ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/7292/15-к

УХВАЛА

про тимчасовий доступ до документів

09 квітня 2015 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Навроцький В.А. розглянув винесене в кримінальному провадженні №42014240000000092 і погоджене старшим прокурором відділу прокуратури Хмельницької області клопотання про тимчасовий доступ до документів та додані до клопотання матеріали,

В С Т А Н О В И В :

В клопотанні слідчий зазначив, що службові особи Хмельницької обласної ради, зловживаючи службовим становищем, діючи в інтересах ТОВ Прогресбуд 2000 (код ЄДРПОУ 38662216), підробили акт приймання-передачі межових знаків та державного акту на право постійного користування земельною ділянкою у м. Хмельницький по вул. Толстого, 7 серії ЯЯ № 335747 від 21.12.2012 року, в межах якої знаходились будівлі колишнього Хмельницькоблкомунстандарт , що перебували у спільній власності територіальних громад області, та згідно договору від 09.06.2012 року були надані обласною радою для спорудження багатоповерхового житлового будинку ТОВ Прогресбуд-2000 (код ЄДРПОУ 34786785), додаток до цього договору від 14.08.2013 року та неправомірно надали ТОВ Прогресбуд 2000 (код ЄДРПОУ 38662216) згоду на знесення вказаного об'єкту. У подальшому, в квітні поточного року ТОВ Прогресбуд 2000 (код ЄДРПОУ 38662216) вказані будівлі незаконно демонтовані. Як наслідок, зазначені дії призвели до завдання територіальним громадам області матеріальних збитків на суму 1 820 400 грн.

За даним фактом 27.08.2014 року прокуратурою Хмельницької області розпочато розслідування за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 364, ч. 2 ст. 366 КК України.

В ході розслідування встановлено, що 21.12.2012 року Управлінням Держкомзему в м. Хмельницькому Хмельницької області зареєстровано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою за адресою м. Хмельницький по вул. Толстого, 7 серії ЯЯ № 335747.

17.08.2014 року постановою Кабінету Міністрів України № 974 управління Держкомзему у м. Хмельницькому Хмельницької області реорганізовано в Управління Держземагенства в Хмельницькому районні.

На даний час з метою дослідження усіх обставин кримінального провадження, у слідства виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до документів на підставі яких видано державний акт на право постійного користування земельною ділянкою за адресою м. Хмельницький, вул. Толстого,7 серії ЯЯ № 335747, а саме: проекту з землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по вул. Толстого, 7, м. Хмельницького; рішень сесій Хмельницької міської ради, щодо надання дозволу на виготовлення, а також затвердження проекту землеустрою; плану меж земельної ділянки; акту встановлення меж земельної ділянки; акту прийому-передачі межових знаків; каталогу координат; заяв на підставі яких видавались рішення Хмельницької міської ради; заяв (звернень), щодо виготовлення проекту землеустрою, а також інших документів, на підставі яких виданий державний акт серії ЯЯ № 335747, які зберігаються в Управління Держземагенства в Хмельницькому районні.

У зв'язку з цим виникла необхідність звернутися до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до вказаних документів з можливістю їх вилучити, оскільки останні мають важливе значення для встановлення обставин провадження.

Так, відповідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

У відповідності до ст. 163 КПК України клопотання розглянуте за відсутності представників Управління Держземагенства в Хмельницькому районні Хмельницької області, оскільки враховуючи, що усі обставини які мають значення для розслідування кримінального провадження на даний час не встановленні, тому існує загроза знищення вказаних документів, а результати доступу до вказаних документів можуть негативно вплинути на інтереси осіб, що вчинили кримінальне правопорушення.

Слідчим наведено підстави передбачені ст.ст. 159, 160 КПК України з якою метою йому необхідні документи, а відповідно до вимог ст.ст. 162, 163 КПК України з метою з'ясування всіх обставин справи для повного, всебічного та об'єктивного розслідування кримінальної справи суд вважає, що є всі підстави для тимчасового доступу до документів і клопотання підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 159-166 КПК України, -

УХВАЛИВ:

1. Клопотання старшого слідчого відділу розслідування злочинів в сфері службової діяльності СУ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_1задовольнити.

2. Дозволити старшому слідчому відділу розслідування злочинів в сфері службової діяльності СУ УМВС України в Хмельницькій області ОСОБА_1 та/або за його дорученням іншим працівникам УМВС України в Хмельницькій області тимчасовий доступ до документів, які зберігається в приміщенні Управління Держземагенства в Хмельницькому районні Хмельницької області, за адресою: м. Хмельницький, вул. Кам'янецька,74, а саме:

- проекту з землеустрою, щодо відведення земельної ділянки по вул. Толстого, 7, м. Хмельницького;

- рішень сесій Хмельницької міської ради, щодо надання дозволу на виготовлення, а також затвердження проекту землеустрою;

- плану меж земельної ділянки;

- акту встановлення меж земельної ділянки;

- акту прийому-передачі межових знаків;

- каталогу координат;

- заяв на підставі яких видавались рішення Хмельницької міської ради;

- заяв (звернень), щодо виготовлення проекту землеустрою,

- інших документів, на підставі яких виданий державний акт серії ЯЯ № 335747, з можливістю вилучення оригіналів вищевказаних документів.

3. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей.

4. Ухвала підлягає до виконання в строк до 08 травня 2015 року.

5. Ухвала оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя

Хмельницького міськрайонного суду ОСОБА_2

Дата ухвалення рішення 09.04.2015
Зареєстровано 14.01.2016
Оприлюднено 18.01.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 686/7292/15-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону