Рішення
від 04.01.2016 по справі 486/2156/15-ц
ЮЖНОУКРАЇНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 486/2156/15

Провадження № 2/486/109/2016

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 січня 2016 року Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

у складі: головуючого - судді Падалка В.О.

при секретарі - Філіпповій Ю.І.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Южноукраїнську Миколаївської області цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Шахтарського педагогічного училища про розірвання трудових правовідносин,

В С Т А Н О В И В :

23.12.2015 року ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Шахтарського педагогічного училища про розірвання трудових правовідносин.

Свої вимоги мотивує тим, що раніше вона мешкала за адресою: АДРЕСА_1 та з січня 2011 р. працювала на посаді лаборанта в Шахтарському педагогічному училищі , розташованому за адресою: вул. Леніна, 1А м. Шахтарськ Донецької області . В липні 2012 року вона пішла у відпустку по вагітності та пологам, а з 19.09.2012 року - у відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років. З 20.09.2015 року ОСОБА_1 повинна була вийти на роботу.

В зв'язку з тим, що м. Шахтарськ Донецької області знаходиться в зоні проведення АТО, із прямою загрозою життю, вона разом з донькою в липні 2014 року була змушена терміново виїхати до м. Южноукраїнська Миколаївської області, де і проживає ІНФОРМАЦІЯ_1 по сьогоднішній день.

Оскільки місце її роботи - Шахтарське педагогічне училище знаходиться у м. Шахтарськ Донецької області, тобто в зоні проведення АТО, розірвати трудові відносини з роботодавцем вона не встигла.

З метою працевлаштування та отримання допомоги по безробіттю до її фактичного працевлаштування, вона має намір звернутися до центру зайнятості для постановки на облік як безробітної.

Всі документи, зокрема: трудова книжка, наказ про прийняття на роботу залишилися в Шахтарському педагогічному училищі, а оскільки перебіг поштової кореспонденції з м. Шахтарськ не здійснюється, то вона вимушена звернутися до суду з позовною заявою, в якій просить припинити трудові правовідносини між нею та Шахтарським педагогічним училищем (юридична адреса: вул. Леніна, 1А м. Шахтарськ Донецької області), з 21 жовтня 2014 року з підстав, передбачених ст. 38 КЗпП України, шляхом звільнення за власним бажанням, у зв'язку з переїздом на нове місце проживання.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився, згідно поштових повідомлень від 30.12.2015 року та 31.12.2015 року пошта до м. Шахтарськ Донецької областітимчасово не приймається (а.с. 18, 19). Як вбачається з копії листа №1443 від 17.12.2015 року з 27.11.2014 року припинено приймання поштових відправлень на/з території Донецької та Луганської областей до/з населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють або здійснюють не в повному обсязі свої повноваження (а. с.9). Тому справа розглядалася за відсутності представника відповідача.

Вислухавши позивача, дослідивши матеріали справи в межах заявлених позовних вимог та на підставі наданих позивачем доказів, суд вважає, що позов підлягає повному задоволенню за наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 проживала та була зареєстрована за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 3 зворот) .

У зв'язку з проведенням на території м. Шахтарська Донецької області антитерористичної операції та бойових дій, 21.10.2014 року позивачка була вимушена терміново виїхати з міста Шахтарськ Донецької області до м. Южноукраїнська Миколаївської області, де і проживає на сьогоднішній деньАДРЕСА_2 (а.с. 5 зворот).

Згідно довідки від 30.11.2015 року позивачка, разом зі своєю неповнолітньою донькою ОСОБА_2 зареєстрована, як внутрішньо переміщена особа Управлінням праці та соціального захисту населення Южноукраїнської міської ради Миколаївської області (а.с. 4, 5).

З січня 2011 року ОСОБА_1 працювала в Шахтарському педагогічному училищі, що підтверджується індивідуальними відомостями про застраховану особу ПФУ від 17.12.2015 року (а.с. 6-8).

З метою працевлаштування та отримання допомоги по безробіттю до фактичного працевлаштування позивачка має намір звернутися до центру зайнятості для постановки на облік як безробітної.

Відповідно до абз. 9 пункту 3 Порядку реєстрації, перереєстрації безробітних та ведення обліку осіб, які шукають роботу, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 20.03.2013 р. № 198, громадяни України, які звільнилися з роботи (припинили інший вид зайнятості) та переселилися з тимчасово окупованої території, за відсутності документів, що підтверджують факт звільнення (припинення зайнятості), періоди трудової діяльності та страхового стажу, реєструються, отримують соціальні послуги та матеріальне забезпечення на випадок безробіття за даними Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування.

Позивач ОСОБА_1 не має належним чином оформлених документів, що підтверджують зазначені факти, у зв'язку з чим не має можливості реалізувати свої соціальні права.

У базі Державного реєстру загальнообов'язкового державного соціального страхування дані про звільнення позивачки відсутні.

Відповідно до ст. 7 Закону України № 1207-УІІ, громадяни України, які переселилися з тимчасово окупованої території та не звільнилися з роботи (не припинили інший вид зайнятості), у разі неможливості продовження роботи (іншого виду зайнятості) на тимчасово окупованій території, для набуття статусу безробітного та отримання забезпечення та соціальних послуг за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням на випадок безробіття можуть припинити трудові відносини або підтвердити факт припинення таких відносин (іншого виду зайнятості) судовому порядку за місцем свого перебування.

Статтею 38 КЗпП України передбачено, що працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це власника або уповноважений ним орган письмово за два тижні. У разі, коли заява працівника про звільнення з роботи за власним бажанням зумовлена неможливістю продовжувати роботу (переїзд на нове місце проживання; переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість; вступ до навчального закладу; неможливість проживання у даній місцевості, підтверджена медичним висновком; вагітність; догляд за дитиною до досягнення нею чотирнадцятирічного віку або дитиною-інвалідом; догляд за хворим членом сім'ї відповідно до медичного висновку або інвалідом I групи; вихід на пенсію; прийняття на роботу за конкурсом, а також з інших поважних причин), власник або уповноважений ним орган повинен розірвати трудовий договір у строк, про який просить працівник.

За встановлених в судовому засіданні обставин, суд вважає, що позовні вимоги ОСОБА_1 є законними, обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню, а тому суд вважає можливим визнати припиненими трудові відносини між позивачкою та Шахтарським педагогічним училищем (юридична адреса: вул. Леніна, 1А м. Шахтарськ Донецької області), з 21.10.2014 року, відповідно до ст. 38 КЗпП України, шляхом звільнення за власним бажанням, у зв'язку з переїздом позивачки на нове місце проживання.

Відповідно до ч.3 ст. 88 ЦПК України судові витрати підлягають стягненню з відповідача в дохід держави.

Керуючись ст.ст. 10, 11, 60, 212, 213, 214, 215, 218 ЦПК України, суд -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Шахтарського педагогічного училища про розірвання трудових правовідносин - задовольнити повністю.

Припинити трудові правовідносини між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_4, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_1 та Шахтарським педагогічним училищем (юридична адреса: вул. Леніна, 1А м. Шахтарськ Донецької області), з 21 жовтня 2014 року з підстав, передбачених ст. 38 КЗпП України, шляхом звільнення за власним бажанням, у зв'язку з переїздом ОСОБА_1 на нове місце проживання.

Стягнути з Шахтарського педагогічного училища (юридична адреса: вул. Леніна, 1А м. Шахтарськ Донецької області), ЄДРПОУ 02135856, на користь держави судовий збір в сумі 551 (п'ятсот п'ятдесят одна) грн. 20 коп.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Миколаївської області через Южноукраїнський міський суд Миколаївської області шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Суддя Южноукраїнського

міського суду ОСОБА_3

СудЮжноукраїнський міський суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення04.01.2016
Оприлюднено12.01.2016
Номер документу54809042
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —486/2156/15-ц

Ухвала від 24.12.2015

Цивільне

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

Падалка В. О.

Рішення від 04.01.2016

Цивільне

Южноукраїнський міський суд Миколаївської області

Падалка В. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні