18.11.2015 Справа № 490/10952/15-к
н\п 1-кс/490/5793/2015
Центральний районний суд м. Миколаєва
УХВАЛА
Іменем України
18 листопада 2015 року суддя Центрального районного суду м. Миколаєва ОСОБА_1 , розглянув клопотання старшого слідчого СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, -
ВСТАНОВИВ:
До суду надійшло клопотання старшого слідчого СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів.
Згідно вказаного клопотання, службові особи ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та ПП „ ОСОБА_3 (код НОМЕР_2 ), шляхом зловживання своїм службовим становищем, з метою заволодіння коштами державного підприємства ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " внесли до первинних документів накладних, актів приймання виконаних робіт при здійснені робітз ремонту будівель ЗТП (закрита трансформаторна підстанція), а також із заміни метало пластикових вікон, дверей та ролетів в базі ремонту ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_1 , недостовірні дані щодо отримання товарів (робіт, послуг) від підприємства, яке надавало послуги по документальному оформленню «безтоварних» операцій та має ознаки «фіктивності», а саме:ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ). В провадженні СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській перебуває кримінальне провадження №32015150000000040 за ч. 1 ст. 205 КПК України за фактом перереєстрації ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 ", з метою прикриття незаконної господарської діяльності.
Згідно висновку спеціаліста ВБВДОЗШ ІНФОРМАЦІЯ_3 /14-29-16-00/39024301 від 30.09.2015 р. посадовими особами ПП „ ОСОБА_3 в період 2015 року, привласнено кошти державного підприємства у сумі 550 704 грн.
Під час досудового розслідування виникла необхідність отримати тимчасовий доступ до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: рух коштів по банківському рахунку ПП „ ОСОБА_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_4 (код валюти 980), який відкрито в ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_4 , м. Київ (МФО банку НОМЕР_5 ), розташованого за адресою АДРЕСА_1 , як на паперових, так і на електронних носіях з розшифровкою контрагентів, призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документу, сумою платежу, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період 09.01.2014 року по 04.06.2015 року; картки із зразками підписів та відбитком печатки, накази про призначення службових осіб ПП „ ОСОБА_3 та довіреності, наданідо банку уповноваженими особами підприємства; видаткові ордери та корінці касових чеків про отримання службовими особами ПП „ ОСОБА_3 готівкових грошових коштів через касу банку; документи щодо використання та відкриття банківських рахунків, кредитні договори та документи, які складалися під час їх виконання.
Підставами вважати, що зазначені документи перебувають у володінні ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_4 , м. Київ (МФО банку НОМЕР_5 ), розташованого за адресою АДРЕСА_1 , є матеріали кримінального провадження, зокрема, виписка з бази даних «АІС «Податки».
Отримання зазначених документів необхідно для: встановлення підприємств, з якими ПП „ ОСОБА_3 мало фінансово-господарські відносини в період з 09.01.2014 року по 04.06.2015 року, та обсягів проведених операцій; встановлення осіб, що відкривали банківські рахунки ПП „ ОСОБА_3 , уповноважених знімати грошові кошти з вказаних рахунків, а також осіб, що мали право підпису в банківській установі по рахунках ПП „ ОСОБА_3 ; проведення судово-економічної експертизи.
Враховуючи викладене, вищевказані документи можуть бути використані, як докази вчинення службовими особами ПП „ ОСОБА_3 злочину, передбаченого ч.5 ст.191 КК України.
Відповідно до ст.60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту, є банківською таємницею.
Іншими способами встановити обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, які містять охоронювану законом таємницю, неможливо.
Слідчий у своєму клопотанні просив суд надати тимчасовий доступ до наступних документів: рух коштів по банківському рахунку ПП „ ОСОБА_3 (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_4 (код валюти 980), який відкрито в ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_4 , м. Київ (МФО банку НОМЕР_5 ), розташованого за адресою АДРЕСА_1 , як на паперових, так і на електронних носіях з розшифровкою контрагентів, призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документу, сумою платежу, а також із зазначенням вхідного та вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референс кожного платіжного документу (номер або інші символи, що використовуються для ідентифікації трансакції) за період 09.01.2014 року по 04.06.2015 року; картки із зразками підписів та відбитком печатки, накази про призначення службових осіб ПП „ ОСОБА_3 та довіреності, наданідо банку уповноваженими особами підприємства; видаткові ордери та корінці касових чеків про отримання службовими особами ПП „ ОСОБА_3 готівкових грошових коштів через касу банку; документи щодо використання та відкриття банківських рахунків, кредитні договори та документи, які складалися під час їх виконання, які перебувають у володінні ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_4 , м. Київ (МФО банку НОМЕР_5 ), розташованого за адресою АДРЕСА_1 .
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши надані матеріали кримінального провадження, суд вважає, що клопотання слідчого не підлягає задоволенню з наступних підстав
Згідно 162 п.5, КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до статті 163 ч.5 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей та документів, якщо сторона кримінального провадження в своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав, що ці речі та документи: знаходяться чи можуть знаходитись в володінні відповідної фізичної чи юридичної особи; самі по собі чи в сукупності з іншими речами та документами мають істотне значення для встановлення важливих обставин в кримінальному провадженні; не представляють собою чи не включають речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно статті 163 ч.6 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Суд, вивичивши доводи клопотання, приходить до висновку, що воно є не обгрунтованим, оскільки слідчим у підтвердження наведених доводів, суду не надано жодних документів, а також матеріалів кримінального провадження, а тому суд не вбачає законних підстав для його задоволення.
Керуючись статтями 162, 163, 164 Кримінального процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання старшого слідчого СУ ФР ГУ ДФС у Миколаївській області підполковника податкової міліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ПАТ „ ІНФОРМАЦІЯ_4 , м. Київ (МФО банку НОМЕР_5 ), розташованого за адресою АДРЕСА_1 , відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Центрального районного
суду м.Миколаєва ОСОБА_1
Суд | Центральний районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 54894273 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Лагода К. О.
Кримінальне
Центральний районний суд м. Миколаєва
Лагода К. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні