Справа № 2-о-274/11
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 вересня 2011 року суддя Солом'янського районного суду м. Києва Букіна О.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1, заінтересована особа: ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю, -
В С Т А Н О В И В :
Заявник звернувся до суду з вказаною заявою, в якій просить суд встановити факт проживання однією сім'єю, без реєстрації шлюбу ОСОБА_1 та ОСОБА_2 протягом 10 років, а саме з березня 2001 року по червень 2011 року.
Розділом ІV та ст. 258 ЦПК України не визначено, яка за формою та змістом має бути заява про встановлення.
Єдиною статтею ЦПК України, яка визначає форму та зміст позовної заяви є стаття 119, яка визначає форму та зміст позовної заяви.
Оскільки в розділі ІV ЦПК України не визначено форму та зміст заяви, слід застосувати аналогію права на підставі ч. 8 ст. 8 ЦПК України, де передбачено наступне: якщо спірні відносини не врегульовані законом, суд застосовує закон, що регулює подібні за змістом відносини (аналогія закону), а за відсутності такого - суд виходить із загальних засад законодавства (аналогія права).
Вивченням матеріалів заяви, встановлено, що вона не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, оскільки в заяві не чітко викладені обставини справи, тобто ті юридичні факти, на основі яких заявник обґрунтовує свої вимоги.
Так в заяві не зазначено, для чого та з якою метою заявнику у необхідно встановити даний факт.
Крім цього, не зазначено посилання на докази, в підтвердження проживання заявника однією сім'єю, без реєстрації шлюбу, з березня 2001 року , тобто не зазначено жодного посилання на письмові докази, які б підтверджували ведення спільного господарства, спільне проживання, тощо.
Вбачається, що заявником не зазначено всіх зацікавлених осіб у розгляді даної справи, тобто осіб, відносно яких дане рішення у справі може впливати на їх права та обов'язки, оскільки є очевидним , що встановлення даного факту для заявника має важливе значення, яке може породжувати юридичні наслідки , зокрема, прийняття спадщини, здійснення реєстрації , придбання майна , кредитування тощо.
Враховуючи викладене вище, заявник має врахувати дані обставини, повно та чітко викласти їх, зазначити з якою метою заявник вимагає встановлення даного факту та визначитися з колом зацікавлених осіб у даній справі та надати заяву з додатками до неї відповідно до кількості сторін у справі.
Зазначення вказаних обставин за нормами ст. 119 ЦПК України є передумовою відкриття провадження у справі.
За таких обставин, в силу ч.1 ст. 121 ЦПК України вважаю за необхідне заяву залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення вказаних недоліків, шляхом надання до суду нової редакції заяви з урахуванням вимог викладених в ухвалі суду.
Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 119-121, 258 ЦПК України, суддя, -
У Х В А Л И В :
ОСОБА_3 ОСОБА_4, заінтересована особа: ОСОБА_2 про встановлення факту проживання однією сім'єю, залишити без руху, надавши строк для виправлення недоліків.
Надати строк на усунення недоліків терміном три дні з моменту отримання копії ухвали, шляхом подачі нової заяви, з урахуванням вимог викладених в ухвалі. Роз'яснити, що в разі невиконання вимог, зазначених в ухвалі, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.09.2011 |
Оприлюднено | 06.01.2016 |
Номер документу | 54740221 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Солом'янський районний суд міста Києва
Букіна О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні