печерський районний суд міста києва
Справа № 757/25035/13-к
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19.11.2013 Печерський районний суд м. Києва
в складі: головуючої судді Царевич О.І.
при секретарі Гуцинюку Я.І.
з участю прокурора Станкова О.С.,
обвинуваченого ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Києва справу за обвинуваченням:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, українця, громадянина України, уродженця м. Херсон, зареєстрованого за адресою: АДРЕСА_2 фактично мешкає: АДРЕСА_1, освіта професійно-технічна, неодруженого, не працює, ІПН: НОМЕР_1, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, у скоєнні злочинів, передбачених ч. 1 ст. 205, ч.2 ст. 358 КК України, -
встановив:
Обвинувачений ОСОБА_1, в квітні 2011 року, знаходячись у невстановленому місці вступив у попередню змову з невстановленими слідством особами, спрямовану на придбання ТОВ "Полігаз Глобал" (код 35632880) з метою прикриття незаконної діяльності останніх та без наміру здійснення господарської діяльності, з корисливих мотивів, а саме за обіцяну грошову винагороду, погодився вчинити дії по перереєстрації суб'єкта підприємництва - ТОВ "Полігаз Глобал".
Для досягнення своєї злочинної мети, направленої на здійснення фіктивного підприємництва, ОСОБА_1 у невстановленому слідством місці, заздалегідь, надав невстановленим слідством особам копію свого паспорту громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру. На підставі наданих документів (паспорту та ідентифікаційного номеру ОСОБА_1.) невстановлені слідством особи склали статутні документи ТОВ "Полігаз Глобал", в які внесли завідомо неправдиві відомості.
Після цього, ОСОБА_1 18.04.2011, в денний період часу, у невстановленому слідством місті, підписав протокол № 3 Загальних зборів Учасників ТОВ "Полігаз Глобал", яким отримав частку в розмірі 100% статутного капіталу Товариства, що становить 46 000,00 грн., чим вчинив дії, направлені на придбання фіктивного суб`єкта підприємництва - ТОВ "Полігаз Глобал". Крім цього, невстановлені слідством особи, згідно протоколу № 2 від 15.04.2011 Загальних зборів Учасників ТОВ "Полігаз Глобал" призначили ОСОБА_1 на посаду директора Товариства з 16 квітня 2011 року, що дало змогу вказаним особам здійснювати незаконну діяльність.
Також, 20.04.2011 ОСОБА_1, в денний період часу, знаходячись в приміщенні Шостої Київської державної нотаріальної контори у державного нотаріуса Груша В.О. за адресою: м. Київ, вул. Інститутська, 13-а, достовірно усвідомлюючи протиправних характер своїх дій, підписав, як засновник, нову редакцію статут ТОВ "Полігаз Глобал" без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена Статутом підприємства.
В подальшому, вищезазначені документи невстановленими слідством особами були передані до Печерської районної у м. Києві державної адміністрації за адресою: м. Київ, вул. Суворова, 15 на підставі яких проведена державна перереєстрація ТОВ "Полігаз Глобал" на ім'я ОСОБА_1
Після перереєстрації ТОВ "Полігаз Глобал" на своє ім'я ОСОБА_1 самостійно підприємницьку діяльність не здійснював, угод фінансового характеру не укладав, печаткою підприємства не користувався, не призначав та не звільняв з посад працівників, а реєстраційні та установчі документи зазначеного підприємства передав невстановленим слідством особам.
Вказані вище дії ОСОБА_1 дали змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства.
Дії ОСОБА_1, що придбав ТОВ "Полігаз Глобал" здійснювалися в порушення законодавчих актів України, що регулюють діяльність суб'єктів підприємництва, а саме:
- статті 1 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що "підприємництво - це самостійна, ініціативна, систематична, на власний ризик діяльність з метою виробництва продукції, виконання робіт, чи надання послуг та заняття торгівлею з метою одержання прибутку";
- статті 14 Закону України "Про підприємництво" № 698-ХІІ від 02.07.1991 року, із змінами та доповненнями, яка визначає, що управління підприємством здійснюється відповідно до статуту на основі поєднання прав власника щодо господарського використання свого майна. Власник здійснює свої права по управлінню підприємством безпосередньо, або через уповноважені ним органи;
- пункту 3 статті 8 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні" № 996-ХІV від 16.07.1999 р., згідно якого власник, або уповноважена ним службова особа підприємства повинні організувати бухгалтерський облік на підприємстві та забезпечити фіксування здійснення всіх господарських операцій у первинних документах;
- статті 81 Цивільного Кодексу України, за якою юридична особа приватного права створюється на підставі установчих документів відповідно до статті 87 цього Кодексу.
- статті 87 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Для створення юридичної особи її учасники (засновники) розробляють установчі документи, які викладаються письмово і підписуються всіма учасниками (засновниками), якщо законом не встановлений інший порядок їх затвердження.
Установчим документом товариства є затверджений учасниками статут або засновницький договір між учасниками, якщо інше не встановлено законом.
Товариство, створене однією особою, діє на підставі статуту, затвердженого цією особою.
Юридична особа вважається створеною з дня її державної реєстрації.
- статті 88 Цивільного кодексу України якою встановлено:
- У засновницькому договорі товариства визначаються умови передання товариству майна учасників.
- статті 89 Цивільного кодексу України якою встановлено:
Юридична особа підлягає державній реєстрації у порядку, встановленому законом.
Порушення встановленого законом порядку створення юридичної особи або невідповідність її установчих документів закону є підставою для відмови у державній реєстрації юридичної особи.
- статті 56 Господарського кодексу України якою встановлено, що суб'єкт господарювання може бути утворений за рішенням власника (власників) майна або уповноваженого ним (ними) органу.
- статті 57 Господарського кодексу України якою встановлено:
Установчими документами суб'єкта господарювання є рішення про його утворення або засновницький договір, а у випадках, передбачених законом, статут (положення) суб'єкта господарювання.
В установчих документах повинні бути зазначені найменування суб'єкта господарювання, мета і предмет господарської діяльності, склад і компетенція його органів управління, порядок прийняття ними рішень, порядок формування майна , розподілу прибутків та збитків, умови його реорганізації та ліквідації, якщо інше не передбачено законом.
У засновницькому договорі засновники зобов'язуються утворити суб'єкт господарювання, визначають порядок спільної діяльності щодо його утворення, умови передачі йому свого майна , порядок розподілу прибутків і збитків, управління діяльністю суб'єкта господарювання та участі в ньому засновників, порядок вибуття та входження нових засновників, інші умови діяльності суб'єкта господарювання, які передбачені законом, а також порядок його реорганізації та ліквідації відповідно до закону.
Статут суб'єкта господарювання повинен містити відомості про його найменування, мету і предмет діяльності, розмір і порядок утворення статутного та інших фондів , порядок розподілу прибутків і збитків, про органи управління і контролю, їх компетенцію, про умови реорганізації та ліквідації суб'єкта господарювання, а також інші відомості, пов'язані з особливостями організаційної форми суб'єкта господарювання, передбачені законодавством. Статут може містити й інші відомості, що не суперечать законодавству.
- статті 57 Господарського кодексу України, якою встановлено, що суб'єкт господарювання підлягає державній реєстрації як юридична особа чи фізична особа - підприємець у порядку, визначеному законом.
- статті 88 Господарського кодексу України якою встановлено, що учасники господарського товариства зобов'язані вносити вклади (оплачувати акції) у розмірі, порядку та коштами (засобами), що передбачені установчими документами, відповідно до цього Кодексу та закону про господарські товариства.
- статті 89 Господарського кодексу України якою встановлено, що управління діяльністю господарського товариства здійснюють його органи та посадові особи, склад і порядок обрання (призначення) яких визначається залежно від виду товариства.
- статті 8 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що установчі документи (установчий акт, статут або засновницький договір, положення) юридичної особи, які подаються державному реєстратору, повинні містити відомості, передбачені законом.
- пункту 3 статті 8 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 755-IV від 15.05.2003 р., відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, несуть засновники (учасники) юридичної особи.
- статті 24 Закону України Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців № 755-IV від 15.05.2003 р., якою визначено, що для проведення державної реєстрації юридичної особи засновник (засновники) або уповноважена ними особа повинні особисто подати державному реєстратору два примірники установчих документів. Частиною 4 цієї ж статті визначено, що у разі державної реєстрації юридичної особи, для якої законом встановлено вимоги щодо формування статутного фонду (статутного або складеного капіталу), крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається документ, що підтверджує внесення засновником (засновниками) вкладу (вкладів) до статутного фонду (статутного або складеного капіталу) юридичної особи в розмірі, який встановлено законом.
- статті 4 Закону України Про господарські товариства N 1576-XII від 19.09.1991 р. якою визначено, що товариства з обмеженою відповідальністю створюються і діють на підставі установчого договору і статуту, їх установчі документи повинні містити відомості про вид товариства, предмет і цілі його діяльності, склад засновників та учасників, найменування та місцезнаходження, розмір та порядок утворення статутного фонду , порядок розподілу прибутків та збитків, склад та компетенцію органів товариства та порядок прийняття ними рішень, включаючи перелік питань, по яких необхідна кваліфікована більшість голосів, порядок внесення змін до установчих документів та порядок ліквідації і реорганізації товариства.
Крім цього, ОСОБА_1, 20 квітня 2011 року, в денний період часу, підробив документи ТОВ "Полігаз Глобал" з метою їх використання іншими особами.
Так, для досягнення своєї злочинної мети ОСОБА_1, передав невстановленим слідством особам копію паспорта громадянина України та довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру, необхідні для складання статутних та реєстраційних документів підприємства, при цьому достовірно знаючи, що фактично частку статутного фонду не вносив та до статутного фонду її не передавав та ні від кого не приймав як засновник, і не збирався, як вказано в цих документах, займатись підприємницькою діяльністю, а також усвідомлюючи, що в подальшому, статутні документи ТОВ "Полігаз Глобал", які надають право на перереєстрацію підприємства, проведення підприємницької діяльності та отримання від неї прибутку, будуть використані іншими особами шляхом подання у відповідні державні органи, підробив документи за наступних обставин:
Так, ОСОБА_1, 20.04.2011 у денний період часу, знаходячись в приміщенні державного нотаріуса Шостої Київської державної нотаріальної контори Груша В.О. за адресою м. Київ, вул. Інституцька 13-а, заздалегідь усвідомлюючи протиправний характер своїх дій, що ТОВ "Полігаз Глобал" придбавається для прикриття незаконної діяльності невстановлених слідством осіб та достовірно знаючи, що створює товариство без наміру зайняття підприємницькою діяльністю, яка передбачена статутом ТОВ "Полігаз Глобал", що Товариство не буде знаходитись за адресою: м. Київ, вул. Дружби Народів 19, а також те, що він, як одноособовий учасник товариства, ніяких коштів (майна) до статутного фонду ТОВ "Полігаз Глобал" не вносив та вносити не буде, реалізовуючи свій злочинний умисел направлений на підробку офіційних документів, які надають право на придбання юридичної особи, підробив, тобто підписав в приміщенні державного нотаріуса Шостої Київської державної нотаріальної контори Груша В.О. за адресою м. Київ, вул. Інституцька 13-а, нову редакцію статуту ТОВ "Полігаз Глобал", який містив завідомо неправдиві відомості, а саме те, що Товариство не буде знаходитись за адресою: м. Київ, вул. Дружби Народів 19, що ОСОБА_1, сформував статутний капітал, у розмірі 46 000, 00 грн., що становить 100 % частки у статутному капіталі Товариства, хоча в дійсності вказані грошові кошти (майно) ОСОБА_1, як учасником зазначеного підприємства, не вносились, та який 20.04.2011 посвідчений державним нотаріусом Шостої Київської державної нотаріальної контори Груша В.О.
Так, вище зазначені документи містили завідомо неправдиві відомості, а саме те, що:
- в статті 1 п.1.2 статуту зазначено, що товариство набуло статусу юридичної особи з дня його державної реєстрації, керується у своїй діяльності чинним законодавством України, законами України та цим статутом;
- в статті 4 п.4.1 статуту зазначено, що основною метою створення та діяльності товариства є отримання прибутку, в той час, як ОСОБА_1 фінансово-господарської діяльності підприємства не здійснював, а перереєстрував його на своє ім'я за обіцяну грошову винагороду;
- в статті 2 п. 2.1 статуту зазначено, що учасником товариства є ОСОБА_1, який фактично функцій засновника підприємства не виконував, а перереєстрував його на своє ім'я за обіцяну грошову винагороду;
- в статті 1 п. 1.9 статуту зазначено, що підприємство знаходиться за адресою: м. Київ, вул. Дружби Народів 19, в той час, як ОСОБА_1 такого рішення не приймав і фактично за вказаною адресою підприємство не знаходилось;
- в статті 3 п. 3.1 статуту зазначено, що для забезпечення господарської діяльності товариства створюється статутний капітал у розмірі 46 000, 00 грн., в той час як ОСОБА_1 фактично ніякого внеску в статутний капітал підприємства не вносив та не формував його;
- в статті 3 п. 3.2 статуту зазначено, що ОСОБА_1 володіє двома частками вартістю 46 000, 00 грн., що становить 100% статутного капіталу, в той час як ОСОБА_1 фактично ніякого внеску в статутний капітал підприємства не в носив та не формував його.
Після цього ОСОБА_1 передав вказаний статут, у якому містились завідомо неправдиві дані, невстановленим особами, які його використали шляхом направлення державному реєстратору для проведення перереєстрації ТОВ "Полігаз Глобал".
Згідно висновку судово-почеркознавчої експертизи № 790 від 30.10.2013 встановлено, що підписи в документах ТОВ "Полігаз Глобал" ймовірно виконані громадянином ОСОБА_1, а саме в:
- статуті ТОВ "Полігаз Глобал" редакція 2011 року, згідно протоколу № 3;
- протоколі №3 Загальних зборів Учасників ТОВ "Полігаз Глобал" від 18.04.2011.
Згідно листа № 6267/01-16 від 30.10.2013 державного нотаріуса Шостої Київської державної нотаріальної контори Груша В.О., 20.04.2011 нею встановлювалась справжність підпису у статуті ТОВ "Полігаз Глобал" та роз'яснювались громадянину ОСОБА_1 права й обов'язки, був попереджений про наслідки вчинюваних ним дій.
Підроблення ОСОБА_1 офіційного документу ТОВ "Полігаз Глобал", який посвідчувався державним нотаріусом, дало змогу невстановленим слідством особам здійснювати незаконну діяльність, користуватися печаткою підприємства, прикриваючись фактом державної реєстрації вказаного товариства
Допитаний в судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 вину у скоєному визнав та показав, що в квітні 2011 року, він познайомився з раніше невідомим чоловіком на ім'я Микола, який запропонував йому роботу, за яку він в подальшому мав отримувати заробітну плату в розмірі по 1000 грн. щомісячно, однак для отримання такої роботи, йому необхідно було поїхати до м. Києва, щоб підписати певні документи, які точно, він не пригадує, на що він погодився. При цьому він не поцікавився, яким видом діяльності він буде займатися.
Через деякий час він знову зустрівся з вказаним чоловіком в м. Києві на вокзалі та вони разом поїхали до офісного приміщення нотаріуса, де йому були надані якісь документи щоб заповнити. Що це були за документи, він не пригадує. Після цього, вказані документи передав Миколі, який йому пообіцяв, що за це йому будуть надані грошові кошти в розмірі 1000 грн. Окрім цього показав, що відомості, які ним заповняються в наданих документах не відповідають дійсності, оскільки ніяких грошових коштів в рахунок статутного фонду він не вносив. Пояснив, що вчинив такі дії у зв'язку з тяжким матеріальним становищем, так як він на той час ніде не працював і йому потрібні були гроші для лікування матері, а оскільки йому запропонували грошову винагороду, він погодився. У вчиненому щиро кається.
Вважає недоцільним, у відповідності до ст.349 КПК України, досліджувати докази відносно фактичних обставин вчиненого ним діяння. Розуміє, що в такому випадку він буде позбавлений права оспорювати ці фактичні обставини в апеляційному порядку.
За згодою осіб, які беруть участь у справі в судовому засіданні ухвалою головуючого вирішено питання про недоцільність дослідження доказів щодо фактичних обставин справи, оскільки фактичні обставини ніким не оспорюються та відсутні сумніви стосовно добровільності та істинності позиції обвинуваченого та інших учасників кримінального провадження.
Оцінюючи докази зібрані в судовому засіданні, суд находить винність обвинуваченого ОСОБА_1 у вчиненні злочину повністю доведеною.
Умисні дії ОСОБА_1, які виразились фіктивному підприємництві, тобто створенні суб'єкту підприємницької діяльності з метою прикриття незаконної діяльності та у підробленні офіційного документа, який посвідчується приватним нотаріусом, з метою використання його іншою особою та збуті такого документа суд кваліфікує за ч.1 ст. 205 та ч.1 ст. 358 КК України.
Призначаючи покарання обвинуваченому, суд враховує ступінь тяжкості скоєних ним злочинів, ставлення обвинуваченого до вчиненого діяння, особу обвинуваченого пом'якшуючі і обтяжуючі покарання обставини.
В якості пом'якшуючих покарання обставин, суд враховує, що обвинувачений повністю визнав свою вину, у скоєному щиро кається.
В якості ознак, що характеризують його особу, суд враховує, що ОСОБА_1, на обліку лікаря психіатра та нарколога не перебуває, за місцем реєстрації характеризується виключно позитивно, в силу ст. 89 КК України раніше не судимий.
Обставин, що обтяжують покарання винного згідно ст. 67 КК України, судом не встановлено.
Враховуючи викладені дані про особу винного, усі обставини справи, обставини, що пом'якшують покарання, суд вважає за можливе, призначити обвинуваченому покарання відповідно до вимог ст.ст. 50, 65 КК України щодо законності, справедливості, обґрунтованості та індивідуалізації покарання, з метою перевиховання та виправлення обвинуваченого, попередження вчинення ним нових злочинів та вважає необхідним обрати йому міру покарання у виді штрафу в мінімальних межах санкції ч.1 ст. 205 КК України та у виді обмеження волі в межах санкції, передбаченої ч.1 ст. 358 КК України.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим покаранням призначити ОСОБА_1 покарання у виді обмеження волі в межах санкції передбаченої ч.1 ст. 358 КК України та зі звільненням від відбуття покарання з іспитовим строком згідно положень ст. 75 КК України та виконанням покладених на нього обов'язків відповідно до ст. 76 КК України.
Цивільний позов у справі не заявлявся.
Питання речових доказів вирішується в порядку ст. 100 КПК України.
Процесуальні витрати за залучення експерта на досудовому розслідуванні слід покласти на обвинуваченого.
Застосований запобіжний захід у виді особистого зобов'язання до вступу вироку в законну силу обвинуваченому - залишити без змін .
Керуючись ст. ст. 373 , 374 , КПК України , суд, -
З А С У Д И В :
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України та призначити йому покарання у виді 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн.
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 358 КК України, та призначити йому покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі.
На підставі ч.1 ст. 70 КК України шляхом поглинання менш суворого покарання більш суворим покаранням призначити ОСОБА_1 покарання у виді 2 (двох) років обмеження волі.
Згідно зі ст. 75 КК України звільнити засудженого ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням з іспитовим строком 1 (один) рік.
Згідно ст. 76 КК України покласти на засудженого ОСОБА_1 обов'язки не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання та періодично з'являтися для реєстрації в кримінально-виконавчій інспекції.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь держави (УДКСУ у Печерському районі м. Києва, банк одержувач ГУДКСУ у м. Києві; р/р 31110106700007; МФО 820019; КЕКД 21081100;01) процесуальні витрати за залучення експерта під час досудового розслідування в розмірі 1176 грн. 96 коп.
Документи, які визнані речовими доказами та долучені до матеріалів судового провадження - залишити при матеріалах судового провадження.
Запобіжний захід у виді особистого зобов'язання застосований відносно ОСОБА_1 до набрання вироком законної сили - залишити без змін.
Вирок набирає законної сили через тридцять днів з моменту його проголошення, у разі не подачі на нього апеляції.
Вирок може бути оскаржений до Апеляційного суду м. Києва через Печерський районний суд м. Києва шляхом подачі апеляції протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Копія вироку видається учасникам кримінального провадження відразу після його проголошення.
Суддя:
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2013 |
Оприлюднено | 15.01.2016 |
Номер документу | 54921834 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Царевич О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні