Постанова
від 27.03.2007 по справі ас-46/83-07
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

АС-46/83-07

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,  

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 "27" березня 2007 р.  11 години 00 хвилин              Справа № АС-46/83-07

вх. № 3171/4-46

Суддя господарського суду Харківської області Ільїн О.В.

за участю секретаря судового засідання Бакіна О.Б.

представників сторін :

позивача - Казначеєва Г.Д., представник

відповідача - Погрецька О.М., представник, дов. № 01-36/247 від 29.01.07 р.

по справі за позовом  Релігійна громада Церкви християн Адвентистів Сьомого дня, м. Первомайський   

до  Первомайська міська Рада м. Первомайський  

про скасування рішень та визнання договору оренди землі та акту прийому-передачі землі недійсними

ВСТАНОВИВ:

Релігійна громада Церкви Християн Адвентистів Сьомого дня в місті Первомайський Харківської області звернулася до господарського суду з адміністративною позовною заявою про визнання незаконним та скасування рішення Первомайської міської ради Харківської області від 23 грудня 2004 року в частині припинення права позивача на постійне користування земельною ділянкою площею 0,3423 га за адресою: м. Первомайський, вул. Комунальна, 31, та передачі цієї земельної ділянки в оренду терміном на 49 років, а також про визнання недійсним договору оренди вказаної земельної ділянки та акту прийому-передачі земельної ділянки, як таких, що укладені та виготовлені на підставі незаконного рішення.

Ухвалою господарського суду Харківської області від 19 березня 2007 року було відкрито провадження в адміністритвній справі  № АС-46/83-07 і на 27 березня 2007 року було призначено попереднє судове засідання.

          У попередньому судовому засіданні представник позивача підтримав позовну заяву і просить суд задовольнити її.

          Представник відповідача у попередньому судовому засіданні повідомив суд, що не заперечує проти позову і визнає позов. Письмових пояснень суду не надав.

          Заслухавши пояснення представників позивача та відповідача, дослідивши матеріали справи та наявні докази, суд встановив наступне.

Позивач на підставі договорів купівлі-продажу від 15 травня 1998 року та від 19 лютого 1999 року, укладених з Первомайським представництвом Фонду державного майна, придбав у колективну власність три будинки за адресою: Харківська область, м. Первомайський, вул. Комунальна, 31., які розташовані на земельній ділянці площею 0,3422 га.

Рішенням ІІ сесії 3 скликання Первомайської міської ради Харківської області від 26 травня 1999 року позивачу на підставі договору купівлі-продажу було надано в постійне користування земельну ділянку по вул. Комунальна, 31 у м. Первомайський, площею 4122 кв.м.

Рішенням 26 сесії 3 скликання Первомайської міської ради Харківської області від 25 липня 2001 року на підставі добровільної відмови у позивача було вилучено земельну ділянку по вул. Комунальній, 31 у м. Перовомайський, площею 700 кв.м.

23 грудня 2004 року пунктами 11, 11.1. рішення 27 сесії 4 скликання Первомайської міської ради Харківської області «Про затвердження технічної документації із землеустрою, припинення права користування та надання земельних ділянок, відміну п. 3, 3.1 рішення 24 сесії 4 скликання від 14 жовтня 2004 року» було затверджено проект землеустрою щодо встановлення меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) по вул. Комунальній, 31 м. Первомайський для обслуговування будівлі церкви та господарських споруд, та позивачу надано в оренду строком на 49 років земельну ділянку площею 0,3423 га, розташовану по вул. Комунальній 31 м. Первомайський.

02 червня 2005 року між сторонами по справі було укладно договір оренди землі, згідно з яким відповідач надав, а позивач прийняв в строкове платне користування земельну ділянку для обслуговування адміністративної будівлі та приміщень, яка розташована по вул. Комунальній, 31 м. Первомайський Харківської області, площею 0,3423 га.

В обгрунтування позовних вимог позивач посилається на незаконне  припинення відповідачем права позивача на постійне користування спірною земельною ділянкою, що суперечить вимогам ч. 5 ст. 120, ст.ст. 122, 123 Земельного кодексу України.

Відповідно до ч. 5 ст. 120 Земельного кодексу України при переході права власності на будівлю або споруду до громадян або юридичної особи, які не можуть мати у власності земельні ділянки, до них переходить право користування земельною ділянкою, на якій розташована будівля чи споруда.

Таким чином, рішенням 27 сесії 4 скликання Первомайської міської ради Харківської області від 23 грудня 2004 року було порушено право позивача як постійного користувача земельною ділянкою, на якій розташовані належні йому на праві власності будівля та господарські споруди.

Аналіз встановлених фактичних обставин справи, дає підстави суду дійти висновку, що відповідач прийняв оспорюване рішення без наявності на то правових підстав.

Відповідно до частини 10 ст. 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» акти органів та посадових осіб місцевого самоврядування з мотивів їхньої невідповідності Конституції або законом України визнаються незаконними в судовому порядку.

За таких обставин, а також враховуючи визнання відповідачем адміністративного позову, суд дійшов висновку, що позов є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню в частині визнання незаконним та скасування рішення 27 сесії 4 скликання Первомайської міської ради Харківської області від 23 грудня 2004 року, а саме п. 11., та п.п. 11.1-11.2.3. щодо припинення права позивача на постійне користування земельною ділянкою площею 0,3423 га за адресою: м. Первомайський, вул. Комунальна, 31, та передачі цієї земельної ділянки в оренду терміном на 49 років.

В частині позовних вимог про визнання недійсним договору оренди землі від 02 червня 2005 року, укладеного між сторонами по справі та акту прийому передачі земельної ділянки, як таких, що укладені та виготовлені на підставі незаконного рішення сесії Первомайської міської ради, суд вважає за необхідне на підставі п. 1 ч. 1 ст. 157 Кодексу Адміністративного судочинства України закрити провадження у справі в цій частині, оскільки ці позовні вимоги не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.

Справа адміністративної юрисдикції, відповідно до ст. 3 Кодексу адміністративного судочинства України, - це переданий на вирішення адміністративного суду публічно-правовий спір, у якому хоча б однією зі сторін є орган виконавчої влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа або інший суб*єкт, який здійснює владні управлінські функції на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.

Відповідно до ч. 2 ст. 4 цього Кодексу юрисдикція адміністративних судів поширюється на всі публічно-правові спори, крім спорів, для яких законом встановлений інший порядок судового вирішення.

Відповідно до ст. 17 Кодексу адміністративного судочинства України, компетенція адміністративних судів поширюється на спори фізичних чи юридичних осіб із суб*єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи правових актів індивідуальної дії), дій чи бездіяльності; спори з приводу прийняття громадян на піблічну службу; спори між суб*єктами владних повноважень з приводу реалізації їхньої компетенції у сфері управління, а також спори, які виникають з приводу укладання та виконання адміністративних договорів; спори за зверненням суб*єкта владних повноважень у випадках встановлених законом; спори щодо правовідносин, пов*язаних з виборчим процесом чи процесом референдуму.

Даний спір в частині визнання недійсним договору оренди землі від 02 червня 2005 року, укладеного між сторонами по справі, та акту прийому передачі земельної ділянки виник не з публічно-правових відносин, в яких відповідач є суб*єктом владних повноважень. В даному випадку, спір виник із господарських правовідносин, в яких відповідач виступає в якості орендодавця земельної ділянки за договором оренди землі від 02 червня 2005 року, яка знаходиться згідно з чинним законодавством в його віданні. Тому, цей спір відповідно до ст. 12 Господарського процесуального кодексу України підвідомчий господарським судам і повинен розглядатися в порядку господарського судочинства.

За таких обставин, суд закриває провадження у справі в частині позовних вимог про визнання недійсним договору оренди землі від 02 червня 2005 року, укладеного між сторонами по справі та акту прийому передачі земельної ділянки.

За результатами розгляду справи, керуючись ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 94, 121, п. 1 ч. 1 ст. 157, ст. 163  Кодексу адміністративного судочинства України , суд

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити частково.

Визнати нечинним та скасувати рішення27 сесії 4 скликання Первомайської міської ради Харківської області від 23 грудня 2004 року, а саме п. 11., та п.п. 11.1-11.2.3. щодо припинення права Релігійної громади Церкви християн Адвентистів Сьомого дня на постійне користування земельною ділянкою площею 0,3423 га за адресою: м. Первомайський, вул. Комунальна, 31, та передачі цієї земельної ділянки в оренду терміном на 49 років.

          Стягнути з Первомайської міської ради Харківської області (поштова адреса: 64105, Харківська область, м. Первомайський, 3 мікрорайон, Громадський центр, код 26149691, інформація про відкриті поточні рахунки в установах банків відсутня) на користь Релігійної громади Церкви християн Адвентистів Сьомого дня (поштова адреса: 64107, м. Перомайський,  вул. Комунальна, 31, код ЄДРПОУ 24485373) 3, 40  грн. витрат по сплаті судового збору.

          Видати виконавчий лист після набрання постановою законної сили.

Закрити провадження у справі в частині позовних вимог про визнання недійсним договору оренди землі від 02 червня 2005 року, укладеного між сторонами по справі та акту прийому передачі земельної ділянки.

На постанову через суд першої інстанції може бути подана заява про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови.

Апеляційна скарга може бути  подана через суд першої інстанції протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Копія апеляційної скарги одночасно направляється до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Постанова набирає законної сили після закінчення строків для подачі заяви про апеляційне оскарження.

Повний текст постанови виготовлений 30 березня 2007 року о 12 годині 00 хвилин.

Суддя                                                                                            Ільїн О.В.

 справа № АС-46/83-07

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення27.03.2007
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу546458
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —ас-46/83-07

Постанова від 27.03.2007

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ільїн О.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні