Рішення
від 13.08.2015 по справі 554/9415/15-ц
ОКТЯБРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ПОЛТАВИ

Дата документу 13.08.2015 Справа № 554/9415/15-ц

Провадження № 2/554/3038/2015

РІШЕННЯ

Іменем України

13 серпня 2015 року Октябрський районний суд м.Полтави у складі

головуючого судді - Тімошенко Н.В.,

при секретарі - Бойко А.В.,

за участю представника позивача - ОСОБА_1,

розглянувши цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Полтавської міської ради, територіальної громади в особі Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області; третя особа: Четверта полтавська державна нотаріальна контора Міністерства юстиції України про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини та прийняття спадщини, -

встановила:

Позивач 18.07.2015 року звернулася до суду із позовом до територіальної громади в особі Полтавської міської ради, територіальної громади в особі Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області; третя особа: Четверта полтавська державна нотаріальна контора Міністерства юстиції України про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини та прийняття спадщини мотивуючи наступним.

Після смерті 25.10.2010 року її батька ОСОБА_3, відкрилася спадщина на належне йому майно, в тому числі на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд і ведення особистого підсобного господарства, яка належала померлій 28.02.2002 року ОСОБА_4 (бабуся позивача), спадщину після якої фактично прийняла її дочка ОСОБА_5 (мати позивача), яка померла 04 травня 2008 року, була дружиною ОСОБА_3 і на момент її смерті і відкриття спадщини фактично проживала разом з ОСОБА_3П, а також на земельну ділянку, розташовану на території Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області, переданої для ведення товарного с/г виробництва, яка належала ОСОБА_6, яка померла 04 травня 2008 року, була дружиною ОСОБА_3 і на момент її смерті і відкриття спадщини фактично проживала разом з ОСОБА_3

Але свідоцтво про право на спадщину на зазначені вище земельні ділянки видати неможливо, оскільки померла дружина ОСОБА_3П - ОСОБА_6 на день смерті була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, що і стало підставою для звернутися до суду для визнання права власності у порядку спадкування.

Представник позивача в судовому засідання позов підтримала та просила задовольнити.

Відповідачі та третя особа до суду не з явилися, будучи належним чином повідомленими про дачу, час та місце розгляду справи, причини своєї неявки суду не повідомили.

Вислушавши пояснення представника позивача дослідивши матеріали справи, суд прийшов до висновку про задоволення позову.

Суддею встановлено, що після смерті 25.10.2010 року батька позивача ОСОБА_3, про що Центральним відділом державної реєстрації актів цивільного стану Полтавського міського управління юстиції Полтавської області 26.10.2010 року складено відповідний актовий напис № 2790 (свідоцтво про смерть серії І-КЕ № 172711 від 26.10.2010р.) відкрилася спадщина на належне йому майно, в тому числі на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд і ведення особистого підсобного господарства, яка належала померлій 28.02.2002 року ОСОБА_4 (бабуся позивача), спадщину після якої фактично прийняла її дочка ОСОБА_5 (мати позивача), яка померла 04 травня 2008 року, була дружиною ОСОБА_3 і на момент її смерті і відкриття спадщини фактично проживала разом з ОСОБА_3П, а також на земельну ділянку, розташовану на території Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області, переданої для ведення товарного с/г виробництва, яка належала ОСОБА_6, яка померла 04 травня 2008 року, була дружиною ОСОБА_3 і на момент її смерті і відкриття спадщини фактично проживала разом з ОСОБА_3

Державним нотаріусом у листі від 24 грудня 2011 року відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину на зазначені вище земельні ділянки, оскільки померла дружина ОСОБА_3П - ОСОБА_6 на день смерті була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1.

В матеріалах спадкової справи відсутні будь-які інші заяви про прийняття або відмову від прийняття спадщини, що лишилася після померлого ОСОБА_3

Статтею 1216 ЦПК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця) до інших осіб (спадкоємців).

Стаття 1217 ЦПК України передбачає, що спадкування здійснюється за заповітом або за законом .

Стаття 1261 ЦПК України передбачає, що у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, у тому числі зачаті за життя спадкодавця та народжені після його смерчі, той з подружжя, який його пережив, та батьки.

Частиною 3 статті 1268 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який постійно проживав разом із спадкодавцем па час відкриття спадщини, вважається таким, що прийняв спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу він не заявив про відмову від неї.

В порядку зазначеної ч. З ст. 1268 ЦК України батько позивача - ОСОБА_3, фактично прийняв спадщину після смерті своєї дружини (матері позивача) ОСОБА_6, у тому числі земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд і ведення особистого підсобного господарства, яка належала померлій 28.02.2002 року ОСОБА_4, спадщину після якої ((тактично прийняла її дочка ОСОБА_6, і на момент її смерті і відкриття спадщини фактично проживала разом з ОСОБА_3, а також на земельну ділянку, розташовану на території Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області, переданої для ведення товарного с/г виробництва, яка належала ОСОБА_6.

Факт того, шо на момент смерті ОСОБА_6 та відкриття спадщини фактично проживала разом з батьком позивача - ОСОБА_3 підтверджується довідкою №3 від 12.06.2015р., виданою головою ЖЕК Слава ОСОБА_7, а також письмовими поясненнями сусідів, зокрема ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, а чому у відповідності до ч. З ст. 1268 ЦК України батько позивача фактично прийняв у спадщину спадкове майно.

ОСОБА_3 свідоцтво на право на спадщину не отримав, і як наслідок державним нотаріусом було відмовлено позивачу у видачі свідоцтва про право па спадщину.

Після смерті ОСОБА_3, позивач є єдиною спадкоємицею.

У відповідності до ст. 256 ЦПК України, у судовому порядку можуть бути встановлені факти від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Керуючись ст. ст. 1216, 1217, 1261 ЦК України, ст.ст. 2-5, 58-61, 208, 209, 212-215, 218, 256 - 259 ЦПК України, суддя,-

вирішила:

Позов ОСОБА_2 до територіальної громади в особі Полтавської міської ради, територіальної громади в особі Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області; третя особа: Четверта полтавська державна нотаріальна контора Міністерства юстиції України про встановлення факту постійного проживання із спадкодавцем на час відкриття спадщини та прийняття спадщини, - задовольнити.

Встановити факт постійного проживання ОСОБА_3 разом із спадкодавцем, померлою ОСОБА_6 на час відкриття спадщини за адресою Полтавська область Машівський район с. Козельщина, вул. Шляхова, 37.

Визнати ОСОБА_2, такою, що прийняла спадщину спадкоємця ОСОБА_3 після померлої ОСОБА_6.

Визнати за ОСОБА_2, право власності на земельну ділянку для обслуговування житлового будинку, господарських будівель та споруд і ведення особистого підсобного господарства, що знаходиться за адресою с. Козельщина Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області площею 0,31 та в порядку спадкування за законом.

Визнати за ОСОБА_2, право власності на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що знаходиться на території Новотагамлицької сільської ради Машівського району Полтавської області площею 3.94 га. кадастровий помер 5323084400:00:005:0051 в порядку спадкування за законом.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через районний суд шляхом подання протягом 10 днів з дня проголошення рішення апеляційної скарги.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні в судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Суддя Н.В.Тімошенко

СудОктябрський районний суд м.Полтави
Дата ухвалення рішення13.08.2015
Оприлюднено05.01.2016
Номер документу54700073
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —554/9415/15-ц

Рішення від 13.08.2015

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

Ухвала від 20.07.2015

Цивільне

Октябрський районний суд м.Полтави

Тімошенко Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні