ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/35312/14-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

02 грудня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого слідчої групи головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів,

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого слідчої групи головного слідчого управління МВС України ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу нагляду за дордержанням законів у кри мінальному провадженні управління правозахисної діяльності, протидії корупції та злочинності у сфері транспорту Генеральної прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

В судовому засіданні слідчий, обґрунтовуючи клопотання, послався на те, що головним слідчим управлінням МВС України здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні №12014000000000429 від 23.09.2014 р. за фактом зловживання владою службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_2 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.364 КК України. Досудовим розслідуванням встановлено, що в період 2013-2014 рр. службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , зловживаючи своїм службовим становищем, умисно з метою отримання будь-якої неправомірної вигоди, використовуючи службове становище всупереч інтересам служби, в порушення ст.ст.49,51,289,294 Митного кодексу України, ст.ст.39,188 Податкового кодексу України з метою ухилення від сплати податків, обов`язкових митних платежів на користь суб`єктів підприємницької діяльності юридичних осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », ПП « ОСОБА_5 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », ПП « ОСОБА_6 », ПП « ОСОБА_7 », ПП « ОСОБА_8 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » безпідставно занизили розмір обов`язкових платежів при ввезенні на митну територію України товарів, які підлягають сплаті до державного бюджету, чим завдали збитків на суму понад 4000000 грн., що більше ніж в 250 разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян, та спричинило тяжкі наслідки. Дії службових осіб ІНФОРМАЦІЯ_3 та ряду підконтрольних їм суб`єктів зовнішньої економічної діяльності кваліфіковано за ч.2 ст.364 КК України. У клопотанні зазначено, що в ході проведення слідчо-оперативних дій по кримінальному провадженню встановлена злочинна схема, направлена на отримання неправомірної вигоди, яка функціонує за наступним алгоритмом: так, службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 за попередньою згодою суб`єктами підприємницької діяльності (суб`єкти зовнішньої економічної діяльності) надають останнім неправомірні послуги по заниженню митної вартості імпортованих товарів при проведенні їх розмитнення на митній території України. Попередньо погодивши умови із службовими особами підприємницької діяльності, посадові особи митниці надавали вказівки начальникам митних постів щодо безперешкодного пропуску підконтрольних суб`єктів підприємницької діяльності та по встановленій ціни товару, яка істотно нижче фактичної митної вартості. Таким чином службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 за попередньою змовою із службовими особами суб`єктів підприємницької діяльності спланували та організували злочину діяльність, спрямовану на отримання незаконної неправомірної вигоди в особливо великих розмірах, яка фактично направлена на пособництво в ухиленні від сплати податків, зборів (митних платежів) в особливо великих розмірах суб`єктами зовнішньої економічної діяльності, які здійснюють фінансово-господарську діяльність в зоні діяльності ІНФОРМАЦІЯ_3 . Внаслідок чого, такі дії спричинили тяжкі наслідки та втрати державного бюджету.

Крім того слідчими діями у ході розслідування цього кримінального провадження встановлено, що службові особи вказаних вище підприємств за попередньою змовою із службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_11 на даний час здійснюють свою злочинну діяльність з використанням ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), яке задіяне в злочинній схемі незаконного імпорту товарів на територію України з розмитненням цих вантажів шляхом подання підроблених офіційних документів (митні декларації з доданими до них пакувальними листами та рахунки-фактури (Invoice), які містять неправдиві дані про ціну товару та код товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, в результаті чого при розмитненні товарів занижувались суми митних платежів, які підлягали сплаті до бюджету розмитнення.

З метою припинення вищевказаної злочинної діяльності, а також встановлення відповідності фактичної ціни та класифікації товару, ціні і коду товару за Українською класифікацією товарів зовнішньоекономічної діяльності, зазначеній у документах, наданих на митницю, шляхом проведення комплексних судово-товарознавчих експертиз та визначення сум несплаченого до бюджету ввізного мита і ПДВ, в органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу та вилученні (здійсненні виїмки) товарно-транспортних документів та поставленого (ввезеного) в період 2013-2014 рр. в режимі імпорту на територію України вантажу на адресу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з його митним оформленням у митних постах ІНФОРМАЦІЯ_12 .

На підставі ч.2 ст.163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація.

Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання частково, а саме: надати можливість ознайомитися з документами, зробити їх копії.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.108,160-164,166,309 КПК України, слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити частково.

Надати тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю ознайомитися з документами, зробити їх копії, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме: товарно-транспортних документів (митні декларації з доданими до них пакувальними листами та рахунки-фактури (Invoice), товарно-супровідні документи, договори купівлі-продажу товару, договори поруки, технічна документація на вантаж, запити щодо визначення митної вартості товару, рішення, протоколи про визначення митної вартості товару, дорожні відомості, квитанції (акти) про прийняття вантажу, декларації постачальника про відповідність, сертифікати якості та походження товарів, акти про проведення митного огляду товарів, платіжні доручення, комерційні рахунки-фактури, висновки державних органів влади про відповідність товару вимогам чинних нормативно-правових актів України, інші документи до митної декларації на вказаний товар тощо), а також вантажу, поставленого (ввезеного) на територію України з його митним оформленням у митних постах ІНФОРМАЦІЯ_13 в період 2013-2014 рр.

Визначити строк дії ухвали тривалістю тридцять днів, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Виготовлено в 2 примірниках

прим.1 справа №757/35312/14-к

прим.2 слідчий ОСОБА_3

копія ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »

виконавець: ОСОБА_1

2.12.2014

Дата ухвалення рішення 02.12.2014
Оприлюднено 06.01.2023

Судовий реєстр по справі 757/35312/14-к

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 02.12.2014 Печерський районний суд міста Києва Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 757/35312/14-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону