ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
"30" грудня 2015 р.Справа № 922/6620/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Новікової Н.А.
розглянувши матеріали
позовної заяви Комунального підприємства Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс", 64200, Харківська область, м. Балаклія, вул. Жовтнева, 81; код 35659347 до Харківського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації "Громадський контроль", 61003, м. Харків, пров. Короленка, 19, корп. А, кімн. 1; код 26202899 про розірвання договору та стягнення 3743,93 грн.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" (позивач) звернулося до господарського суду Харківської області з позовною заявою до Харківського обласного відділення Всеукраїнської громадської організації "Громадський контроль" (відповідач), в якій просить суд:
- розірвати договір оренди майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міста Балаклійського району № 33 від 31.10.2008 укладеного між Харківським обласним відділенням всеукраїнської громадської організації "Громадський контроль" та КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс";
- стягнути з Харківського обласного відділення всеукраїнської громадської організації "Громадський контроль" на користь КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" заборгованість по орендній платі, експлуатаційним витратам та пеню за договором оренди № 33 від 31.10.2008 року у сумі 3743,93 грн.
Згідно з п. 3 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Відповідно до ст. 4 Закону України "Про судовий збір", в редакції Закону, яка діє з 01.09.2015 р., судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік", з 1 січня 2015 року мінімальна заробітна плата у місячному розмірі становить 1218 грн.
Відповідно до підпунктів 1), 2) п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру мінімальної заробітної плати, за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру судовий збір справляється 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Таким чином, з 01.09.2015 розмір судового збору за подання до господарського суду позовних заяв немайнового характеру становить 1218 грн., а за подання позовних заяв майнового характеру - не менше 1218 грн., та не більше 182700 грн.
Згідно ч.3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
У п. 2.10 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013 № 7, господарським судам також надані роз'яснення, що у випадках об'єднання в одній заяві вимог як майнового, так і немайнового характеру судовий збір згідно з пунктом 3 статті 6 Закону підлягає сплаті як за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, так і за ставками, встановленими для розгляду позовних заяв зі спорів немайнового характеру.
Крім того, у п. 2.11. постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" від 21.02.2013 № 7 зазначено, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше вимог немайнового характеру, пов'язаних між собою підставами виникнення або поданими доказами, судовий збір сплачується окремо з кожної з таких вимог.
Судом встановлено, що у позовній заяві КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" заявлено дві вимоги, а саме вимогу немайнового характеру про розірвання договору оренди та вимогу майнового характеру про стягнення заборгованості.
Однак, у якості доказу сплати судового збору позивачем надано платіжне доручення № 2584 від 14.12.2015р., яка свідчить про сплату судового збору у розмірі лише 1378,00 грн.
Отже, позивачем не надано до позовної заяви доказів сплати судового збору у встановленому розмірі, а саме за кожну вимогу, тобто у розмірі 2436,00 грн..
Відповідно до п. 4 ч.1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі.
З огляду на наведене, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви та доданих до неї документів КП Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" - без розгляду на підставі п. 4, ч.1 ст. 63 ГПК України.
Дотримання вимог викладених в ст.ст. 54-58 ГПК України є обов`язком позивача, позов повинно бути подано в установленому законом порядку.
Слід також зазначити, що статтею 2 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" визначено, що суд, здійснюючи правосуддя на засадах верховенства права, забезпечує кожному право на справедливий суд та повагу до інших прав і свобод, гарантованих Конституцією і законами України, а також міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.
Конституцією України визначено основні засади судочинства і до них, зокрема, належать законність, рівність усіх учасників судового процесу перед законом і судом, забезпечення доведеності вини та змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості (ст. 129 Конституції України).
Статтею 9 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" встановлено, що правосуддя в Україні здійснюється на засадах рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом незалежно від раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, етнічного та соціального походження, майнового стану, місця проживання, мовних та інших ознак, - а отже прийняття до розгляду позовної заяви, поданої без дотримання приписів ст. 57 ГПК України може бути витлумачено як надання переваги заявникові, що є неприпустимим.
Враховуючи вищевикладене, позовна заява не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню для усунення допущених порушень, після чого заявник не позбавлений права повторно звернутись з позовною заявою до господарського суду в загальному порядку (ч. 3 ст. 63 ГПК України).
Керуючись ст.ст. 54 - 57, п. 4 ч.1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України,
УХВАЛИВ:
Повернути позовну заяву та додані до неї документи Комунальному підприємству Балаклійської районної ради "Балаклійський Житлокомунсервіс" без розгляду.
Суддя ОСОБА_1
Примітка: Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення (ст.63 ГПК України).
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2015 |
Оприлюднено | 06.01.2016 |
Номер документу | 54762234 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Новікова Н.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні