Постанова
від 28.10.2015 по справі 806/3598/15
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 жовтня 2015 року Житомир справа № 806/3598/15

категорія 8.2.3

           Житомирський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді Черняхович І.Е.,

розглянувши у порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом

Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області до приватного підприємства "Пропаганда" про стягнення 5163,33 грн.,

встановив:

          Житомирська об'єднана державна податкова інспекція Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області (далі - Житомирська ОДПІ) звернулась до суду з позовом, в якому просить стягнути з приватного підприємства "Пропаганда" податковий борг в сумі 5163,33 грн. В обґрунтування позову зазначає, що заборгованість виникла з податку на прибуток підприємств.

Ухвалою судді Житомирського окружного адміністративного суду від 04 вересня 2015 року відкрито скорочене провадження у справі. Ухвала про відкриття скороченого провадження, яка направлялася відповідачу повернулася до суду з відміткою поштового підприємства: "причина повернення - за закінченням терміну зберігання" .

Розгляд справи проведено в порядку скороченого провадження у відповідності із ст. 183-2 КАС України без проведення судового засідання та виклику осіб які беруть участь у справі. Суддя за результатами розгляду справи у порядку скороченого провадження, оцінивши повідомлені позивачем обставини вважає їх достатніми для прийняття рішення з огляду на наступне.

Судом встановлено, що приватне підприємство "Пропаганда" зареєстровано як юридична особа та перебуває на податковому обліку у Житомирській ОДПІ та є платником податку на прибуток підприємств.

Відповідно до п.137.1 ПК України, податок на прибуток підприємств нараховується платником самостійно.

Згідно п.57.1 ПК України, платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Приписами п.56.11 ст. 56 Податкового кодексу встановлено, що не підлягає оскарженню податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків.

Відповідно до податкової декларації з податку на прибуток підприємства №9081491793 від 02.03.2015 поданої приватним підприємством "Пропаганда" за 2014 рік сума податку на прибуток, яка підлягає сплаті в бюджет за звітний період становить 14507,00 грн (а.с.8).

Правовими положеннями статті 59 Податкового кодексу України встановлено, що у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення рішення. Податкова вимога надсилається (вручається) також платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов'язань у встановлені цим Кодексом строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення. У разі, якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.

Податковим органом було сформовано та направлено на адресу відповідача податкову вимогу № 1716-25 від 12.03.2015, в якій визначено податковий борг за основним платежем в сумі 14498,60 грн. Як вбачається з додаткових пояснень позивача, відповідачем частково сплачено борг, однак несплаченою залишається сума 4848,60 грн. Окрім того, за несвоєчасну сплату відповідачем грошового зобов'язання, на підставі пп.129.1.2 п. 129.1 ст. 129 Податкового кодексу України, контролюючим органом була нарахована пеня в сумі 314,73 грн. Отже, узгоджене грошове зобов'язання в сумі 5163,33 грн є податковим боргом.

Відповідно до п.95.1 статті 95 Податкового кодексу України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а у разі їх відсутності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває в податковій заставі.

Згідно пунктів 95.3.-95.4. статті 95 ПК України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини. Контролюючий орган звертається до суду щодо надання дозволу на погашення усієї суми податкового боргу за рахунок майна платника податків, що перебуває у податковій заставі.

Враховуючи, що відповідач заперечення проти позову або докази погашення заборгованості в сумі 5163,33грн не надав, суд дійшов висновку, що позовні вимоги є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Відповідно до ч.4 ст.94 КАС України судові витрати з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст. 86, 158 - 163, 167, 183-2, 186, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив:

          Позов задовольнити.

Стягнути з приватного підприємства "Пропаганда" (код ЄДРПОУ 36968206) на користь Житомирської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Житомирській області податковий борг в сумі 5163,33 грн, стягнення здійснити з рахунків у банках, що обслуговують такого платника.

          Постанова суду, прийнята в порядку скороченого провадження, виконується негайно, та крім випадків її оскарження в апеляційному порядку, є остаточною.

          Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.

          Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

          

Суддя                                                             І.Е.Черняхович

Дата ухвалення рішення28.10.2015
Оприлюднено06.01.2016
Номер документу54761225
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —806/3598/15

Постанова від 28.10.2015

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

Ухвала від 04.09.2015

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Черняхович Ірина Едуардівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні