Ухвала
від 06.01.2016 по справі 918/1362/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

33013, м.Рівне, вул. Набережна 26А


УХВАЛА

"06" січня 2016 р. Справа № 918/1362/15

Господарський суд Рівненської області у складі судді Качура А.М., розглянувши клопотання Приватного акціонерного товариства "Українська пожежно-страхова компанія" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції

у справі за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Пульсар і Ко"

до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Володимирецьтранссервіс"

до відповідача 2: Приватного акціонерного товариства "Українська пожежно-страхова компанія" в особі Володимирецького відділення ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія"

про стягнення 26 899,18 грн.

ВСТАНОВИВ:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Пульсар і Ко" звернулось до господарського суду Рівненської області з позовом до відповідача 1: Товариства з обмеженою відповідальністю "Володимирецьтранссервіс" та відповідача 2: Приватного акціонерного товариства "Українська пожежно-страхова компанія" в особі Володимирецького відділення ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" про стягнення 26 899,18 грн..

04 січня 2016 року відповідачем 2 подано до суду клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції, відповідно до змісту якого відповідач 2 просить суд постановити ухвалу про участь представника ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

Клопотання обґрунтоване складністю прибуття представника до господарського суду Рівненської області у зв'язку з виробничою необхідністю.

Водночас до клопотання не подано доказів про наявність обставин, на які посилається заявник.

Згідно з ст. 74-1 ГПК України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.

У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.

Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.

Зі змісту наведеної норми слідує, що необхідність проведення судового засідання у режимі відеоконференції визначається судом, що розглядає господарську справу. Випадки в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, на думку суду, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.

Причини, які вказує відповідач 2 у клопотанні, не є підставою для проведення відеоконференції, бо об'єктивно не перешкоджають в даному випадку проведенню судового засідання та з'ясуванню судом обставин справи.

ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" не позбавлене права надавати відзив на позов та належні та допустимі докази в обгрунтування своєї правової позиції.

Отже, в даному випадку слід враховувати, що проведення відеоконференції позбавляє можливості учасника процесу, який за допомогою відеоконференції бере участь у засіданні суду, подати належним чином належні докази під час судового засідання, знайомитись з матеріалами справи, брати участь в огляді наданих іншою стороною документів.

Проблемним є питання реалізації таким учасником судового процесу права, передбаченого ст. 20 ГПК України.

До того ж, під час судового засідання особа, що бере участь у засіданні, встановлюється судом, що розглядає справу, за оригіналом документа, який пред'являється суду. У випадку участі особи у відеоконференції можливість суду перевірити особу стає проблематичною. Тобто всі ці обставини ведуть до звуження обсягу реалізації прав учасників судового процесу, а тому призначення судового засідання у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення обставин справи.

Посилання ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія" викладені в поданому клопотанні, не є виключними обставинами, не позбавляє відповідача 2 права виконати всі вимоги суду та надати необхідні для розгляду справи документи, за наявності яких, суд може визнати явку представника необов'язковою, розглянути справу за відсутності представника. Судове засідання з розгляду справи відбудеться відповідно до вимог господарського процесуального судочинства.

Враховуючи викладене, господарський суд Рівненської області не вбачає підстав для задоволення клопотання про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції представника ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія"".

Керуючись статтями 86, 74-1, Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

У задоволенні клопотання Приватного акціонерного товариствоа ПрАТ "Українська пожежно-страхова компанія"" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції відмовити.

Суддя Качур А.М.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення06.01.2016
Оприлюднено14.01.2016
Номер документу54848798
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/1362/15

Судовий наказ від 18.11.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Рішення від 02.11.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 24.10.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 11.10.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 03.10.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 22.09.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Марач В.В.

Ухвала від 01.02.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 06.01.2016

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

Ухвала від 24.12.2015

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Качур А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні