Справа № 140/2768/15-ц
№ 2/140/958/15
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
03.12.2015 року Немирівський районний суд
Вінницької області
в складі: головуючого судді Алєксєєнка В.М.
при секретарі Андрущак Л.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові
цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Семенської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , -
В С Т А Н О В И В :
16.11.2015 року до суду з позовом звернулася ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , вказавши, що 13.08.2011 року померла її мати ОСОБА_2. Після її смерті відкрилась спадщина на все належне їй майно, в тому числі на земельну ділянку, що належала їй за Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ВН № 087768, який виданий Немирівською РДА 20.09.2004 року, зареєстрований в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 117, в кількості 2,7767 га., кадастровий номер земельної ділянки: 0523087000:02:001:0117.
Таким чином ОСОБА_3 являється спадкоємцем за законом після смерті матері ОСОБА_2, це підтверджує довідка, видана виконкомом Семенської сільської ради.
Маючи намір прийняти спадщину, вона хотіла звернутися до нотаріальних органів у шестимісячний термін після смерті матері, проте довідалася, що у прийнятті спадщини її буде відмовлено в зв'язку із втратою правовстановлюючих документів, а саме Державного акта на право приватної власності на землю. При цьому її було роз'яснено, що питання про визначення додаткового строку для подання заяви може бути вирішено судом в майбутньому, при наявності правовстановлюючих документів, або отримання інших документів, що підтверджували б право власності на вказану вище земельну ділянку.
Так, від народження вона проживала з батьками в с. Семенки, Немирівського району, Вінницької області, що підтверджується свідоцтвом про народження.
На день смерті матері ОСОБА_2 вона проживала з нею в с. Салинці, Немирівського району, доглядала за нею, хоча була прописана за адресою: АДРЕСА_1 і фактично прийняла спадщину, але по причині того, що мати залишилась прописаною в с. Салинці, нотаріальними органами факт прийняття спадщини відповідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України не може бути взятий до уваги.
Відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України ОСОБА_3 зобов'язана була звернутись до нотаріальних органів та оформити свідоцтво про право на спадщину, в тому числі на земельну ділянку, що належали померлій матері, але правовстановлюючого документа (державного акту на право власності на землю) не змогли знайти, хоча точно знала, що матері було виділено земельну ділянку (пай) в зв'язку із тим, що вона довгий час працювала в КСП РОДИНА с. Семенки, нею був укладений договір оренди і вона отримувала орендну плату. Недавно державний акт на землю знайшовся.
З наведеного випливає, що встановлений статтею 1270 ЦК України строк на прийняття спадщини пропущений з поважних причин, а саме: в зв'язку із тимчасовою втратою правовстановлюючого документу (Державного акту на право власності на земельну ділянку).
Цивільне законодавство передбачає можливість продовження даного строку, якщо він був пропущений з поважної причини.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву в якій просить розгляд справи провести за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.
Відповідач голова Семенської сільської ради в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву, в якій вказав, що позов визнає, не заперечує проти його задоволення, просить суд розглянути справу за відсутності представника сільської ради.
Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, так як він відповідає вимогам закону, визнаний відповідачем та підтверджується матеріалами справи.
У відповідності до ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.
Згідно з ч. 1 ст. 61 ЦПК України, обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
В судовому засіданні беззаперечно доведено, що позивач є спадкоємцем за законом померлої 13.08.2015 року ОСОБА_2, однак не подала у встановлений законом шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори через втрату правовстановлюючого документу необхідного для подачі до нотаріальної контори та юридичну необізнаність, тому суд визнає поважною причину пропуску строку для подання заяви.
Дані правовідносини регулюються ч. 3 ст. 1272 ЦК України, у відповідності до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Оскільки позивачка пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, то з метою захисту її майнових прав, її необхідно визначити додатковий строк достатній для подання вказаної заяви до нотаріальної контори.
На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ч. 3 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 208, 212- 215, 294 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальних органів терміном до 03.02.2016 року, яка відкрилась 13.08.2011 року після смерті її матері ОСОБА_2.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Суддя:
Суд | Немирівський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 03.12.2015 |
Оприлюднено | 31.12.2015 |
Номер документу | 54613594 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Немирівський районний суд Вінницької області
Алєксєєнко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні