Справа № 562/2592/15-ц
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"06" листопада 2015 р. Здолбунівський районний суд
Рівненської області
під головуванням судді Мички І.М.
при секретарі Аврамчук Н.П.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Здолбунів цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Здолбунівської міської ради Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в :
У поданій до суду заяві ОСОБА_1 просить визнати право власності на спадкове майно, а саме на квартиру АДРЕСА_1 та на частини земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0626 га (кадастровий номер 5622610100:00:007:0170) та для ведення особистого селянського господарство площею 0,0626 га (кадастровий номер 5622610100:00:007:0170), які розташовані за адресою вул. Незалежності,17а м.Здолбунів Рівненської області, які перебувають у спільній сумісній діяльності після смерті ОСОБА_2.
Свої вимоги обгрунтовує тим, що 31 липня 2015 року померла ОСОБА_2. Відповідно до складеного нею заповіту спадкоємцем є позивачка. Проте отримати свідоцтво про право на спадщину за заповітом на вищевказане майно вона не може, оскільки земельні ділянки належали покійній на праві спільної сумісної власності без визначення часток.
Позивач подав до суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просить суд провести розгляд справи без його участі, за наявних у справі доказів.
Відповідач подав заяву, в якій вимоги позову визнає і просить прийняти рішення без його участі.
З'ясувавши обставини справи, вивчивши наявні у справі докази, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення позовних вимог.
Судом встановлено, що 31 липня 2015 року померла ОСОБА_2, якій на праві власності належала квартира №1 по вул Незалежності,17а м.Здолбунів Рівненської області та на праві спільної сумісної власності належала частина земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0626 га (кадастровий номер 5622610100:00:007:0170) та для ведення особистого селянського господарство площею 0,0626 га (кадастровий номер 5622610100:00:007:0170), які розташовані за адресою вул. Незалежності,17а м.Здолбунів Рівненської області, що стверджується копією свідоцтва про право власності та витягом з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності.
За життя покійна розпорядилася своїм майном, склавши 19 травня 2000 року на користь позивачки заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Здолбунівського районного нотаріального округу ОСОБА_3 та зареєстрований в реєстрі за №558.
ОСОБА_1, як спадкоємець за заповітом відповідно ст.1268 ЦК України (2003) прийняла спадщину, так як проживала із спадкодавцем на момент смерті і не подавала заяви про відмову від прийняття спадщини
12 березня 2014 року державним реєстратором реєстраційної служби Здолбунівського району Рівненської області було видано свідоцтва про право власності на нерухоме майно згідно із яким було передано у спільну сумісну власність земельні ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0626 га та для ведення особистого селянського господарство площею 0,0626 га, які розташовані за адресою вул. Незалежності,17а м.Здолбунів Рівненської області ОСОБА_2 та ОСОБА_4. Вказані земельні ділянки була передані у власність без визначення часток, а тому нотаріус порекомендувала звернути до суду з позовом про визнання права власності на спадкове майно.
Відповідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом. Як передбачено ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Дослідивши письмові докази по справі суд прийшов висновку про можливість задоволення даного позову.
Відповідно до ст.61 ЦПК України обставини, визнані сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі, не підлягають доказуванню.
Відповідно до ч.4 ст.174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову, суд, за наявності для того законних підстав, ухвалює рішення про задоволення позову.
На думку суду, визнання відповідачем позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси осіб.
Керуючись ст.ст.61, 174, 213-215 ЦПК України, на підставі ст.ст. 328, 1216, 1261, 1268 ЦК України, суд -
в и р і ш и в:
Позов ОСОБА_1 до Здолбунівської міської ради Рівненської області про визнання права власності на спадкове майно - задоволити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на квартиру АДРЕСА_2 та на частини земельних ділянок для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд площею 0,0626 га (кадастровий номер 5622610100:00:007:0170) та для ведення особистого селянського господарство площею 0,0626 га (кадастровий номер 5622610100:00:007:0170), які розташовані за адресою вул. Незалежності,17а м.Здолбунів Рівненської області, які перебували у спільній сумісній діяльності ОСОБА_2, яка померла 31 липня 2015 року.
На рішення суду може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Рівненської області протягом 10 днів з дня проголошення рішення через Здолбунівський районний суд.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Суддя :
Суд | Здолбунівський районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2015 |
Оприлюднено | 06.01.2016 |
Номер документу | 54768823 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Здолбунівський районний суд Рівненської області
Мичка І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні