Ухвала
від 23.12.2015 по справі 759/19522/15-к
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5266/15

ун. № 759/19522/15-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

23 грудня 2015 року Святошинський районний суд м.Києва в складі: головуючого слідчого судді ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого Святошинського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київької місцевої прокуратури №8 міста Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку по кримінальному провадженню №12015100080011426, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2015 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України,

в с т а н о в и в :

23.12.2015 р. до суду надійшло клопотання слідчого Святошинського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Київької місцевої прокуратури №8 міста Києва ОСОБА_4 , про проведення обшуку по кримінальному провадженню №12015100080011426, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2015 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, а саме на проведення обшуку кімнаті АДРЕСА_1 , з метою відшукування та збирання відомостей, які можуть бути речовими доказами по кримінальному провадженню, а саме: POS-термінали, платіжні картки та підборні картки (так званий білий пластик), грошові кошти, отримані злочинним шляхом, комп`ютерна техніка, мобільні телефони, штампи, печатки, сервери, електронні носії інформації, договори із банківськими установами, фінансово-господарські документи, чорнові записи, а також інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Клопотання обгрунтоване наступним.

В провадженні Святошинського управління поліції Головного Управління Національної Поліції у місті Києві перебувають матеріали кримінального провадження №12015100080011426 від 17.11.2015, за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України.

ВКІБ Головного управління отримано матеріали щодо готування несанкціонованого втручання в роботу міжнародних платіжних систем.

Зокрема, на території Київського регіону діє угруповання, керівником якого виступає ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, українець, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ), добре обізнаний у функціонуванні ДБО та платіжних систем, його помічником виступає ОСОБА_6 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає: АДРЕСА_4 ), який маючи зв`язки у кримінальному світі та у «хакерському середовищі», будучи власником підпільного ігрового закладу, надає реквізити скомпрометованих банківських карт емітованих банками США, Німеччини, Канади, Австралії, тощо. Їх доручення щодо пошуку осіб з соціально незахищеного середовища, які за винагороду реєструють на себе фіктивні підприємства, на які відкриваються рахунки у банківських установах з метою обготівкування коштів виконує ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка м. Київ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , фактично проживає: АДРЕСА_6 , тимчасово не працює).

Зловмисники розробили механізм несанкціонованого втручання у платіжні системи, для заподіяння якого необхідно зареєструвати юридичну особу, відкрити рахунок (рахунки) у банківських установах, підключити клієнт-банк, укласти договір еквайрингу та отримати POS-термінал з можливістю ручного вводу реквізитів платіжних карток. Після отримання POS-терміналу зловмисники вводять реквізити платіжних карток та підборних карток (так званий білий пластик), як оплату за послуги чи товари. В результаті проведення таких незаконних операцій кошти через платіжні системи списуються з рахунків власників скомпрометованих платіжних карт та відповідно зараховуються на рахунок фіктивної юридичної особи. Після несанкціонованого списання зловмисники знімають кошти з рахунку фіктивної юридичної особи або перераховують на інші рахунки, відкриті у різних банківських установах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з метою переведення безготівкових коштів у готівку та прикриття своєї незаконної діяльності, ОСОБА_6 разом з ОСОБА_7 створили ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) та зареєстрували його на ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянин України, уродженець м. Києва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 ). В подальшому вони відкрили рахунок та уклали договір еквайрінгу у філії АТ«Укрексімбанк» (м. Київ, вул. Воровського, 11Б) на вказане фіктивне підприємство. Після отримання POS-терміналу зловмисники планують ввести данні скомпрометованих карт, серед яких карти Американ експрес, та обготівкувати кошти, отримані шляхом несанкціонованого втручання у платіжні системи через вказані рахунки.

Будучи допитаний в якості свідка ОСОБА_8 , оперуповноважений ГУ СБ України в м. Києві та Київській області, повідомив про те, що на території Київського регіону діє угруповання, керівником якого виступає ОСОБА_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець м. Києва, українець зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , добре обізнаний у функціонуванні ДБО та платіжних систем. Його помічником виступає ОСОБА_6 , ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянин України, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_3 , фактично проживає: АДРЕСА_4 ), який маючи зв`язки у кримінальному світі та у «хакерському середовищі», будучи власником підпільного ігрового закладу, надає реквізити скомпрометованих банківських карт емітованих банками США, Німеччини, Канади, Австралії, тощо. Їх доручення щодо пошуку осіб з соціально незахищеного середовища, які за винагороду реєструють на себе фіктивні підприємства, на які відкриваються рахунки у банківських установах з метою обготівкування коштів виконує ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , уродженка м. Київ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 , фактично проживає: АДРЕСА_6 , тимчасово не працює).

Зловмисники розробили механізм несанкціонованого втручання у платіжні системи, для заподіяння якого необхідно зареєструвати юридичну особу, відкрити рахунок (рахунки) у банківських установах, підключити клієнт-банк, укласти договір еквайрингу та отримати POS-термінал з можливістю ручного вводу реквізитів платіжних карток. Після отримання POS-терміналу зловмисники вводять реквізити платіжних карток та підборних карток (так званий білий пластик), як оплату за послуги чи товари. В результаті проведення таких незаконних операцій кошти через платіжні системи списуються з рахунків власників скомпрометованих платіжних карт та відповідно зараховуються на рахунок фіктивної юридичної особи. Після несанкціонованого списання зловмисники знімають кошти з рахунку фіктивної юридичної особи або перераховують на інші рахунки, відкриті у різних банківських установах.

Вище вказані особи з метою здійснення своєї злочинної діяльності, зареєстрували ТОВ «Герич-ОТ» ЄДРПОУ 40059348 юридична адреса: м. Київ, вул. Хрещатик, 16, офіс 501, фактична адреса: м. Київ, вул. Прорізна, 3 кв.16.

На даний час по даному кримінальному провадженню планується проведення обшуку за адресою: АДРЕСА_7 .

Відповідно до п. 4 ч. 2 ст. 234 КПК України підставами для проведення обшуку є: необхідність виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукуванні та збирані відомостей, які можуть бути речовими доказами по кримінальному провадженню, а саме: POS-термінали, платіжні картки та підборні карток (так званий білий пластик), грошові кошти, отримані злочинним шляхом, комп`ютерна техніка, мобільні телефони, штампи, печатки, сервери, електронні носії інформації, договори із банківськими установами, фінансово-господарські документи, чорнові записи, оскільки дані речі мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, та збереження їх для проведення подальших криміналістичних експертиз, а також інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Згідно інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на кімнату № НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_8 за будь якими особами не зареєстроване.

Проте в ході досудового розслідування отримано інформацію про те, що дійсно вказане приміщення використовується ОСОБА_5 , що підтверджується копією договору суборенди від 05.11.2015.

Обставини вчинення кримінального правопорушення об`єктивно підтверджується матеріалами кримінального провадження.

Відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, будуть доказами під час судового розгляду, оскільки в ході проведення досудового розслідування вказані речі та документи будуть використані при проведенні слідчих (розшукових) дій та криміналістичних досліджень, а їх результати вказувати на вчинення кримінального правопорушення.

На підставі вище викладеного, з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знарядь кримінального правопорушення або майна, яке здобуте в результаті його вчинення, з метою захисту інтересів суспільства та Держави від кримінальних правопорушень, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, необхідно провести відповідний обшук.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилаючись на обставини, викладені в клопотанні, та необхідність проведення обшуку для відшукання речей, цінностей, грошей, документів та для з*ясування обставин, що мають значення для встановлення істини в кримінальному провадженні.

Заслухавши пояснення слідчого, враховуючи підстави і мотиви клопотання, дослідивши документи, додані до клопотання, в тому числі щодо приміщення за адресою: АДРЕСА_8 , з приводу якого слідчим ставиться питання про проведення обшуку, слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі, документи мають значення для досудового розслідування, відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, відшукувані речі і документи можуть знаходитися у зазначеному в клопотанні приміщенні, що відповідно до частини 5 ст. 234 КПК України свідчить про обґрунтованість клопотання та необхідність його задоволення, що стосується кімнати №16 на третьому поверсі по вказаній адресі.

Згідно ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення, відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування, відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду, відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Не може бути задоволено клопотання в частині надання дозволу на проведення обшуку приміщення з метою відшукання та збирання відомостей, які можуть бути речовими доказами по кримінальному провадженню, а саме інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Ця частина клопотання є неконкретна, незрозуміло, які саме інші відомості цікавлять слідчий орган, яке вони мають відношення до кримінального провадження.

Обшук це крайній захід забезпечення кримінального провадження і слідчим не доведено необхідності проведення саме обшуку у вказаних частинах клопотання.

Слідчий суддя вважає, що дозвіл на проведення обшуку необхідно надати слідчому, який звернувся з клопотанням про обшук до суду, а також іншим слідчим, які включені в групу слідчих по постанові від 18.11.2015 р.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 234, 235, 309 КПК України, суд, -

У х в а л и в :

Клопотання слідчого Святошинського управління поліції ГУ Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 про проведення обшуку по кримінальному провадженню №12015100080011426, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 17.11.2015 р., за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 361 КК України, задовольнити частково.

Надати слідчим Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , слідчому Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_9 , слідчому Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_10 дозвіл на проведення обшуку на нежитлове приміщення у вигляді кімнати АДРЕСА_1 , загальною площею 10 кв. м., орендодавцем якого є ОСОБА_11 , яким користується ОСОБА_5 , а саме РОS-термінали, платіжні картки та підборні картки (так званий білий пластик), грошові кошти, отримані злочинним шляхом, комп`ютерна техніка, мобільні телефони, штампи, печатки, сервери, електронні носії інформації, договори із банківськими установами, фінансово-господарські документи, чорнові записи.

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали один місяць з дня постановлення ухвали.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_12

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення23.12.2015
Оприлюднено22.03.2023
Номер документу54674480
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —759/19522/15-к

Ухвала від 23.12.2015

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Лук`яненко Л. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні