печерський районний суд міста києва
Справа № 757/40984/15-к
У Х В А Л А
03.11.2015 Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження слідчого слідчої групи управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Києва клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В :
03 листопада 2015 року в провадження слідчого судді надійшло клопотання слідчого слідчої групи управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів та відомостей, які містять банківську таємницю, які перебувають у володінні Акціонерного банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; МФО НОМЕР_2 ) і знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42014000000001262 від 13.11.2014р. за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 368 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що відповідно до декларації про майно, доходи, витрати і зобов`язання фінансового характеру ОСОБА_4 за 2011 рік, останній отримав авторську винагороду або доходи від реалізації майнових прав інтелектуальної власності на суму 1 200 000 грн.
Згідно відомостей інформаційного фонду Центральної бази даних ІНФОРМАЦІЯ_2 , виплата доходу в сумі 1 200 000 грн. ОСОБА_4 здійснена ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ).
14.01.2013 Господарським судом м. Києва Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » визнано банкрутом, а 19.07.2013 ліквідовано.
Засновником, директором та головним бухгалтером (в одній особі) Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відповідно до реєстраційних документів є ОСОБА_5 .
Допитаний як свідок ОСОБА_5 показав, що до реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » стосунку не мав, як і ніколи не мав мети займатися господарською діяльністю. Будь-яких документів фінансово-господарського характеру від імені товариства не готував та не підписував; рахунком товариства не розпоряджався.
Таким чином, Товариство з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » було створено без мети здійснення господарської діяльності, а виплата ОСОБА_4 грошових коштів здійснена не за фактично виконану останнім роботу (без наявності законних підстав), а з метою прикриття незаконності джерел їх походження.
При цьому встановлено, що у період перебування на посадах в органах державної влади, що в силу закону позбавляло його можливості займатися підприємницькою діяльністю та отримувати дохід не пов`язаний із службою в органах влади, науковою та викладацькою діяльністю, у власності ОСОБА_4 та його дружини ОСОБА_6 перебувала значна кількість нерухомого майна, ринкова вартість якого значно перевищує їх доходи. Право власності на таке майно у 2012-2013 роках було переоформлене на нідерландську компанію « ІНФОРМАЦІЯ_4 ».
Відповідно до узагальнених матеріалів Державної служби фінансового моніторингу № 0017/2015 від 26.01.2015 та № 0115/2015 від 20.03.2015 у період 2011-2014 років на зарплатні карткові рахунки ОСОБА_4 та
ОСОБА_6 , крім зарахування заробітної плати, вносились готівкові кошти, якими, в подальшому, проводились розрахунки через термінали, за товари та послуги, у тому числі за кордоном Франція (за товари торгових марок Christian Dior, Gucci, Prada, Chanel, (Італія, Угорщина, Російська Федерація, Швеція, Ірландія, Німеччина).
Таким чином, набуття родиною ОСОБА_7 вищезазначеного нерухомого майна у власність викликає обґрунтовані сумніви щодо законності його придбання за грошові кошти отримані від законної діяльності.
Крім того встановлено, що члени родини ОСОБА_4 отримували значні доходи від ряду підприємств, зокрема від ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) ОСОБА_6 отримала сукупного доходу на суму в 3 001 104,00 грн.
Радою Європейського Союзу від 05.03.2014 затверджено постанову № 208/2014 щодо обмежувальних заходів стосовно певних осіб, суб`єктів та органів, у зв`язку з ситуацією в Україні.
Серед інших, до списку осіб, щодо яких застосовано обмежувальні заходи, входить колишній Міністр внутрішніх справ України ОСОБА_4 .
У зв`язку із не встановленням місцезнаходження підозрюваного його оголошено в розшук, який здійснюється Службою безпеки України.
Посилаючись на те, що з метою встановлення всіх обставин, які можуть мати значення для розслідування вказаного кримінального провадження, виникла необхідність одержати інформацію про рух грошових коштів по рахункам ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) №№ НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , які відкриті у Акціонерному банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 », слідчий просив клопотання задовольнити.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилався на достатність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації.
Належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи судом представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, у судове засідання не з`явився, поважності причин неявки в судове засідання не надав, неприбуття якого в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Судовим розглядом встановлено, що Управлінням спеціальних розслідувань Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42014000000001262, внесеному 13.11.2014р. за підозрою ОСОБА_4 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 5 ст. 368 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, яка містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи перебувають у володінні відповідної юридичної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки слідчим у судовому засіданні доведено, що відомості, які містяться в документах, доступ до яких він просить надати, перебувають у володінні відповідної юридичної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, містять відомості, які можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Керуючись ст.ст. 160, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому слідчої групи управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури України молодшому раднику юстиції ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42014000000001262 від 13.11.2014р. чи за їх дорученням працівнику оперативного підрозділу тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення в копіях, а саме:
- копій усіх документів юридичних справ з оформлення (відкриття/закриття) рахунків №№ НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 , які відкриті у Акціонерному банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 »;
- інформації в паперовому та електронному вигляді про рух грошових коштів по рахункам №№ НОМЕР_5 , НОМЕР_6 , НОМЕР_7 , НОМЕР_8 , НОМЕР_9 з часу відкриття рахунків по день винесення ухвали, з обов`язковим повним зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, сум коштів, повних даних платника та отримувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунку, МФО банківської установи, призначення платежу, карток із зразками підписів та відтиск печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », договорів про використання системи клієнт-банк, чеків на зняття грошових коштів, доручень на зняття (списання) грошових коштів з рахунку, платіжних доручень, реєстраційних документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », договорів на обслуговування рахунків за весь період, які перебувають у володінні Акціонерного банку « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ; МФО НОМЕР_2 ) і знаходяться за адресою: АДРЕСА_1 .
Визначити строк дії ухвали тривалістю в один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/40984/15-к.
Примірник 2 надано слідчому ОСОБА_3
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 54928575 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бабенко С. Ш.
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бабенко С. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні