Ухвала
від 07.12.2015 по справі 757/40713/15-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/40713/15-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

07.12.2015

Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого слідчого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

з участю адвоката ОСОБА_3 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі судових засідань Печерського районного суду міста Києваклопотання ОСОБА_3 , який діє в інтересах потерпілих: компанії з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) про тимчасовий доступ до документів,

В С Т А Н О В И В:

Адвокат ОСОБА_3 який діє в інтересах потерпілих: компанії з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) звернувся до Печерського районного суду міста Києва з клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів відносно реєстраційної (податкової) справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в тому числі (але не виключно) інформацію та її документальне підтвердження про відкриті та закриті рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в банківських установах з моменту створення такого товариства, інформацію та її документальне підтвердження про всіх працівників, які мали відносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », сум сплачених податків (в тому числі єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб), а також належним чином завірену копію реєстраційної (податкової) справи та всіх наявних в ній документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), що знаходяться у ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою: АДРЕСА_1 .

Адвокат посилався на таке: у зв`язку з наданням правової допомоги потерпілим: компанії з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у кримінальному провадженні №12012000060000073.Відомості про злочин було внесено до ЄРДР за заявами громадянина Бані ОСОБА_4 та копанії « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які були учасниками ПП « ОСОБА_5 », корпоративними правами та майном якого, шляхом зловживання довірою та обманом заволоділи ОСОБА_6 та ОСОБА_7 з використанням підконтрольного ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 ».Так, вищезгадані фізичні особи вмовили потерпілих передати тимчасово (на строк не більше 3 місяців) корпоративні права ПП « ОСОБА_5 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », яке було підконтрольне ОСОБА_6 та ОСОБА_7 з метою вирішення корпоративного конфлікту.Основною та істотною умовою при такій передачі корпоративних право було те, що ОСОБА_8 не мали права відчужувати чи іншим чином розпоряджатися корпоративними правами ПП « ОСОБА_5 ».Після передачі прав на ПП « ОСОБА_5 » та сплину 3 місячного строку для вирішення корпоративного спору ОСОБА_8 взяті на себе обов`язки щодо вирішення корпоративного спору не виконали та не повернули потерпілим корпоративні права на ПП « ОСОБА_5 ».Більш того, зловживаючи довірою та контролюючи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », засновники останнього ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , всупереч домовленостям з потерпілими продали корпоративні права ПП « ОСОБА_5 » за номінальною вартістю статутного капіталу Компанії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » за 36 000,00 грн. При цьому вартість активів ПП « ОСОБА_5 » становило мільйони доларів США, адже таке було та є засновником та учасником товариств, які володіють ТРЦ в м.Києві.Так, згідно договору купівлі- продажу від 22 серпня 2012 року укладеного між ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в особі ОСОБА_7 та Компанією « ІНФОРМАЦІЯ_6 », остання придбала в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » корпоративні права на ПП « ОСОБА_5 ».Таким чином, з метою встановлення обставин, щодо способу вчинення злочину та встановлення можливих учасників злочину, в сторони потерпілого виникла необхідність в отриманні інформації про наявність рахунків відкритих в банківських установах в ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », осіб, що перебували з таким товариством в трудових відносинах тощо.Враховуючи ту обставину, що в ДПІ Голосіївського району ГУ ДФС м. наявна інформація та документи щодо відкритих рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в банківських установах, а також інформація про працівників ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », про сплачені таким податки та єдиний соціальний внесок і така інформація відноситься до конфіденційної яку сторона захисту не може отримати самостійно, такі докази можливо отримати виключно за рішенням суду.

У судовому засіданні адвокат ОСОБА_3 підтримав вимоги клопотання, посилаючись на те, що вимоги клопотання є метою встановлення обставин вчинення злочину в тому числі способу його вчинення, а також з метою встановлення осіб, які можуть мати відношення до незаконної діяльності посадових осіб ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » направленої на заволодіння чужим майном, з метою спростування чи підтвердження факту перерахування грошових коштів за придбані корпоративні права ПП « ОСОБА_5 » в тому числі реальності укладеного правочину шляхом отримання інформації про відкриті рахунки в банківських установах та рух коштів по них, наявності персоналу та осіб, які перебували з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в трудових та цивільних відносинах тощо) виникла необхідність в отримання інформації з ІНФОРМАЦІЯ_7 . Іншим чином таку інформацію отримати неможливо.

Слідчий суддя вважає клопотання підлягаючим задоволенню. Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому КПК України порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів. Відповідно до ст.91 КПК України Обставини, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні є подія кримінального правопорушення в тому числі, час, місце, спосіб та інші обставини вчинення кримінального правопорушення. Відповідно до ст.22 КПК України кримінальне провадження здійснюється на основі змагальності, що передбачає самостійне обстоювання стороною обвинувачення і стороною захисту їхніх правових позицій, прав, свобод і законних інтересів засобами, передбаченими цим Кодексом. Відповідно до ч.1 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх / здійснити їх виїмку.

Згідно до ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 КПК України. Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч. 5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Тимчасовий доступ до речей та документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений п.5 ч.2 ст. 131 КПК України, органом досудового розслідування доведено необхідність застосування цього заходу що передбачено ст. 132 КПК України. Таким чином, клопотання органу сторони захисту є обгрунтованим, заснованим на законі, доводи адвоката знайшли своє підтвердження у судовому засіданні, іншим способом, ніж отримати тимчасовий доступ до вказаних документів і речей що становлять охоронювану законом таємницю, отримати інформацію та документи, що мають доказове значення у даному кримінальному провадженні неможливо, слідчий суддя вважає клопотання підлягаючим задоволенню.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 131, 132, 159, 160, 162-164 КПК України слідчий суддя

У Х В А Л И В:

Клопотання ОСОБА_3 в інтересах потерпілих: компанії з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) у кримінальному провадженні №12012000060000073 про тимчасовий доступ до речей і документів, які становлять охоронювану законом таємницю задовольнити.

Зобов`язати керівника чи іншу уповноважену особу ІНФОРМАЦІЯ_4 ( АДРЕСА_1 ) надати стороні захисту - адвокату ОСОБА_3 доступ до документів реєстраційної (податкової) справи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), в тому числі (але не виключно) інформацію та її документальне підтвердження про відкриті та закриті рахунки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » в банківських установах з моменту створення такого товариства, інформацію та її документальне підтвердження про всіх працівників, які мали відносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », сум сплачених податків (в тому числі єдиного соціального внеску та податку з доходів фізичних осіб), а також надати належним чином завірену копію реєстраційної (податкової) справи та всіх наявних в ній документів ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховується з дати постановлення ухвали.

Керівнику чи іншій уповноваженій особі ІНФОРМАЦІЯ_4 надати /забезпечити/ тимчасовий доступ до речей і документів, зазначеній в ухвалі особі та надати можливість ознайомитись з ними з видачею копій, належно завірених.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали має право постановити ухвалу про дозвіл проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Виготовлено в 2 примірниках.

Прим.1-справа 757/40713/15-к

Прим.2-адвокату ОСОБА_3

Копія - Керівнику чи іншій уповноваженій особі ІНФОРМАЦІЯ_4 .

Слідчий суддя

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення07.12.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу54928622
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/40713/15-к

Ухвала від 07.12.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

Ухвала від 07.12.2015

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Васильєва Н. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні