МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
06 листопада 2015 року Справа № 814/3303/15
м. Миколаїв
Суддя Миколаївського окружного адміністративного суду Середа О.Ф,, розглянувши в порядку письмового провадження справу за
адміністративним позовом: Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва, м. Миколаїв
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Квалітет», м. Миколаїв
Суть спору: стягнення заборгованості в сумі 1105, 36 грн.,
в с т а н о в и в:
Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва (надалі – позивач) звернулося до суду з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю «Квалітет» (надалі – відповідач) заборгованості в сумі 1105, 36 грн.
Представник позивача в судове засідання, надав клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження.
Судом надсилалося повідомлення за місцезнаходженням відповідача, яке було ним своєчасно отримане, але він в судове засідання не з'явився, причин неявки не повідомив, заперечень проти позову не надав.
У разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин відповідно до частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Квалітет» зареєстроване в Управлінні Пенсійного фонду України в в Центральному районі м. Миколаєва як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування на підставі п.1 ст.1 та ст.З Закону № 400/97 та як страхувальник та платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування на підставі п. 1 ч. 1 ст. 14, ст. 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” від 09.07.2003 №1058- IV (надалі - Закон № 1058).
Відповідно до підпункту 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 Закону № 2181, платники зобов'язані сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування протягом 20 календарних днів, наступних за останнім календарним днем звітного місяця.
В порушення вимог законодавства відповідач не сплатив збір на обов'язкове державне пенсійне страхування за 2003 рік в сумі 255,36 грн.
Так, за неподання розрахунку зобов'язання зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування у строки, визначені законодавством відповідно до пп. 17.1.1 п. 17.1 ст. 17 Закону № 2181, управлінням Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва були винесені рішення від 29.08.2003 № 562, від 30.10.2003 № 786, від 27.11.2003 № 918, від 16.01.2004 № 32 та від 13.02.2004 № 91, якими застосовано фінансові санкції на суму 850,00 грн.
Згідно із пунктом 16 Розділу XV Прикінцевих та перехідних положень Закону № 1058 погашення заборгованості зі сплати збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, що шникла до 1 січня 2004 року і не погашена в установленому законом порядку, здійснюється відповідно до статті 106 цього Закону.
Своєчасно не сплачені страхувальником суми страхових внесків згідно з ч.2 ст.106 Закону жажаються простроченою заборгованістю (недоїмкою) і стягуються у порядку, передбаченому ч. 3 ст. 106 Закону.
У відповідності до вимог частини 3 статті 106 Закону № 1058 позивачем сформовано вимогу зи 05.05.2014 № Ю-160/20. Зазначена вимога про сплату боргу направлена відповідачу листом з рекомендованим повідомленням про вручення, який був повернутий позивачу без вручення.
Відповідно до пп. 8.3 п. 8 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України № 21-1 від 19.12.2003, яка затверджена Постановою Правління Пенсійного фонду України, вимога вважається надісланою (врученою) фізичній особі, якщо її вручено особисто такій фізичній особі або її законному представникові чи надіслано листом на її вдресу за місцем проживання або останнього відомого місця її знаходження з повідомленням про зручення за порядком оформлення зазначених поштових відправлень, установленим Кабінетом Міністрів України. Якщо страхувальник на день надсилання йому органом Пенсійного фонду вимоги не повідомив в установленому порядку про зміну місцезнаходження (місця проживання), вимога вважається належним чином врученою навіть у разі її повернення як такої, що не знайшла адресата.
Вимога про сплату боргу від 05.05.2014 № Ю-160/20 відповідачем не оскаржена та зважається узгодженою.
Відповідно до частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 72 цього Кодексу.
Згідно із статтею 11 Кодексу адміністративного судочинства України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в надані ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.
Відповідач своїм правом не скористався, заперечення на позов або доказів погашення боргу суду не подав.
З огляду на зазначене вище, позовні вимоги обґрунтовані, підтверджуються матеріалами справи та їх належить задовольнити.
Судові витрати по справі відсутні.
Керуючись статтями 11, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд –
П О С Т А Н О В И В:
Позов Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Квалітет» (код ЄДРПОУ 22435980) 1105, 36 грн. (одна тисяча сто п"ять гривень 36 копійок) на користь Управління Пенсійного фонду України в Центральному районі м. Миколаєва.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга, подана після закінчення встановлених строків залишається без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка її подала, не знайде підстав для поновлення строку.
Головуючий суддя О. Ф. Середа
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 06.11.2015 |
Оприлюднено | 16.01.2016 |
Номер документу | 54881733 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Середа О. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні