Справа № 135/44/16-ц
Провадження у справі № 2/135/26/16
У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
13.01.2016 м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Волошина Т.В., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 Миколавни до ОСОБА_2 про стягнення додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини,-
В С Т А Н О В И В:
У січні 2016 року позивач ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом до ОСОБА_2, в якому просить стягнути з відповідача на свою користь додаткові витрати на утримання доньки Юлії, ІНФОРМАЦІЯ_1 у розмірі 14100 грн за її навчання у навчальному закладі.
Перевіривши зазначену позовну заяву й додані до неї матеріали, приходжу до висновку про залишення заяви без руху, оскільки вона подана без додержання вимог статті 119 ЦПК України, з таких підстав.
Відповідно до статті 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: 1)найменування суду до якого подається заява; 2) ім'я (найменування) позивача і відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; 3) зміст позовних вимог; 4) ціну позову щодо вимог майнового характеру; 5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; 6) зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; 7) перелік документів, що додаються до заяви. Позовна заява має відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Натомість, в порушення приписів пункту 2 частини 2 статті 119 ЦПК України позивачем не вказано повну адресу проживання (перебування) або місцезнаходження сторін, а саме: не вказано поштові індекси.
В порушення пункту 4 частини 2 статті 119 ЦПК України позовна заява не містить зазначення ціни позову для вимог майнового характеру, яка відповідно до пункту 1 частини першої статті 80 ЦПК у позовах про стягнення грошових коштів визначається сумою, яка стягується.
Крім того, частиною 5 ст. 119 ЦПК України передбачено, що до позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
Розміри ставок судового збору визначені статтею 4 Закону України від 08.07.2011 № 3674-VI "Про судовий збір".
Однак, в порушення вимог Цивільно-процесуального законодавства України позивачем не сплачений судовий збір по справі, який відповідно до ч. 1 ст. 9 Закону України Про судовий збір в редакції від 26.09.2015 сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України, а саме: за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру судовий збір складає 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної платита не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, що складає 551 грн 20 коп.
Пункт 3 частини першої статті 5 Закону України Про судовий збір передбачає, що від сплати судового збору звільняються позивачі - за подання позовів про стягнення аліментів .
Враховуючи те, що предметом цього спору є не стягнення аліментів, а стягнення додаткових витрат на утримання дитини, дія пункту 3 частини першої статті 5 Закону України Закону України Про судовий збір не поширюється на спірні правовідносини.
Отже, позивачеві належить сплатити судовий збір в розмірі 551 грн 20 коп. та надати суду документ, що підтверджує сплату судового збору.
Реквізитами для сплати судового збору є: розрахунковий рахунок 31219206700008, отримувач УДКСУу м. Ладижин, 22030001,код ЄДРПОУ 35878997, банк отримувача ГУДКСУ уВінницькій області м. Вінниця, МФО 802015, МФО банку отримувача 802015, призначення платежу - Судовий збір, за подання позовної заяви (ПІБ чи назва установи, організації позивача), Ладижинський міський суд Вінницької області(назва суду, де розглядається справа), код ЄДРПОУ 26340816(суду, де розглядається справа).
Разом з цим, суд звертає увагу на те, що в прохальній частині позовної заяви не вказані повні імена відповідача та неповнолітньої дитини, а зазначені лише ініціали відповідача та ім'я неповнолітньої дитини.
Згідно з частиною першою статті 121 ЦПК суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 119 і 120 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір, постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи вищезазначене, позовну заяву належить залишити без руху, встановивши спосіб усунення недоліків шляхом подання нової, належним чином оформленої позовної заяви та належного доказу сплати судового збору.
Керуючись статтями 119, 121 ЦПК, суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 Миколавни до ОСОБА_2 про стягнення додаткових витрат на утримання неповнолітньої дитини залишити без руху і надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати трьох днів з дня отримання позивачем ухвали.
У разі невиконання ухвали суду в зазначений строк заява буду визнана неподаною та повернута позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Ладижинський міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2016 |
Оприлюднено | 16.01.2016 |
Номер документу | 54930794 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ладижинський міський суд Вінницької області
Волошина Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні