Постанова
від 29.09.2015 по справі 810/4001/15
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

29 вересня 2015 року (10:55 год.) м. Київ          №810/4001/15

Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Кушнової А.О., за участю секретаря судового засідання Корінного С.О., розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест" про стягнення заборгованості за страховими внесками,

Суть спору:

До Київського окружного адміністративного суду звернулось з позовом Управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест" про стягнення заборгованості за страховими внесками в сумі 3 325,45 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем не були сплачені в повному обсязі страхові внески за період з жовтня 2008 року по березень 2009 року, що призвело до утворення заборгованості в сумі 3325,45 грн., яку позивач просить стягнути в примусовому порядку.

Ухвалами Київського окружного адміністративного суду від 31.08.2015 року відкрито провадження в адміністративній справі, закінчено підготовче провадження та справу призначено до судового розгляду.

Позивач в судове засідання не з'явився, про дату, час та місце судового розгляду справи був повідомлений належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Разом з цим матеріали адміністративної справи містять клопотання позивача про розгляд справи за відсутності його уповноваженого представника.

Відповідач в судове засідання не з'явився, про час та місце судового засідання був повідомлений належним чином, однак поштова кореспонденція, яка була направлена на адресу відповідача, повернута до суду з відміткою «адресат відсутній».

Відповідно до ч. 11ст. 35 КАС України розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи обмежені строки розгляду справи, недопущення їх порушення та безпідставного затягування вирішення спору, приймаючи до уваги, що наявні в матеріалах справи докази в достатній мірі характеризують взаємовідносини сторін, а сторони є належним чином повідомлені про дату, час та місце судового розгляду справи, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи.

Приймаючи до уваги, що в матеріалах справи достатньо доказів для з'ясування обставин по справі, суд вважає можливим на підставі статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розглядати справу за відсутністю представників позивача та відповідача.

Розглянувши матеріали справи, дослідивши надані докази, суд

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «Агро - Інвест» (ідентифікаційний код юридичної особи: 32810669, місцезнаходження юридичної особи: 08033, Київська область, Макарівський район, село Северинівка, вулиця Леніна, будинок 4), є юридичною особою та як платник страхових внесків перебуває на обліку в Управлінні Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області, а отже є страхувальником у розумінні положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, що підтверджується витягом з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців від 31.08.2015 (а.с.18-20).

Згідно з преамбулою Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 №1058 (далі – Закон № 1058 в редакції, чинній на час виникнення спірних правовідносин) цей Закон, розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.

Положеннями абз. 2 п. 1 ч. 1 ст. 14 Закону № 1058 страхувальниками відповідно до цього Закону є: роботодавці: підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об'єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об'єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб'єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру, - для осіб, зазначених у пунктах 1, 10, 15 статті 11 цього Закону.

Відповідно до частини 1 статті 15 Закону №1058 відповідач є платником страхових внесків.

Згідно з абз. 2 ч. 1 ст. 19 Закону №1058 страхові внески до солідарної системи нараховуються: для роботодавця - на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат, у тому числі в натуральній формі, які визначаються згідно з нормативно-правовими актами, прийнятими відповідно до Закону України "Про оплату праці", виплату винагород фізичним особам за виконання робіт (послуг) за угодами цивільно-правового характеру, що підлягають обкладенню податком на доходи фізичних осіб, а також на суми оплати перших п'яти днів тимчасової непрацездатності, яка здійснюється за рахунок коштів роботодавця, та допомоги по тимчасовій непрацездатності.

Згідно з п. 4 ч. 2 ст. 17 Закону №1058 страхувальник зобов'язаний подавати звітність територіальним органам Пенсійного фонду у строки, в порядку та за формою, встановленими Пенсійним фондом.

Положеннями пп. 5.1.1 п. 5.1 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками і застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування в Пенсійний фонд України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України 19.12.2003 №21-1 (далі – Інструкція в редакції, чинній на момент виникнення спірних правовідносин) обчислення страхових внесків зазначеною категорією платників здійснюється щомісячно за ставками, визначеними пунктами 4.1, 4.2 цієї Інструкції, на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), виходячи з розміру страхового внеску, що діє на день нарахування виплат (доходу).

Відповідно до розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті за жовтень 2008 року від 12.11.2008, відповідачем самостійно задекларовано страхових внесків за жовтень 2008 року в сумі 2180,74 грн. (а.с.9); за листопад 2008 року від 17.12.2008, відповідачем самостійно задекларовано страхових внесків за листопад 2008 року в сумі 1451,78 грн. (а.с.10); за грудень 2008 року від 13.01.2009, відповідачем самостійно задекларовано страхових внесків за грудень 2008 року в сумі 1019,69 грн. (а.с.11); за січень 2009 року від 17.02.2009, відповідачем самостійно задекларовано страхових внесків за січень 2009 року в сумі 61,67 грн. (а.с.12); за лютий 2009 року від 17.03.2009, відповідачем самостійно задекларовано страхових внесків за лютий 2009 року в сумі 45,98 грн. (а.с.13); за березень 2009 року від 10.04.2009, відповідачем самостійно задекларовано страхових внесків за березень 2009 року в сумі 23,93 грн. (а.с.14).

Відповідно до ч. 6 ст. 20 Закону №1058 страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим звітним періодом є: для страхувальників, зазначених у пунктах 1, 2, 4 статті 14 цього Закону, - календарний місяць.

З картки особового рахунку відповідача вбачається, що розрахована сума страхових внесків в повному обсязі сплачена не була, що призвело до утворення боргу в сумі 3325,45 грн. (а.с.27-33).

Стаття 106 Закону № 1058 передбачає, що територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Вимога про сплату недоїмки є виконавчим документом. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов'язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

На підставі зазначеної норми позивачем на адресу відповідача була направлена вимога про сплату боргу № Ю 2000 від 01.05.2009, яка була отримана відповідачем 29.05.2009 (а.с.26).

Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України страхувальник у разі незгоди з розрахунком суми недоїмки, зазначеної у вимозі про сплату недоїмки, узгоджує її з органами Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, а в разі неузгодження вимоги із органами Пенсійного фонду має право на оскарження вимоги в судовому порядку.

Враховуючи відсутність незгоди відповідача з розрахунком суми недоїмки, вказана вимога про сплату боргу є узгодженою.

Отже, станом на момент розгляду справи за відповідачем склалась заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з жовтня 2008 року по березень 2009 року в розмірі 3325,45 грн.

Таким чином, позовні вимоги позивача про стягнення недоїмки зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з жовтня 2008 року по березень 2009 року в розмірі 3325,45 грн. є обґрунтованими, такими, що підтверджуються матеріалами справи та підлягають задоволенню у повному обсязі.

          Відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем – фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись статтями 11, 14, 70, 71, 72, 86, 94, 159-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ПОСТАНОВИВ:

1.Адміністративний позов задовольнити в повному обсязі.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Агро-Інвест" (ідентифікаційний код 32810669, місцезнаходження 08033, Київська область, Макарівський район, село Северинівка, вулиця Леніна, 4) на користь Управління Пенсійного фонду України у Макарівському районі Київської області (ідентифікаційний код 22200722, місцезнаходження 08000, Київська область, Макарівський район, селище міського типу Макарів, вулиця Проектна, будинок 5) заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за період з жовтня 2008 року по березень 2009 року в розмірі 3325,45 грн. (три тисячі триста двадцять п'ять грн. 45 коп.)

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо скаргу не було подано в установлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга на постанову суду подається до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Суддя                                                                                 Кушнова А.О.

Дата ухвалення рішення29.09.2015
Оприлюднено31.12.2015
Номер документу54599550
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/4001/15

Ухвала від 22.11.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 30.09.2019

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 26.12.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 26.12.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 14.12.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Постанова від 29.09.2015

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

Ухвала від 31.08.2015

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Кушнова А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні