печерський районний суд міста києва
Справа № 757/9504/14-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10 жовтня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , прокурора ОСОБА_4 , адвоката ОСОБА_5 , підозрюваного ОСОБА_6 , його захисників ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Києва, громадянина України, одруженого, має на утриманні доньку ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрованого у податковій інспекції Дніпровського району м. Києва як фізична особа-підприємець, зареєстрований та фактично проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
В С Т А Н О В И В :
Старший слідчий в особливо важливих справах головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, погодженим старшим прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою підозрюваного ОСОБА_6 .
Слідчий, обґрунтовуючи клопотання, посилається на те, що головним слідчим управління МВС України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014000000000077 від 11.02.2014 р., за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Слідчий вважає наявними підстави для застосування підозрюваному ОСОБА_6 запобіжного заходу у виді тримання під вартою, оскільки ОСОБА_6 обґрунтовано підозрюється у вчиненні особливо тяжкого злочину, за який передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дванадцяти років, злочинними діями останнього завдано збитків в особливо великих розмірах; метою застосування запобіжного заходу до ОСОБА_6 згідно ст.177 КПК України є забезпечення виконання підозрюваним покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватись від органів досудового розслідування та суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
В судовому засіданні прокурор, слідчий клопотання підтримали, посилаючись на викладені у ньому обставини.
В судовому засіданні підозрюваний, його захисники проти задоволення клопотання заперечували, просили застосувати запобіжний захід у виді домашнього арешту.
В судовому засіданні адвокат ОСОБА_5 просив застосувати до підозрюваного запобіжний захід, не пов`язаний із триманням під вартою.
Слідчий суддя, вивчивши клопотання, докази, якими воно обґрунтовується, вислухавши пояснення сторін кримінального провадження, дійшов наступного висновку.
У провадженні головного слідчого управління МВС України знаходиться кримінальне провадження №12014000000000077, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 11.02.2014 р., за підозрою ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 ККУкраїни.
2.04.2014 р. складено повідомлення про підозру ОСОБА_6 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України; 3.04.2014 р. підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в розшук; 14.04.2014 р. підозрюваного ОСОБА_6 оголошено в міжнародний розшук; 17.04.2014 р. Печерським районним судом м. Києва обрано відносно підозрюваного ОСОБА_6 запобіжних захід у виді тримання під вартою; 23.06.2014 р. підозрюваного ОСОБА_6 затримано правоохоронними органами Республіки Білорусь у зв`язку з перебуванням у міжнародному розшуку, про що поінформовано головне слідче управління МВС України; 11.07.2014 р. головним слідчим управлінням МВС України направлено до Генеральної прокуратури України клопотання про видачу (екстрадицію) ОСОБА_6 за ч.5ст.191 КК України; 18.07.2014 р. Генеральною прокуратурою України зазначене клопотання скеровано до Генеральної прокуратури Республіки Білорусь; 25.09.2014 р. підозрюваний ОСОБА_6 виданий правоохоронним органам України; 9.10.2014 р. о 12-50 год. ОСОБА_6 вручено повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Відповідно до ч.1 ст.183 КПК України тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статтею 177 КПК України.
Слідчим у клопотанні та доданих документів доведено наявність обґрунтованої підозри у вчиненні ОСОБА_6 вищевказаного кримінального правопорушення.
Слідчий суддя, вирішуючи клопотання про застосування такого запобіжного заходу, як тримання під вартою, враховує вагомість наявних доказів про вчинення підозрюваним ОСОБА_6 кримінального правопорушення; тяжкість покарання, що загрожує ОСОБА_10 у разі визнання його винуватим у кримінальному правопорушенні, у вчинення якого він підозрюється; його вік та стан здоров`я, сімейний стан; відсутність у підозрюваного судимостей; розмір майнової шкоди, у завданні якої він підозрюється, і враховує вагомість наявних доказів, якими обґрунтовуються відповідні обставини, та приходить висновку, що докази та обставини, на які посилаються слідчий та прокурор у клопотанні, дають достатні підстави вважати, що підозрюваний може переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду, незаконно впливати на свідків у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
За таких обставин клопотання про обрання запобіжного заходу у виді тримання під вартою підлягає задоволенню, в задоволення клопотання про застосування запобіжного заходу у виді домашнього арешту слід відмовити.
Між тим, відповідно до ч.3 ст.183 КПК України слідчий суддя при постановленні ухвали про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою зобов`язаний визначити розмір застави, достатній для забезпечення виконання підозрюваним обов`язків, передбачених цим Кодексом.
Отже, слідчий суддя, задовольняючи клопотання про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, вважає за необхідне визначити підозрюваному розмір застави, а також покласти на підозрюваного обов`язки, передбачені ч.5 ст.194 КПК України, необхідність покладення яких вбачається з наведеного в обґрунтування даного клопотання.
При цьому слідчий суддя, враховуючи ступень тяжкості інкримінованого підозрюваному кримінального правопорушення, вважає за належне призначити заставу у розмірі відповідно до п.3 ч.5 ст.182 КПК України 80 розмірів мінімальних заробітних плат, що відповідно становить 97 440,00 грн., який зможе забезпечити виконання підозрюваним покладених на нього обов`язків.
Крім цього слідчий суддя, обираючи відносно ОСОБА_6 запобіжний захід у виді застави, вважає за необхідне відповідно до ч.5 ст.194 КПК України покласти на підозрюваного наступні обов`язки:
не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Керуючись ст.29 Конституції України, ст.ст.177,178,182,183,193,194,196,197,202, 205,532,534 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого в особливо важливих справах головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором першого відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтримання державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою, підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 задовольнити.
Застосувати відносно ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у виді тримання під вартою.
Розмір застави визначити у межах 80 мінімальних заробітних плат в сумі 97 440,00 грн.
Сума застави у національній грошовій одиниці може бути внесена як самим підозрюваним так і іншою фізичною або юридичною особою (заставодавцем) на депозитний рахунок Печерського районного суду м. Києва:
р/р НОМЕР_1 ;
МФО (код банку) 820019;
ЗКПО 02 896 745;
ЄДРПОУ банку: 38004897;
Банк одержувача: УДКСУ в Печерському районі ГУ ДКСУ в м. Києві.
Підозрюваний або заставодавець мають право у будь-який момент внести заставу у розмірі, визначеному в ухвалі про застосування запобіжного заходу у виді тримання під вартою протягом дії ухвали.
Покласти на підозрюваного ОСОБА_6 наступні обов`язки:
не відлучатися із населеного пункту, в якому він зареєстрований та проживає, без дозволу слідчого, прокурора або суду;
повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання;
здати на зберігання до відповідних органів державної влади свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд з України і в`їзд в Україну.
Визначити строк дії ухвали до 25 листопада 2014 р., включно.
Роз`яснити підозрюваному, що у разі внесення застави у визначеному у даній ухвалі розмірі, оригінал документу з відміткою банку, який підтверджує внесення на депозитний рахунок Печерського районного суду м. Києва коштів, має бути наданий уповноваженій службовій особі Державного департаменту України з питань виконання покарань.
Після отримання та перевірки протягом одного дня документа, що підтверджує внесення застави, уповноважена службова особа Державного департаменту України з питань виконання покарань має негайно здійснити розпорядження про звільнення з-під варти ОСОБА_6 та повідомити усно і письмово слідчого, прокурора та слідчого суддю Печерського районного суду м. Києва.
У разі внесення застави та з моменту звільнення підозрюваного з-під варти внаслідок внесення застави, визначеної у даній ухвалі, підозрюваний зобов`язаний виконувати покладені на нього обов`язки, пов`язані із застосуванням запобіжного заходу у виді застави.
З моменту звільнення з-під варти у зв`язку з внесенням застави підозрюваний ОСОБА_6 вважається таким, до якого застосовано запобіжний захід у виді застави.
Роз`яснити заставодавцю обов`язок із забезпечення належної поведінки підозрюваного та його явки за викликом.
У разі невиконання обов`язків заставодавцем, а також, якщо підозрюваний, будучи належним чином повідомлений, не з`явився за викликом до слідчого, прокурора, слідчого судді, суду без поважних причин чи не повідомив про причини своєї неявки, або якщо порушив інші покладені на нього при застосуванні запобіжного заходу обов`язки, застава звертається в дохід держави та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України й використовується у порядку, встановленому законом для використання коштів судового збору.
Застава, що не була звернена в дохід держави, повертається підозрюваному, заставодавцю після припинення дії цього запобіжного заходу. При цьому застава, внесена обвинуваченим, може бути повністю або частково звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень. Застава, внесена заставодавцем, може бути звернена судом на виконання вироку в частині майнових стягнень тільки за його згодою.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення.
Ухвала в частині застосування міри запобіжного заходу у виді тримання під вартою може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 10.10.2014 |
Оприлюднено | 06.01.2023 |
Номер документу | 54850283 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Волкова С. Я.
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Волкова С. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні