорядженням № 312 голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) ПАОП "Зоря" для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області", було рекомендовано ПАОП "Зоря" у місячний термін з дня прийняття розпорядження звернутися до Красноградської районної державної адміністрації Харківської області для укладання договорів оренди земельних ділянок; приступити до використання земельних ділянок після укладання договорів оренди та їх державної реєстрації.
Проте, 01.12.2014 року за розпорядженням голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області №517 "Про визнання таким, що втратило чинність розпорядження голови районної державної адміністрації" визнано таким, що втратило чинність, розпорядження голови районної державної адміністрації від 26.08.2014 року №312 "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) ПАОП "Зоря" для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області".
17.12.2014 року ПАОП "Зоря" звернулось до Красноградської районної державної адміністрації Харківської області з заявою про укладення договорів оренди земельних ділянок.
17.01.2015 року відповідач повідомив позивача листом за №01-17/159 про наявність розпорядження №517 голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 01.12.2014 року, згідно якого розпорядження №312 голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 26.08.2014 року втратило свою чинність та проте, що на даний час відсутні підстави для укладання договорів оренди землі.
Позивач звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із позовом про визнання протиправним та скасування розпорядження №517 голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 01.12.2014 року.
Постановою Харківського окружного адміністративного суду від 27.01.2015 року у справі №820/20759/14, залишеною без змін ухвалою Харківського апеляційного адміністративного суду від 14.04.15 року позов ПАОП "Зоря" було задоволено. Визнано протиправним та скасовано розпорядження №517 голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 01.12.2014 року "Про втрату чинності розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 26.08.2014 року №312".
Спір у даній справі виник у зв'язку з неправомірною, на думку позивача, відмовою Красноградської районної державної адміністрації, укласти з позивачем договори оренди земельних ділянок, що знаходиться на території Хрестищінської сільської ради.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному і об'єктивному дослідженні в судовому засіданні з урахуванням всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи їх взаємний зв'язок, колегія суддів Харківського апеляційного господарського суду вважає, що апеляційна скарга позивача підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до частини 1 статті 13 Конституції України земля, її надра, атмосферне повітря, водні та інші природні ресурси, які знаходяться в межах території України, природні ресурси її континентального шельфу, виключної (морської) економічної зони є об'єктами права власності Українського народу. Від імені Українського народу права власника здійснюють органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах, визначених цією Конституцією.
Частиною 2 статті 19 Конституції України передбачено, що органи державної влади та місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; за статтею 118 Конституції України виконавчу владу в областях і районах, містах Києві та Севастополі здійснюють місцеві державні адміністрації.
Організація, повноваження та порядок діяльності місцевих державних адміністрацій визначаються Законом України Про місцеві державні адміністрації (в редакції, чинній станом на момент прийняття розпорядження №312) статтею 1 якого визначено, що виконавчу владу в областях, районах, районах Автономної Республіки Крим, у містах Києві та Севастополі здійснюють обласні, районні, Київська та Севастопольська міські державні адміністрації. Місцева державна адміністрація є місцевим органом виконавчої влади і входить до системи органів виконавчої влади.
У відповідності до статті 6 Закону України Про місцеві державні адміністрації (в редакції, чинній станом на момент прийняття розпорядження №312) на виконання Конституції України, законів України, актів Президента України, актів Кабінету Міністрів України, міністерств та інших центральних органів виконавчої влади, які відповідно до закону забезпечують нормативно-правове регулювання, власних і делегованих повноважень голова місцевої державної адміністрації в межах своїх повноважень видає розпорядження, а керівники структурних підрозділів - накази. Розпорядження голів місцевих державних адміністрацій, прийняті в межах їх компетенції, є обов'язковими для виконання на відповідній території всіма органами, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами та громадянами.
Статтею 13 Закону України Про місцеві державні адміністрації (в редакції, чинній станом на момент прийняття розпорядження №312) встановлено, що до відання місцевих державних адміністрацій у межах і формах, визначених Конституцією і законами України, належить, зокрема, вирішення питань щодо використання землі, природних ресурсів, охорони довкілля.
В управлінні відповідних місцевих державних адміністрацій, відповідно до статті 15 Закону України Про місцеві державні адміністрації (в редакції, чинній станом на момент прийняття розпорядження №312) перебувають об'єкти державної власності, передані їм в установленому законом порядку.
Згідно зі статті 21 Закону України Про місцеві державні адміністрації (в редакції, чинній станом на момент прийняття розпорядження №312) місцева державна адміністрація, серед іншого, розпоряджається землями державної власності відповідно до закону.
Колегією суддів встановлено, що 24.07.2012 року Красноградська районна державна адміністрація, з метою оформлення права користування на умовах оренди із земель невитребуваних земельних часток (паїв) на території Хрестищінської сільської ради, надала ПАОП Зоря дозвіл на розробку технічної документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) меж земельних ділянок (а. с. 77, том 1).
Указ Президента України від 08.08.1995 року N 720 "Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям" встановив, що паювання земель передбачає визначення розміру земельної частки (паю) у колективній власності на землю кожного члена колективного сільськогосподарського підприємства, сільськогосподарського кооперативу, сільськогосподарського акціонерного товариства без виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості). При паюванні вартість і розміри в умовних кадастрових гектарах земельних часток (паїв) всіх членів підприємства, кооперативу, товариства є рівними.
З викладеного можна зробити висновок, що земельна частка (пай) є умовною часткою земель, які належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, розмір якої визначений в умовних кадастрових гектарах.
Спеціальним законодавчим актом, який визначає організаційні та правові засади виділення власникам земельних часток (паїв) земельних ділянок у натурі (на місцевості) із земель, що належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам на праві колективної власності, а також порядок обміну цими земельними ділянками є Закон України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)" від 05.06.2003 року.
Підставами для виділення земельних ділянок в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) є рішення відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації (стаття 3 Закону).
Згідно з частини 2 статті 5 Закону сільські, селищні, міські ради приймають рішення щодо виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) у межах населених пунктів, а районні державні адміністрації - за межами населених пунктів.
Стаття 11 Закону України визначає, що встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) здійснюється на підставі технічної документації із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право власності на земельну ділянку.
Отже, обов'язок встановлення меж земельних ділянок у натурі (на місцевості) покладено на майбутніх власників земельної ділянки.
Враховуючи факт розроблення проекту землеустрою при розпаюванні земель, їх межі та площі є встановленими.
Відповідно до статті 13 зазначеного Закону нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради чи районної державної адміністрації можуть передаватися в оренду для використання за цільовим призначенням на строк до моменту отримання їх власниками державних актів на право власності на земельну ділянку, про що зазначається у договорі оренди земельної ділянки, а власники земельних часток (паїв) чи їх спадкоємці, які не взяли участь у розподілі земельних ділянок, повідомляються про результати проведеного розподілу земельних ділянок у письмовій формі, у разі якщо відоме їх місцезнаходження.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України „Про організацію робіт та методику розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв)" від 04.02.2004 року №122 встановлено, що організація робіт з розподілу земельних ділянок у межах одного сільськогосподарського підприємства між власниками земельних часток (паїв), які подали заяви про виділення належних їм земельних часток (паїв) у натурі (на місцевості), здійснюється відповідною сільською, селищною, міською радою чи райдержадміністрацією за місцем розташування земельних ділянок згідно з проектом; відповідно до п.12 цієї Методики - нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки передаються в розпорядження сільських, селищних, міських рад чи райдержадміністрацій з метою надання їх в оренду.
Із системного аналізу положень статей 5 і 13 Закону, пунктів 2, 12 Постанови КМУ від 04.02.2004 року №122 вбачається, що розпорядження нерозподіленими (невитребуваними) земельними ділянками (паями) з метою надання їх в оренду здійснюють сільські, селищні, міські ради чи райдержадміністрації в залежності від місця розташування таких ділянок, а саме за рішенням відповідної сільської, селищної, міської ради нерозподілені (невитребувані) земельні частки можуть передаватися в оренду в межах населених пунктів, а за рішенням районної державної адміністрації - за межами населених пунктів.
У зв'язку із тим, що нерозподілені (невитребувані) земельні ділянки (паї), знаходяться на території Хрестищінської сільської ради, але за межами населеного пункту, повноваження з передачі в оренду вказаних у договорі земельних ділянок (невитребуваних паїв) належать Красноградській районній державній адміністрації. Водночас, зобов'язання цього органу в судовому порядку укласти такий договір за відсутності зазначеного рішення є неможливим оскільки це порушувало б його передбачену Конституцією України виключну компетенцію.
Відповідно до Конституції України (стаття 19), органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Як вбачається із матеріалів справи, 26.08.2014 Головою Красногоадської районної державної адміністрації затверджено технічну документацію із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) для оформлення права користування на умовах оренди. Рекомендовано ПАОП "Зоря" у місячний термін з дня прийняття розпорядження звернутися до Красноградської районної державної адміністрації Харківської області для укладання договорів оренди земельних ділянок.
01.12.2014 року Розпорядженням Голови Красногоадської районної державної адміністрації №517 визнано таким, що втратило чинність, розпорядження голови районної державної адміністрації №312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищінської сільської ради Красноградського району Харківської області .
Як встановлено колегією суддів, на момент звернення ПАОП Зоря до господарського суду, розпорядження Красноградської районної державної адміністрації Харківської області № 517 від 01.12.2014 року Про втрату чинності розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області від 26.08.2014 №312 визнано противоправним та скасовано Харківським окружним адміністративним судом.
Судом першої інстанції, в порушення вимог статей 13, 14 Конституції України, не взяті до уваги обставини щодо законності та правомірності розпорядження Красноградською районною державною адміністрацією землею, що знаходиться у процесі розпаювання та реформування (не витребуванні земельні ділянки).
Наявний в справі протокол №1 нев'їздного засідання районної робочої групи раціонального та ефективного використання земель, запобігання порушення земельного законодавства та роз'яснювальної роботи щодо земельної реформи від 26.02.2015 року не вважається офіційним письмовим документом, який породжує певні правові наслідки для суб'єктів та не спрямований на регулювання тих чи інших суспільних відносин, у зв'язку з чим не може вважатися обов'язковим до виконання.
За вказаних обставин, розпорядження №312 від 26.08.2014 року Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищінської сільської ради Красноградського району Харківської області є обов'язковим до виконання на відповідній території, натомість станом на час звернення з позовом відповідний договір земельних ділянок не укладено.
Позивач неодноразово звертався до відповідача з проханням підписати договори оренди земельних ділянок (невитребуваних паїв), про що є належні докази в матеріалах справи. Проте, відповідач свого обов'язку щодо укладення договору оренди земельної ділянки не виконав, чим порушив законні права та інтереси позивача.
Цивільне законодавство передбачає загальний принцип свободи договору (пункт 3 статті 3 Цивільного Кодексу України) і не встановлює такого способу захисту цивільного права чи інтересу як зобов'язання примусового укладення договору. Можливість вимагати укладення договорів у судовому порядку законодавчо закріплюється лише в зобов'язаннях по укладенню господарських договорів.
Примусовий порядок укладення господарських договорів за рішенням суду регулюється статтею 187 Господарського кодексу України та статтею 649 Цивільного кодексу України, виходячи зі змісту яких і принципу свободи укладення договору, переддоговірні спори поділяються на спори про спонукання до укладення договору, якщо одна з сторін ухиляється від його укладення, та на спори з умов договору, коли сторони не врегулювали розбіжності щодо умов договору. При цьому можливість розгляду цих спорів в судовому порядку обумовлюються обов'язковістю договору.
Таким чином, спонукання до укладення договору за рішенням суду за відсутності волевиявлення відповідача на укладення договору оренди земельних ділянок (невитребуваних паїв) відповідає вимогам частини 1 статті 187 Господарського кодексу України.
За умовами частини 7 статті 179 Господарського кодексу України при укладенні господарських договорів сторони можуть визначати зміст договору на основі: типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України, чи у випадках, передбачених законом, іншим органом державної влади, коли сторони не можуть відступати від змісту типового договору, але мають право конкретизувати його умови.
Договір оренди невитребуваних земельних часток (паїв) повинен відповідати вимогам Типовому договору оренди землі, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року № 220.
За змістом частини 1 статті 630 Цивільного Кодексу України, умови типового договору, що набули юридично обов'язкового значення в силу актів цивільного законодавства, є обов'язковими для сторін договору, які не мають права відступити від їх положень і врегулювати свої відносини на власний розсуд.
Таким чином, укладення господарського договору є обов'язковим, якщо запропонований контрагентом проект відповідає типовому договору. Відмова від укладення договору в такому разі суперечить вимогам частини 1 статті 630 Цивільного Кодексу України.
Матеріали справи свідчать про те, що проект договору оренди земельної ділянки, який був наданий позивачем до матеріалів справи, відповідає Типовому договору оренди землі, затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 03.03.2004 року № 220.
З огляду на все викладене вище, враховуючи факт ухилення відповідача від укладення договорів оренди невитребуваних земельних часток (паїв), з огляду на розпорядженням голови Красноградської районної державної адміністрації Харківської області № 312 від 26.08.2014 року "Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення в натурі (на місцевості) ПАОП "Зоря" для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області", колегія суддів дійшла висновку, що позовні вимоги Приватного аграрно - орендного підприємства "Зоря" підлягають задоволенню в повному обсязі.
Відповідно до пункту 36 Інформаційного листа Вищого господарського суду України від 07.04.2008 року N 01-8/211 Про деякі питання практики застосування норм Цивільного та Господарського кодексів України , згідно з частиною 2 статті 187 ГК України день набрання чинності рішенням суду, яким вирішено питання щодо переддоговірного спору, вважається днем укладення відповідного господарського договору, якщо рішенням суду не визначено інше. Згідно з частиною третьою статті 84 ГПК України, у спорі, що виник при укладанні або зміні договору, в резолютивній частині вказується рішення з кожної спірної умови договору, а у спорі про спонукання укласти договір умови, на яких сторони зобов'язані укласти договір, з посиланням на поданий позивачем проект договору. Зазначені норми не суперечать одна одній, оскільки суд вправі задовольнити позов про спонукання укласти договір лише в разі, якщо встановить, що існує правовідношення, в силу якого сторони зобов'язані укласти договір, але одна із сторін ухилилася від цього. Тому, в резолютивній частині рішення, яким задовольняється позов про спонукання укласти договір, слід вказувати на те, що спірний договір є укладеним.
У відповідності з пунктом 4 частини третьої статті 129 Конституції України та статті 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
Зазначені вище норми процесуального закону спрямовані на реалізацію статті 43 Господарського процесуального кодексу України. Згідно з положеннями цієї статті судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності. Сторони та інші особи, які беруть участь у справі, обґрунтовують свої вимоги і заперечення поданими суду доказами. Господарський суд створює сторонам та іншим особам, які беруть участь у справі, необхідні умови для встановлення фактичних обставин справи і правильного застосування законодавства.
На підставі викладеного колегія суддів вважає, що рішення господарського суду Харківської області від 28.09.2015 року, з урахуванням ухвали про виправлення описки від 09.10.2015 року, по справі №922/4538/15 прийняте при не належному з'ясуванні обставин, що мають значення для справи та з порушенням норм матеріального та процесуального права, у зв'язку з чим наявні підстави для його скасування.
Керуючись статтями 22, 85, 99, 101, 103, 104, статтею 105 Господарського процесуального кодексу України, колегія суддів, -
ПОСТАНОВИЛА:
Апеляційну скаргу Приватного аграрно-орендного підприємства "Зоря" задовольнити.
Рішення господарського суду Харківської області від 28.09.2015 року, з урахуванням ухвали про виправлення описки від 09.10.2015 року, по справі №922/4538/15 скасувати та прийняти нове рішення.
Позов задовольнити.
1. Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки кадастровий № 6323381500:06:000:0187 між Красноградською районною державною адміністрацією (Харківська область, м. Красноград, вул. Жовтнева, 58 а) та приватним аграрно орендним підприємством Зоря (Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул.Українська 1, код 30377984) в наступній редакції:
ДОГОВІР № 1
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 1 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 5,4894 гектарів, у тому числі 5,4894 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 988,62 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,54 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 54 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
2. Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки кадастровий № 6323381500:06:000:0188 між Красноградською районною державною адміністрацією (Харківська область, м. Красноград, вул. Жовтнева, 58 а) та приватним аграрно орендним підприємством Зоря (Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул.Українська 1, код 30377984) в наступній редакції:
ДОГОВІР № 2
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 2 від "22"квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 5,2927 гектарів, у тому числі 5,2927 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 986,03 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,44 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн.44 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 3
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 3 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 5,6072 гектарів, у тому числі 5,6072 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 985,74 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,43 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 43 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 4
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 4 від "22 " квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 6,3684 гектарів, у тому числі 6,3684 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 988,06 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,52 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 52 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 5
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 5 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 6,0085 гектарів, у тому числі 6,0085 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 988,48 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,54 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 54 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 6
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 6 від "22" червня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 5, 3086 гектарів, у тому числі 5,3086 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 987,85 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,51 (сім п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 51 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 7
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 7 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 5,7654 гектарів, у тому числі 5,7654 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 986,51 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,46 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 46 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 8
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 8 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 3,7908 гектарів, у тому числі 3,7908 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 113 684,08 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 4 547,36 (чотири тисячі п'ятсот сорок сім) грн. 36 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 9
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 9 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 6,2454 гектарів, у тому числі 6,2454 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 986,24 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,45 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 45 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 10
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 10 від "22"квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 6,2454 гектарів, у тому числі 6,2454 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 986,24 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,45 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 45коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
11. Визнати укладеним договір оренди земельної ділянки кадастровий № 6323381500:07:000:0329 між Красноградською районною державною адміністрацією (Харківська область, м. Красноград, вул. Жовтнева, 58 а) та приватним аграрно орендним підприємством Зоря (Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул.Українська 1, код 30377984) в наступній редакції:
ДОГОВІР № 11
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 11 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 6,2454 гектарів, у тому числі 6,2454 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 986,24 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,45 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 45 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 12
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 12 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 4,8294 гектарів, у тому числі 4,8294 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 168 986,47 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 6 759,46 (шість тисяч сімсот п'ятдесят дев'ять) грн. 46 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 13
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 13 від "22 " квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 0,5963 гектарів, у тому числі 0,5963 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 21 000,82 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 840,03 (вісімсот сорок) грн. 03 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 14
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 14 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 6,2454 гектарів, у тому числі 6,2454 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 986,24 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,45 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 45 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
ДОГОВІР № 15
оренди землі
м.Красноград "19" червня 2015 р.
(місце укладення)
Орендодавець: Красноградська районна державна адміністрація в особі першого заступника голови райдержадміністрації ОСОБА_2,
який діє на підставі Закону України Про місцеві державні адміністрації з одного боку, та
Орендар: Приватне аграрно орендне підприємство "Зоря", в особі Генерального директора ОСОБА_3, який діє на підставі статуту, з іншого боку,уклали цей Договір оренди землі № 15 від "22" квітня 2015 р. (далі - Договір) про нижченаведене:
Стаття 1.
Предмет Договору
1.1. Орендодавець на підставі Розпорядження голови Красноградської районної державної адміністрації від 26.08.2014 року № 312 Про затвердження технічної документації із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості) ПАОП Зоря для оформлення права користування на умовах оренди для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області надає, а Орендар приймає в строкове платне користування нерозподілену (невитребувану) земельну ділянку (земельну частку (пай) - (надалі - Земельний пай) сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка знаходиться на території Хрестищенської сільської ради Красноградського району Харківської області.
(місце розташування)
Стаття 2.
Об'єкт оренди
2.1. В оренду передається Земельний пай розміром 5,9622 гектарів, у тому числі 5,9622 га ріллі.
(площа та якісні характеристики земель, зокрема меліорованих, за їх складом та видами угідь - рілля, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження тощо)
2.2. На Земельному паю не розміщено об'єктів нерухомого майна.
2.3. Земельний пай передається в оренду разом з - відсутні.
(перелік, характеристика і стан будинків, будівель, споруд та інших об'єктів)
2.4. Нормативна грошова оцінка Земельного паю становить 189 987,21 гривень станом на 01.01.2015 року.
2.5. Земельний пай, який передається в оренду, має такі недоліки, що можуть перешкоджати її ефективному використанню - відсутні.
2.6. Інші особливості об'єкта оренди, які можуть вплинути на орендні відносини - відсутні.
Стаття 3.
Строк дії Договору
3.1. Договір укладено строком на 49 (сорок дев'ять) років з урахуванням періоду ротації основної сівозміни до моменту отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку. Право оренди Земельного паю реєструється відповідно до законодавства. Цей Договір набирає чинності після підписання сторонами. Після закінчення строку Договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У разі поновлення Договору на новий строк його умови можуть бути змінені за згодою сторін.
3.2. По закінченню строку, на який було укладено даний Договір, Орендар має переважне право перед іншими особами на укладення Договору на новий строк (поновлення Договору). В такому разі Орендар повідомляє про це Орендодавця до спливу строку Договору. До листа-повідомлення Орендаря про поновлення Договору Орендар додає проект додаткової угоди.
3.3. У разі якщо Орендар продовжує користуватися Земельним паєм після закінчення строку Договору і за відсутності протягом одного місяця після закінчення строку Договору листа-повідомлення Орендодавця про заперечення у поновленні Договору, такий Договір вважається поновленим на той самий строк і на тих самих умовах, які були передбачені Договором. Відмова, а також наявне зволікання в укладенні додаткової угоди до Договору, вважаються істотним порушенням Договору й можуть бути оскаржені в суді. В цьому випадку рішення про зміну Договору в частині строку (тобто - про поновлення Договору) приймається судом.
Стаття 4.
Орендна плата
4.1. Розмір орендної плати у рік становить 7 599,49 (сім тисяч п'ятсот дев'яносто дев'ять) грн. 49 коп., що складає 4 % від нормативної грошової оцінки Земельного паю, зазначеної в пункті 2.4 цього Договору.
4.2. Орендна плата вноситься Орендарем щороку в грошовій формі на поточний рахунок УДКСУ в Красноградському районі 13050200, р/р 33214812700305 ГДКСУ у Харківській області МФО 851011 до 31 грудня кожного поточного року.
4.3. Обчислення розміру орендної плати за Земельний пай здійснюється з урахуванням його індексації. Індексація здійснюється шляхом множення розміру орендної плати за поточний рік на коефіцієнт індексації.Цей коефіцієнт індексації визначається станом на 01 січня кожного року за формулою: Кi = [І - 10]:100,
де Кi - коефіцієнт індексації, І - індекс споживчих цін за попередній рік за даними центрального органу виконавчої влади України у галузі статистики. У разі якщо індекс споживчих цін не перевищує 110 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 110, тобто коефіцієнт індексації дорівнює 1.
Відповідно до цього Договору жодні інші види індексації та формули індексів для обчислення розміру орендної плати не визначаються та не застосовуються.
4.4. Розмір орендної плати, а також порядок її обчислення, може переглядатися тільки за взаємною згодою сторін.
4.5. У разі невнесення орендної плати у строки, визначені цим Договором, справляється пеня у розмірі 0,1 % від несплаченої суми за кожний день прострочення.
Стаття 5.
Умови використання Земельного паю
5.1.Земельний пай передається в оренду для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Доходи, що отримує Орендар в результаті використання Земельного паю, є його виключною власністю. Орендареві забезпечується захист його права на орендований Земельний пай.
5.2. Цільове призначення Земельного паю: землі сільськогосподарського призначення для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
5.3. Умови збереження стану об'єкта оренди: Орендар зобов'язаний дотримуватися режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України.
5.4. Передача права оренди Земельного паю у заставу та внесення вказаного права оренди до статутного фонду (капіталу) господарського товариства або іншого підприємства згідно даного Договору не здійснюється.
Стаття 6.
Умови і строки передачі Земельного паю в оренду
6.1. Передача Земельного паю в оренду здійснюється без розроблення проекту його відведення.
6.2.Передача Земельного паю Орендарю здійснюється за актом його приймання-передачі після підписання цього Договору сторонами, але не пізніше 7 (семи) календарних днів після дати реєстрації договору оренди землі.
Стаття 7.
Умови повернення Земельного паю
7.1. Після припинення дії Договору у зв'язку з закінченням строку дії Договору Орендар повертає Орендодавцеві Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.2. Після припинення дії Договору у зв'язку з отримання власником Земельного паю (його спадкоємцем) державного акту (Свідоцтва) на право власності на земельну ділянку Орендар повертає Орендодавцеві або власнику земельної ділянки після збору урожаю Земельний пай у стані, не гіршому порівняно з тим, у якому він одержав його в оренду, за винятком випадків погіршення стану Земельної Ділянки не з вини Орендаря.
7.3. Здійснені Орендарем без згоди Орендодавця витрати на поліпшення орендованого Земельного паю, які неможливо відокремити без заподіяння шкоди Земельній Ділянці, не підлягають відшкодуванню.
7.4. Поліпшення стану Земельної Ділянки, проведені Орендарем за згодою з Орендодавцем, підлягають відшкодуванню.
7.5. Орендар має право на відшкодування збитків, заподіяних унаслідок невиконання Орендодавцем зобов'язань, передбачених цим Договором.
Збитками вважаються:
- фактичні втрати, яких Орендар зазнав у зв'язку з невиконанням або неналежним виконанням Орендодавцем умов Договору, а також витрати, які Орендар здійснив або повинен здійснити для відновлення свого порушеного права;
- доходи, які Орендар міг би реально отримати в разі належного виконання Орендодавцем умов Договору.
7.6. Розмір фактичних витрат Орендаря визначається на підставі документально підтверджених даних.
Стаття 8.
Обмеження (обтяження) щодо використання Земельного паю;
Гарантії
8.1. На Земельний пай встановлено наступні обмеження (обтяження) та інші права третіх осіб: - відсутні.
8.2 . Орендодавець гарантує, що має право володіння, користування, розпорядження та управління Земельним паєм відповідно до ст.13 Закону України "Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)". Ці права жодним чином не обмежені, за виключенням випадків, передбачених в п.8.1. даного Договору. На день підписання цього Договору Земельний пай нікому іншому не продана, не відчужена будь-яким іншим чином, в спорі, заставі (іпотеці), під арештом не перебуває, не передана в оренду чи безоплатне користування (цілком або частинами), вільна від будь-яких прав та претензій третіх осіб, які перешкоджають укладенню цього Договору та наступному використанню Земельного паю Орендарем.
Стаття 9.
Інші права та обов'язки сторін
9.1.Права Орендодавця:
- має право вимагати від Орендаря використання Земельного паю за цільовим призначенням згідно з Договором;
- має право вимагати від Орендаря своєчасного внесення орендної плати;
- має право вільного доступу до переданого в оренду Земельного паю для контролю за дотриманням Орендарем вимог цього Договору, не порушуючи при цьому звичайний режим роботи Орендаря.
9.2.Обов'язки Орендодавця:
- передати Земельний пай у користування Орендареві у стані, що відповідає умовам цього Договору;
- не вчиняти дій, які б перешкоджали Орендареві користуватися Земельним паєм;
- попередити Орендаря про всі особливі властивості та недоліки Земельного паю, які в процесі його використання можуть спричинити екологічно небезпечні наслідки для довкілля або привести до погіршення стану самого об'єкту оренди;
- повідомити Орендаря у розумний строк про зміну місця проживання та/чи банківських реквізитів;
9.3.Права Орендаря:
- має право самостійно господарювати на Земельному паю, з дотриманням умов цього Договору;
- має право отримувати продукцію та доходи з орендованого Земельного пая;
- має переважне право на поновлення дії (переукладення) цього Договору;
- має право передати орендований Земельний пай або його частину іншій особі в суборенду без згоди Орендодавця;
- має право проводити поліпшення стану Земельного паю, що мають довгостроковий характер;
- має право на збір урожаю у випадку закінчення дії цього Договору, в тому числі достроково, до збору Орендарем урожаю культур, що вирощувалися ним на Земельному паю, а Орендодавець зобов'язаний не чинити перешкод у зборі такого урожаю Орендарем;
- має право здійснювати у встановленому порядку зрошувальні меліоративні роботи та проводити інші роботи, необхідні для ведення сільськогосподарського виробництва.
9.4.Обов'язки Орендаря:
- своєчасно вносити орендну плату за користування Земельним паєм;
- використовувати Земельний пай за його цільовим призначенням згідно з цим Договором;
- дотримуватися по відношенню до Земельного паю режиму використання земель сільськогосподарського призначення у відповідності з вимогами чинного законодавства України;
- повернути орендований Земельний пай після закінчення оренди, якщо інше не передбачено цим Договором або не погоджено сторонами у письмовій формі.
Стаття 10.
Ризик випадкового знищення
або пошкодження об'єкта оренди чи його частини
10.1. Ризик випадкового знищення або пошкодження об'єкта оренди чи його частини несе Орендодавець.
Стаття 11.
Страхування об'єкта оренди
11.1. Згідно з цим Договором об'єкт оренди не підлягає страхуванню на весь період дії цього Договору.
Стаття 12.
Зміна умов Договору і припинення його дії
12.1. Зміна умов Договору здійснюється у письмовій формі за взаємною згодою сторін. У разі недосягнення згоди щодо зміни умов Договору спір розв'язується у судовому порядку.
12.2. Дія Договору припиняється у разі:
- закінчення строку, на який його було укладено;
- придбання Орендарем Земельного паю у власність;
- викупу Земельного паю для суспільних потреб або примусового відчуження Земельного паю з мотивів суспільної необхідності в порядку, встановленому законом;
- ліквідації юридичної особи-орендаря.
12.3. Договір припиняється також в інших випадках, передбачених законом.
12.4. Дія Договору припиняється шляхом його розірвання за:
- взаємною згодою сторін;
- рішенням суду на вимогу однієї із сторін унаслідок невиконання другою стороною обов'язків, передбачених Договором, та внаслідок випадкового знищення, пошкодження Земельного паю, яке істотно перешкоджає його використанню, а також з інших підстав, визначених законом.
12.5. Розірвання цього Договору в односторонньому порядку не допускається.
12.6. Реорганізація юридичної особи-орендаря не є підставою для зміни умов або розірвання цього Договору.
Стаття 13.
Відповідальність сторін за невиконання
або неналежне виконання Договору
13.1. За невиконання або неналежне виконання Договору сторони несуть відповідальність відповідно до чинного в Україні законодавства та цього Договору.
13.2. Сторона, яка порушила зобов'язання, звільняється від відповідальності, якщо вона доведе, що це порушення сталося не з її вини.
Стаття 14.
Прикінцеві положення
14.1.Право на оренду Земельним паєм оформлюється відповідно до законодавства України.
14.2. Цей Договір укладено у трьох примірниках, що мають однакову юридичну силу, один з яких знаходиться у Орендодавця, другий - у Орендаря, третій - в органі, який провів державну реєстрацію договору оренди землі.
14.3. Невід'ємними частинами Договору є:
- план або схема Земельного паю;
- акт приймання-передачі об'єкта оренди.
Стаття 15.
Реквізити сторін
Орендодавець:
Красноградська районна державна адміністрація
63304, Харківська область, м.Красноград, вул. Жовтнева, № 58-а
Код ЄДРПОУ 04059549
Орендар:
Приватне аграрно орендне підприємство Зоря
63310, Харківська область, Красноградський район, с.Миколо-Комишувата, вул. Українська, 1
п/р 26007012919000 в ПАТ «КІБ Креді Агріколь» МФО 300379, ІПН 303779820160
(найменування юридичної особи, що діє на підставі установчого документа (назва, ким і коли затверджений), її місцезнаходження, ідентифікаційний код, відомості про державну реєстрацію та банківські реквізити)
Підписи сторін:
Орендодавець:
Доручити господарському суду Харківської області видати відповідний наказ.
Постанова набирає чинності з дня її проголошення і може бути оскаржена до Вищого господарського суду України протягом 20-ти днів.
Головуючий суддя Істоміна О.А.
Суддя Барбашова С.В.
Суддя Білецька А.М.
Суд | Харківський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 31.12.2015 |
Номер документу | 54599204 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Харківський апеляційний господарський суд
Істоміна О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні