печерський районний суд міста києва
Справа № 757/37163/14-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
18 грудня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого СГ третього СВ ГСУ ГПУ ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СГ третього СВ ГСУ ГПУ ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, та надання можливості їхнього вилучення,
В С Т А Н О В И В :
11.12.2014 у провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СГ третього СВ ГСУ ГПУ ОСОБА_3 , погоджене прокурором другого відділу управління процесуального керівництва у кримінальних провадженнях ГПУ ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів, з можливістю їхнього вилучення.
Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України, фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що у провадженні третього слідчого відділу управління з розслідування особливо важливих справ Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України перебуває кримінальне провадження 42014000000001108 від 10.10.2014, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 5 ст. 191 КК України.
У судовому засіданні слідчий просив задовольнити клопотання, зазначаючи наступне.
У ході досудового розслідування встановлено, що службові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 та Державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » шляхом зловживання службовим становищем, під час здійснення закупівлі у одного учасника уніфікованих телекомунікаційних систем диспетчерського контролю та автоматизованого керування гірничими машинами і технологічними комплексами (далі УТАС) протягом 2012-2013 років, вчинили розтрату грошових коштів в сумі 5180000 грн., що в 600 разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян та становить особливо великий розмір.
Реалізуючи свої злочинні наміри, спрямовані на розтрату грошових коштів службові особи « ІНФОРМАЦІЯ_3 », з метою тіньового виводу грошових коштів та подальшої їх легалізації, використовували ряд банківських рахунків за якими перераховувались вказані грошові кошти.
Слідством встановлено, що при перерахуванні грошових коштів використовувались банківські рахунки юридичних осіб, які є клієнтами низки банківських установ, в приміщеннях яких можуть міститися відомості, що мають доказове значення у кримінальному провадженню.
Зокрема встановлено, що у приміщенні ДОНЕЦЬКОГО РУ ПАТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " МФО НОМЕР_1 розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , клієнтом якої являється НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ «РЕСПІРАТОР», знаходяться документи, які становлять банківську таємницю і містять в собі відомості стосовно перерахунку коштів іншим суб`єктам господарювання за безтоварні операції.
Вказані документи та відомості мають значення для встановлення обставин вчинення вказаного кримінального правопорушення, а також самостійно і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.
За таких обставин у слідства виникла необхідність в одержанні дозволу на тимчасовий доступ з подальшим вилученням оригіналів наступних документів, які містять банківську таємницю щодо клієнта банку НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ «РЕСПІРАТОР» код ЄДРПОУ НОМЕР_2 і знаходяться у приміщенні банку за вказаною адресою.
Документи, які перебувають у Донецькому РУ ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » містять банківську таємницю та конфіденційну інформацію, в тому числі комерційну та персональні дані особи, але самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Як вбачається із змісту п. 4, 5, 8 ч. 1 ст. 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься у речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю, відомості, які можуть становити банківську таємницю, та персональні дані особи.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» спрямований на захист прав та законних інтересів громадян, суспільства і держави шляхом визначення правового механізму протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму та забезпечення формування загальнодержавної багатоджерельної аналітичної інформації, що дає змогу правоохоронним органам України та іноземних держав виявляти, перевіряти і розслідувати злочини, пов`язані з відмиванням коштів та іншими незаконними фінансовими операціями.
Зокрема п. 14 ч. 2 ст. 6 вказаного Закону передбачено, що суб`єкт первинного фінансового моніторингу зобов`язаний вживати заходів щодо запобігання розголошенню (зокрема особам, стосовно фінансових операцій яких проводиться перевірка) інформації, що подається Спеціально уповноваженому органу, та іншої інформації з питань фінансового моніторингу (у тому числі про факт подання такої інформації або отримання запиту від Спеціально уповноваженого органу).
Також, працівникам суб`єкта первинного фінансового моніторингу, які подали Спеціально уповноваженому органу інформацію про фінансову операцію, забороняється повідомляти про це осіб, які брали (беруть) участь у її проведенні, та будь-яких третіх осіб, відповідно до ч. 6 ст. 12, якою визначено подання інформації про фінансову операцію.
Як вбачається, володільцем інформації щодо проведення фінансового моніторингу працівниками банківських операцій по розрахунковим рахункам у банку є ІНФОРМАЦІЯ_5 , а не Донецьке РУ ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » МФО НОМЕР_1 .
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Оскільки Законом України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму» зобов`язано працівників суб`єкта первинного фінансового моніторингу вживати заходів щодо запобігання розголошенню інформації, що подається Спеціально уповноваженому органу, та іншої інформації щодо питань фінмоніторингу та заборонено повідомляти інформацію про фінансову операцію осіб, які брали (беруть) участь у її проведенні, а будь-яких третіх осіб, відповідно до п. 14 ч. 2 ст. 6, ч. 6 ст. 12 цього Закону, у частині вимог клопотання щодо надання тимчасового доступу до документів щодо проведення фінмоніторингу по вказаних розрахункових рахунках слід відмовити у задоволенні.
Приймаючи до уваги вищевикладене, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, а також, враховуючи, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для часткового задоволення клопотання.
Приймаючи до уваги вищевикладене, заслухавши пояснення слідчого, враховуючи, що з матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.
Керуючись ст. ст. 39, 108, 160, 162, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Надати старшому слідчому групи слідчих Головного слідчого управління Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 у кримінальному провадженні № 42014000000001108 та за його дорученням, в порядку ст. 40 КПК України, оперативним підрозділам дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, що становлять банківську таємницю з можливістю їх вилучення у копіях, а саме:
- усіх банківських карток із зразками підписів, заяв, копій паспортів, доручень, установчих договорів, статутів, свідоцтв про реєстрацію, договорів, повідомлень про відкриття рахунків НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 в т. ч. інформацію щодо ІР-адрес з яких відбувалося управління зазначеним розрахунковим рахунком за допомогою системи «Клієнт-Банк» інших документів, які надавалися банку при відкритті (подальшій зміні поточних даних та користування рахунком);
- платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів по рахункам НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 з дня відкриття рахунку по 18.12.2014;
- заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративних рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень, інших документів щодо отримання грошових коштів із рахунків НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 з дня відкриття рахунку по 18.12.2014;
- депозитні, кредитні справи НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) з наявними договорами, додатковими угодами, заявами і дорученнями, анкетами, договорами застави і іншими документами справи;
- документів, щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів приймання-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов`язань, розпоряджень щодо зарахування-списання цінних паперів, документів про відкриття рахунків в цінних паперах, інших документів, щодо здійснення НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), операцій з цінними паперами із моменту відкриття рахунків по 18.12.2014;
- документів про рух грошових коштів по рахункам № № НОМЕР_3 , НОМЕР_4 , які відкрито для НАУКОВО-ДОСЛІДНИЙ ІНСТИТУТ ГІРНИЧОРЯТУВАЛЬНОЇ СПРАВИ ТА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) у друкованому та електронному вигляді з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, суму коштів, повних даних платника та одержувача коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), з моменту відкриття рахунків по 18.12.2014;
- виписок з номерами телефонів, з яких проходило з`єднання системи «Клієнтбанк» між комп`ютером банку і комп`ютером вказаного підприємства, з зазначенням часу і дати проведення вказаних з`єднань на паперовому та магнітному (електронному) носіях з моменту відкриття рахунків по 18.12.2014.
Зазначені документи перебувають у приміщенні ДОНЕЦКОГО РУ ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » МФО НОМЕР_1 розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках: примірник 1 у матеріалах судового провадження № 757/37163/14-к; примірник 2 та завірену копію ухвали надано слідчому ОСОБА_5
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2014 |
Оприлюднено | 06.01.2023 |
Номер документу | 54930483 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Литвинова І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні