Рішення
від 03.12.2015 по справі 140/2776/15-ц
НЕМИРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 140/2776/15-ц

№ 2/140/965/15

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И 03.12.2015 року Немирівський районний суд

Вінницької області

в складі: головуючого судді Алєксєєнка В.М.

при секретарі Андрущак Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Немирові

цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Семенської сільської ради про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , -

В С Т А Н О В И В :

16.11.2015 року до суду з позовом звернулася ОСОБА_1 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини , вказавши, що 16.03.2014 року помер її батько ОСОБА_2.

Після його смерті відкрилась спадщина на все належне йому майно, в тому числі на земельну ділянку, що належала йому за Державним актом на право на право приватної власності на земельну ділянку серії ВН № 087838, який виданий Немирівською РДА 20.09.2004 року зареєстрований в ОСОБА_3 записів держаних актів на право приватної власності на землю за № 191, в кількості 2,5839 га. на території Семенської сільської ради, кадастровий номер земельної ділянки: 0523087000:01:001:0052.

Раніше 03.02.2010 року померла її мати ОСОБА_4. Після її смерті відкрилась спадщина на все належне їй майно, в тому числі на земельну ділянку, що належала їй за Державним актом на право власності на земельну ділянку серії ВН № 087839, який виданий Немирівською РДА 20.09.2004 року, зареєстрований в книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 187, в кількості 2,5839 га. на території Семенської сільської ради, кадастровий номер земельної ділянки: 0523087000:016001:0053.

Таким чином ОСОБА_1, являється спадкоємцем за законом після смерті батька ОСОБА_2, а також по спадковій трансмісії після смерті матері ОСОБА_4, це підтверджує довідка, видана виконкомом Семенської сільської ради.

Маючи намір прийняти спадщину, вона хотіла звернутися до нотаріальних органів у шестимісячний термін після смерті батька ОСОБА_2, проте після його смерті було втрачено правовстановлюючі документи на майно, що йому належало, а саме Державні акти на право приватної власності на землю. Тобто на той час, не можна було визначити перелік спадкового майна. При цьому її було роз'яснено, що питання про визначення додаткового строку для подання заяви може бути вирішено судом майбутньому, при наявності правовстановлюючих документів, або отримання інших документів, що підтверджували б право власності на майно.

Так, відповідно до ч. 1 ст. 1297 ЦК України вона зобов'язана була звернутись до державного нотаріуса із заявою про прийняття спадщини та оформити свідоцтво про право на спадщину, а саме на земельні ділянки, що належали померлому батькові ОСОБА_2 та померлій матері ОСОБА_4 по спадковій трансмісії, але правовстановлюючих документів (державних актів на право власності на землю) не могла знайти, хоча точно знала, що у них було дві земельні ділянки, отримані після розпаювання КСП Родина с. Семенки, де вони довгий час працювали. Крім того батьки отримували орендну плату за договором оренди землі. Недавно державні акти знайшлися.

Чому батько не звертався із заявою про прийняття частини спадщини після смерті матері та не прийняв спадщину вона не знає.

На день смерті батька вона проживала з ним в одному будинку в с. Семенки, Немирівського району, по вул. Набережна, буд. 11, нотаріальними органами факт прийняття спадщини відповідно ч. 3 ст. 1268 ЦК України не може бути взятий до уваги.

З наведеного випливає, що встановлений статтею 1270 ЦК України строк на прийняття спадщини пропущеним ним з поважної причини, а саме: тимчасовою втратою правовстановлюючих документів (держаних актів на право власності на земельну ділянку).

Додатково пунктом 24 постанови пленуму Верховного суду України Про судову практику у справах про спадкування передбачено, що у випадку коли особа, яка не прийняла спадщину у встановлений законом строк, вона може звернутися до суду з позовною заявою про визначення додаткового строку для прийняття спадщини відповідно до частини третьої статті 1272 ЦК (абз.1 п. 24 постанови). При цьому, при відсутності інших спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття відповідачем є територіальні громади в особі відповідних органів місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини (абз.2 п.24 постанови).

Як слідує із довідки Семенської сільської ради жодних інших спадкоємців, крім неї немає. Крім того, відповідно до усних пояснень державного нотаріуса Немирівського районного нотаріального округу ОСОБА_3, жодних заяв про прийняття спадщини за вказаними спадкодавцями подано не було.

Цивільне законодавство передбачає можливість продовження даного строку, якщо він був пропущений з поважної причини.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву в якій просить розгляд справи провести за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити.

Відповідач голова Семенської сільської ради в судове засідання не з'явився, однак надав суду заяву, в якій вказав, що позов визнає, не заперечує проти його задоволення, просить суд розглянути справу за відсутності представника сільської ради.

Оцінивши зібрані по справі докази в їх сукупності, суд приходить до висновку, що позов слід задовольнити, так як він відповідає вимогам закону, визнаний відповідачем та підтверджується матеріалами справи.

У відповідності до ч. 4 ст. 174 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову, якщо таке визнання не суперечить закону і не порушує права свободи чи інтереси інших осіб.

Згідно з ч. 1 ст. 61 ЦПК України, обставини визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.

В судовому засіданні беззаперечно доведено, що позивач є спадкоємцем за законом померлого 16.03.2014 року ОСОБА_2, однак не подала у встановлений законом шестимісячний строк заяву про прийняття спадщини до нотаріальної контори через тимчасову втрату правовстановлюючих документів необхідного для подачі до нотаріальної контори та юридичну необізнаність, тому суд визнає поважною причину пропуску строку для подання заяви.

Дані правовідносини регулюються ч. 3 ст. 1272 ЦК України, у відповідності до якої за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Оскільки позивачка пропустила встановлений законом шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини з поважних причин, то з метою захисту її майнових прав, її необхідно визначити додатковий строк достатній для подання вказаної заяви до нотаріальної контори.

На підставі викладеного та керуючись ст. 1272 ч. 3 ЦК України, ст. ст. 10, 60, 208, 212- 215, 294 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини до нотаріальних органів терміном до 03.02.2016 року, яка відкрилась 16.03.2014 року після смерті її батька ОСОБА_2.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.

Суддя:

СудНемирівський районний суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення03.12.2015
Оприлюднено05.01.2016
Номер документу54659252
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —140/2776/15-ц

Рішення від 03.12.2015

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Алєксєєнко В. М.

Ухвала від 17.11.2015

Цивільне

Немирівський районний суд Вінницької області

Алєксєєнко В. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні