печерський районний суд міста києва
Справа № 757/38762/15-к
У Х В А Л А
02.11.2015 Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження заступника начальника першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Києва клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, -
В С Т А Н О В И В :
22 жовтня 2015 року в провадження слідчого судді надійшло клопотання заступника начальника першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської області ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до документів, а саме рахунків наступних юридичних осіб: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ) НОМЕР_2 Українська гривня, що становлять банківську таємницю, які перебувають у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) який розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Обґрунтовуючи подане клопотання, сторона кримінального провадження вказує, що Слідчим управлінням прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015110000000183 від 16.04.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що на території оподаткування ІНФОРМАЦІЯ_3 постійно здійснює свою діяльність близько 100 (ста) фіктивних підприємств (ями-транзитери), які проводять операції щодо формування «податкового схемного кредиту» шляхом укладання неіснуючих договорів, проведення безтоварних операцій тощо, з метою формування «схемного» податкового кредиту, за звітній період, транзитом через суб`єкти господарювання з ознаками фіктивності, за потурання посадових осіб ІНФОРМАЦІЯ_4 було переведено коштів (під виглядом здійснення господарських операцій) понад 30 млрд. грн., що спричинило тяжкі наслідки у вигляді ненадходження до Державного бюджету України податків та інших обов`язкових платежів на загальну суму понад 5 млрд. гривень.
В подальшому, з метою мінімізації оподаткування «податковий схемний кредит» реалізується комерційним структурам реального сектору економіки (діючим підприємствам), а також окремим державним підприємствам за готівкові кошти (шляхом того ж обміну документами та проведенням безтоварних операцій так звана «скрутка») з розрахунку 2,5%-5% від суми податкового кредиту.
Встановлено, що від такої діяльності посадові та службові особи ДФС, які контролюють та фактично є власниками фіктивних комерційних структур отримують суми задекларованого «схемного податкового кредиту».
Вжитими заходами, отримано інформацію щодо фіктивних комерційних структур зокрема: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПО НОМЕР_4 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ЄДРПО НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ЄДРПО НОМЕР_6 , ПП « ОСОБА_4 » ЄДРПО НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » ЄДРПО НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » ЄДРПО НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ЄДРПРО НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ЄДРПО НОМЕР_11 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_12 » ЄДРПО НОМЕР_12 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_13 » ЄДРПО НОМЕР_13 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_14 » ЄДРПО НОМЕР_14 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_15 » ЄДРПО НОМЕР_15 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_16 » ЄДРПО НОМЕР_16 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_17 » ЄДРПО НОМЕР_17 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_18 » ЄДРПО НОМЕР_18 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_19 » ЄДРПО НОМЕР_19 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_20 » ЄДРПО НОМЕР_20 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_21 » ЄДРПО НОМЕР_21 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_22 » ЄДРПО НОМЕР_22 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_23 » ЄДРПО НОМЕР_23 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_24 » ЄДРПО НОМЕР_24 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_25 » ЄДРПО НОМЕР_25 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_26 » ЄДРПО НОМЕР_26 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_27 » ЄДРПО НОМЕР_27 , ПП « ОСОБА_5 » ЄДРПО НОМЕР_28 , ПП « ОСОБА_6 » ЄДРПО НОМЕР_29 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_28 » ЄДРПО НОМЕР_30 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_29 » ЄДРПО НОМЕР_31 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_30 » ЄДРПО НОМЕР_32 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_31 » ЄДРПО НОМЕР_33 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » ЄДРПО НОМЕР_34 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_33 » ЄДРПО НОМЕР_35 , ПП « ОСОБА_7 » ЄДРПО НОМЕР_36 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_34 » ЄДРПО НОМЕР_37 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_35 » ЄДРПО НОМЕР_38 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_36 » ЄДРПО НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_37 » ЄДРПО НОМЕР_39 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_38 » ЄДРПО НОМЕР_40 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_39 » ЄДРПО НОМЕР_41 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_40 » ЄДРПО НОМЕР_42 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_41 » ЄДРПО НОМЕР_43 , ТОВ «СІМ» ЄДРПО НОМЕР_1 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_42 " ЄДРПО НОМЕР_44 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_43 » ЄДРПО НОМЕР_45 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_44 » ЄДРПО НОМЕР_46 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_45 » ЄДРПО НОМЕР_47 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_46 » ЄДРПО НОМЕР_48 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_47 » ЄДРПО НОМЕР_49 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_48 » ЄДРПО НОМЕР_50 , ПП « ОСОБА_8 » ЄДРПО НОМЕР_51 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_49 » ЄДРПО НОМЕР_52 .
Встановлено, що у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " відкрито рахунки наступних фіктивних комерційних структур: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ) НОМЕР_2 Українська гривня.
Посилаючись на те, що вказані документи та відомості мають значення для встановлення обставин вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, а іншими способами довести дані обставини неможливо, а також самостійно і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні, слідчий просив клопотання задовольнити.
У судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, посилався на достатність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення необхідної інформації.
Належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи судом представник особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, тимчасовий доступ до яких просить надати слідчий, у судове засідання не з`явився, поважності причин неявки в судове засідання не надав, неприбуття якого в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Судовим розглядом встановлено, що слідчим управлінням прокуратури Київської області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 42015110000000183 від 16.04.2015 за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити виїмку).
Згідно з ч. 1 ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить, зокрема, конфіденційна інформація, яка містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Відповідно до ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі і документи перебувають у володінні відповідної юридичної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, а також доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали, якими обґрунтовується подане клопотання, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки слідчим у судовому засіданні доведено, що відомості, які містяться в документах, доступ до яких він просить надати, перебувають у володінні відповідної юридичної особи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, містять відомості, які можуть бути використані як докази в кримінальному провадженні та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.
Разом з тим, клопотання слідчого не містить доводів, які б давали підстави слідчому судді для надання доступу до документів з метою вилучення саме оригіналів запитуваних документів.
Посилання слідчого на те, що оригінали зазначених документів мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тобто мають значення речових доказів не спростовують факт того, що копії вказаних документів не зможуть підтвердити викладені слідчим у клопотанні обставини. Також слідчим до клопотання не додано будь-яких доказів того, що у провадженні призначено експертизу для забезпечення проведення якої слід отримати оригінали запитуваних документів.
Керуючись ст.ст. 160, 162, 163, 164, 166 КПК України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Надати заступнику начальника першого слідчого відділу слідчого управління прокуратури Київської ОСОБА_3 , слідчим групи слідчих у кримінальному провадженні № 42015110000000183 від 16.04.2015 чи за їх дорученням працівнику оперативного підрозділу тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю їх вилучення в копіях, а саме рахунків наступних юридичних осіб: ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " ( НОМЕР_1 ) НОМЕР_2 Українська гривня, що становлять банківську таємницю, які перебувають у володінні ПУБЛІЧНОГО АКЦІОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА " ІНФОРМАЦІЯ_2 " (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), який розташований за адресою: АДРЕСА_1 , зокрема до:
- усіх банківських карток із зразками підписів, заяв, копій паспортів, доручень, установчих договорів, статутів, свідоцтв про реєстрацію, договорів, повідомлень про відкриття вказаних в клопотанні рахунків у тому числі інформацію щодо ІР адрес, з яких відбувалося управління зазначеним рахунком за допомогою системи «Клієнт-Банк» (у випадку її наявності), інших документів, які надавалися банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних) та користуванні рахунком;
- відомостей про відділення банку, у якому здійснювалось відкриття вказаних рахунків, зокрема фактичну адресу та номер відділення;
- платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів по рахункам з дня їх відкриття по день винесення ухвали;
- заяв на зняття грошових коштів (переведення на інші рахунки), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень, інших документів щодо отримання грошових коштів з вказаних рахунків з дня їх відкриття по день винесення ухвали;
- документів про рух грошових коштів по рахункам у друкованому та електронному вигляді з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та одержувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), з моменту відкриття рахунків по день винесення ухвали;
- виписок з номерами телефонів, з яких проходило з`єднання системи «Клієнт банк» між комп`ютером банку і комп`ютером володільців рахунків, із зазначенням часу і дати проведення вказаних з`єднань на паперовому та магнітному (електронному) носіях з моменту відкриття рахунків по день винесення ухвали.;
- відомостей про всі банкомати або інші пристрої, за допомогою яких здійснювалось зняття коштів із карткових рахунків із зазначенням банківської установи, дати та часу знаття та адреси розташування даного банкомату з моменту відкриття рахунків по день винесення ухвали.
В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.
Визначити строк дії ухвали тривалістю в один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник 1 знаходиться в матеріалах судового провадження № 757/38762/15-к.
Примірник 2 надано слідчому ОСОБА_3
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 54930194 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бабенко С. Ш.
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Бабенко С. Ш.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні