Рішення
від 05.01.2016 по справі 307/3279/15-ц
ТЯЧІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 307/3279/15-ц

Провадження № 2/307/148/16

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

05 січня 2016 року м. Тячів

Тячівський районний суд Закарпатської області в особі головуючої судді Сойми М.М., при секретарі Белоцькій О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Тячів цивільну справу за позовною заявою ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про збільшення розміру аліментів в твердій грошовій сумі на утримання малолітнього сина,

В С Т А Н О В И В:

Позивач звернулась до суду з позовом до відповідача про збільшення розміру стягуваних аліментів на утримання малолітнього сина. Свої позовні вимоги мотивує тим, що з відповідачем вони перебували в зареєстрованому шлюбі та рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області від 11 лютого 2015 року даний шлюб розірвано. Від даного шлюбу у них народився син ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1. Рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області від 04 березня 2015 року з відповідача присуджено до стягнення аліменти на утримання сина у розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше тридцяти відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які підлягають до стягнення щомісячно. Відповідач регулярно сплачує присуджені йому аліменти по 300 - 310 гривень на утримання сина і заборгованості по сплаті аліментів немає. Матеріальний стан позивача з того часу значно погіршився. Позивачка ніде не працює, позаяк веде догляд за сином, утримання якого потребує значних коштів для забезпечення всім необхідним. Крім того, збільшився і прожитковий мінімум на дітей. Позивач власного житла немає, а з сином проживає в будинку батьків. Відповідач здорова людина, має можливість заробляти гроші, інших утриманців немає, а тому просить збільшити розмір стягуваних аліментів на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1, до 1 200 гривень в твердій грошовій сумі на дитину щомісячно до досягнення ним повноліття.

Позивач ОСОБА_1 в судове засідання не з'явилася, а подала до суду заяву, в якій просить справу розглянути в її відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.

Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з'явився повторно з невідомої суду причини, хоча належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи, а тому, суд на підставі ч.4 ст. 169 ЦПК України справу розглянув у його відсутність на підставі письмових доказів, що є матеріалах справи.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позовні вимоги позивача слід задовольнити частково, виходячи з наступних підстав.

В судовому засіданні встановлено, що сторони перебували в зареєстрованому шлюбі та шлюб між ними розірвано на підставі рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 11 лютого 2015 року (а. с. 8).

Згідно копії свідоцтва про народження малолітнього сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1, в графі мати записано позивача в справі ОСОБА_1, а батьком - відповідача в справі ОСОБА_2 (а. с. 4).

Згідно ст. 180 СК України батьки зобов'язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття.

Відповідно до ч.3 ст.181 СК України кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються за рішенням суду у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі. Визначення розміру аліментів у твердій грошовій сумі може проводитися судом за наявності заяви платника або одержувача, якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу одержує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення (ч.1 ст. 184 СК України).

Відповідно до ст. 182 СК України при визначенні розміру аліментів суд враховує: 1) стан здоров'я та матеріальне становище дитини; 2) стан здоров'я та матеріальне становище платника аліментів; 3) наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина; 4) інші обставини, що мають істотне значення. Мінімальний розмір аліментів на одну дитину не може бути меншим, ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, за винятком випадків, передбачених статтею 184 цього Кодексу.

Відповідно до ст. 192 СК України розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров'я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом.

Згідно рішення Тячівського районного суду Закарпатської області від 04 березня 2015 року з відповідача ОСОБА_2 присуджено до стягнення на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше тридцяти відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які підлягають до стягнення щомісячно до досягнення ним повноліття, починаючи з 22 січня 2015 року (а.с.7).

Збільшуючи розмір аліментів в твердій грошовій сумі, які підлягають до стягнення з відповідача на користь позивача на утримання сина, суд виходить з вимог ч.1 ст.192 СК України у їх системному зв'язку з положеннями ч.2 ст. 182 СК України, оскільки утримання малолітнього сина потребує від позивачки значних зусиль та матеріальних витрат, а визначений у березні 2015 році розмір аліментів з урахуванням зростання цін на споживчі товари і послуги, інфляцію тощо, є недостатнім для забезпечення його фізичного, духовного розвитку та лікування, а також враховує те, що відповідач є молодою та фізично здоровою людиною, немає інших утриманців та постійного заробітку.

За даних обставин, суд приходить до висновку, що позов позивача слід задовольнити частково та збільшити розмір аліментів на утримання малолітнього сина, що стягуються з відповідача на користь позивачки щомісячно, та стягувати аліменти в твердій грошовій сумі в розмірі 600 гривень щомісячно до досягнення ним повноліття, починаючи з дня набрання рішення суду законної сили.

Відповідно до ст. 80 ЦПК України судовий збір стягнути з відповідача, звільнивши від оплати позивачку.

Керуючись ст. 80, ч.4 ст. 169, ст.ст. 213, 215 ЦПК України ст. 180, 181, 182, 184, 192 СК України, суд,

Р І Ш И В:

Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити частково.

Збільшити розмір стягуваних аліментів, присуджених рішенням Тячівського районного суду Закарпатської області від 04 березня 2015 року з 1/4 частини всіх видів заробітку, але не менше тридцяти відсотків від прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, які підлягають до стягнення щомісячно з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця та мешканця АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки та мешканки АДРЕСА_2 до 600 гривень в твердій грошовій сумі на утримання малолітнього сина ОСОБА_3 з ІНФОРМАЦІЯ_1, до досягнення ним повноліття, починаючи з дня набрання рішення суду законної сили.

Стягнути з ОСОБА_2 на користь держави судовий збір у розмірі 487 грн. 20 коп. до спеціального фонду Державного бюджету України на рахунок 31218206700248 ГУДКС України в Закарпатській області, МФО 812016, код ЄДРПОУ 38028923.

Допустити негайне виконання рішення суду в частині стягнення аліментів з ОСОБА_2 за один місяць в розмірі 600 грн. на користь ОСОБА_1.

Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Закарпатської області через Тячівський районний суд Закарпатської області на протязі 10 днів з дня його проголошення, а особами, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, протягом 10 днів з дня отримання копії рішення суду.

Головуюча суддя : Сойма М.М.

СудТячівський районний суд Закарпатської області
Дата ухвалення рішення05.01.2016
Оприлюднено12.01.2016
Номер документу54832238
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —307/3279/15-ц

Рішення від 30.11.2018

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Рішення від 05.01.2016

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Рішення від 05.01.2016

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

Ухвала від 20.10.2015

Цивільне

Тячівський районний суд Закарпатської області

Сойма М. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні