Справа № 559/29/16-к
Номер провадження 1-кс/559/11/2016
УХВАЛА
про призначення позапланової перевірки дотримання
вимог природоохоронного законодавства
"11" січня 2016 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Слідчий суддя ОСОБА_1
розглянувши клопотання старшого слідчого Дубенського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 за матеріалами кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015180040001025 від 20 листопада 2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.240 КК України, погоджене із прокурором Дубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , про призначення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ,-
ВСТАНОВИВ:
Клопотання слідчий обгрунтовує наступними доводами. З 20 листопада 2015 року Дубенським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області розслідується кримінальне провадження №12015180040001025 за фактом порушень правил використання корисних копалин фермерським господарством «ДІЛ» за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України.
В ході проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженні було встановлено, що фермерське господарство «ДІЛ» код ЄДРПОУ 22559086 юридична адреса: с. Рачин вул. Перемоги 43 Дубенського району Рівненської області здійснює в 2015 році видобуток корисних копалин у кар`єрі, який знаходиться поза межами населеного пункту с. Варковичі Дубенського району Рівненської області на підставі незаконного виданого дозволу на користування надрами.
Крім того, вході досудового розслідування було встановлено, що у 2015 році ФГ «ДІЛ» здійснює видобуток корисних копалин на підставі незаконного виданого дозволу на користування надрами без погодження на сесії Варковецької сільської ради, що передбачено чинним законодавством.
Під час проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, підтвердження чи спростування вини особи правопорушника, виникла необхідність у проведенні позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства ФГ «ДІЛ» щодо видобутку корисних копалин.
Відповідно до пункту 3 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженого Указом Президента України від 13 квітня 2011 року №454/2011, основними завданням Держекоінспекції України є здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Згідно підпункту (н) пункту 4 Положення, Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України законодавства щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Водночас, призначити перевірку у передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку правоохоронними органами неможливо, оскільки пункт 6 частини другої статті 36 цього Кодексу виключено на підставі Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VII від 14.10.2014.
Таким чином, без проведення позапланової перевірки спеціалістами Державної екологічної інспекції в області, які мають спеціальні знання у сфері земельного та природоохоронного законодавства, сторона обвинувачення об`єктивно позбавлена можливості іншим чином зібрати належні докази.
Зважаючи на те, що єдиною підставою для проведення позапланової перевірки на даний час може бути лише рішення суду, з метою виконання положень статей 9, 28 КПК України, слідчий звернувся до суду із клопотанням в якому просить:
1. Призначити позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо здійснення видобуток корисних копалин фермерським господарством «ДІЛ» код ЄДРПОУ 22559086 юридична адреса: с. Рачин вул. Перемоги 43 Дубенського району Рівненської області проведення якої доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції в Рівненській області.
2. На вирішення спеціалісту поставити наступні питання:
2.1. На якій підставі здійснюється видобування корисних копалин ФГ «ДІЛ»?
2.2. Чи дотримано норми законодавства при оформленні ФГ «ДІЛ» правовстановлюючих документів на видобуток корисних копалин?
2.3. Чи дотримано порядок одержання цих документів? якщо ні, в чому наявні порушення?
2.4. Видобуток якого значення корисних копалин здійснює ФГ «ДІЛ»?
2.5. Де саме здійснюється видобуток корисних копалин та яке місце розташування видобутку здійснене ФГ «ДІЛ»?
2.6. Чи дотримано ФГ «ДІЛ» норми природоохоронного законодавства ? якщо ні, то які норми чинного законодавства порушенні?
2.7. Який розмір збитків завдано державі внаслідок діяльності ФГ «ДІЛ»?
В судовому засіданні слідчий підтримав клопотання із викладених у ньому обставин.
Встановлено, що фермерське господарство «ДІЛ» код ЄДРПОУ 22559086 юридична адреса: с. Рачин вул. Перемоги 43 Дубенського району Рівненської області здійснювало в 2015 році видобуток корисних копалин у кар`єрі, який знаходиться поза межами населеного пункту с. Варковичі Дубенського району Рівненської області на підставі незаконного виданого дозволу на користування надрами.
Крім того, вході досудового розслідування було встановлено, що у 2015 році ФГ «ДІЛ» здійснювало видобуток корисних копалин на підставі незаконного виданого дозволу на користування надрами без погодження на сесії Варковецької сільської ради, що передбачено чинним законодавством.
З 20 листопада 2015 року Дубенським відділом поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області розслідується кримінальне провадження №12015180040001025 за фактом порушень правил використання корисних копалин фермерським господарством «ДІЛ» за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 240 КК України
Відповідно до пункту 3 Положення про Державну екологічну інспекцію України, затвердженогоУказом Президента України від 13 квітня 2011 року №454/2011, основними завданням Держекоінспекції України є здійснення державного нагляду (контролю) у сфері охорони навколишнього природного середовища, раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів.
Згідно підпункту (н) пункту 4 Положення,Держекоінспекція України відповідно до покладених завдань здійснює державний нагляд (контроль) за додержанням підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності і господарювання, громадянами України законодавства щодо наявності дозволів, лімітів та квот на спеціальне використання природних ресурсів, дотримання їх умов.
Пунктом 2 Постанови Кабінету Міністрів України №408 від 13.08.2014 «Питання запровадження обмежень на проведення перевірок державними інспекціями та іншими контролюючими органами» встановлено, що надання дозволу Кабінетом Міністрів України на проведення перевірок підприємств, установ, організацій, фізичних осіб-підприємців не потребується у разі, коли такі перевірки проводяться за рішенням суду, на вимогу службових осіб у випадках передбачених Кримінальним процесуальним кодексом України.
Водночас, призначити перевірку у передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України порядку правоохоронними органами неможливо, оскільки пункт 6 частини другої статті 36 цього Кодексу виключено на підставі Закону України «Про прокуратуру» № 1697-VII від 14.10.2014.
Оскільки кримінальне провадження має місце, є потреба проведення позапланової перевірки дотримання природоохоронного законодавства .
Відповідно до ч.2 ст.9 КПК України, прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язані всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, виявити як ті обставини, що викривають, так і ті, що виправдовують підозрюваного, обвинуваченого, а також обставини, що пом`якшують чи обтяжують його покарання, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних і неупереджених процесуальних рішень.
Віповідно до п.4 ч.2 ст.99 КПК України до документів як доказів у кримінальному провадженні, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати висновки ревізій та акти перевірок.
Отже, оскільки у прокурора в процесі досудового розслідування є потреба перевірки і здобуття доказів шляхом проведення позапланової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства, клопотання підлягає до задоволення.
Керуючись ст.ст.9,84-86,92-93,99 КПК України, суд
УХВАЛИВ:
Призначити позапланову перевірку дотримання вимог природоохоронного законодавства щодо здійснення видобуток корисних копалин фермерським господарством «ДІЛ» код ЄДРПОУ 22559086 юридична адреса: с. Рачин вул. Перемоги 43 Дубенського району Рівненської області проведення якої доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції в Рівненській області.
На вирішення спеціалісту поставити наступні питання:
1.1.На якій підставі здійснюється видобування корисних копалин ФГ «ДІЛ» ?
1.2.Чи дотримано норми законодавства при оформленні ФГ «ДІЛ» правовстановлюючих документів на видобуток корисних копалин ?
1.3.Чи дотримано порядок одержання цих документів ? якщо ні, в чому наявні порушення ?
1.4.Видобуток якого значення корисних копалин здійснює ФГ «ДІЛ» ?
1.5.Де саме здійснюється видобуток корисних копалин та яке місце розташування видобутку здійснене ФГ «ДІЛ» ?
1.6.Чи дотримано ФГ «ДІЛ» норми природоохоронного законодавства ? якщо ні, то які норми чинного законодавства порушенні ?
1.7.Який розмір збитків завдано державі внаслідок діяльності ФГ «ДІЛ» ?
Проведення перевірки доручити спеціалістам Державної екологічної інспекції в Рівненській області.
Встановити строк проведення перевірки з 13.01.2016 року по .27.01.2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Дубенського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Дубенський міськрайонний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 54895855 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дубенський міськрайонний суд Рівненської області
Юзьвяк Б. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні