ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/22974/15-к

УХВАЛА

19 листопада 2015 року м. Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Бурка С.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Хмельницького ВП ГУНП України в Хмельницькій області ОСОБА_1 про отримання дозволу на тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні №12013240250000294,

встановив:

19 листопада 2015 року слідчий СВ Хмельницького ВП ГУНП України в Хмельницькій області ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором прокуратури м.Хмельницького ОСОБА_2, про тимчасовий доступ та вилучення документів, які знаходяться у володінні ТОВ Капіталінвестбуд (код ЄДРПОУ 38860432) (Київська область, м.Ржищів, вул.Леніна, 10).

Як зазначено в клопотанні, невстановлені слідством особи підробили заяву від 21.12.2009 р., про звільнення ОСОБА_3 з посади столяра-тесляра ТОВ "Капіталінвестбуд".

Дане кримінальне правопорушення 11 квітня 2013 року було зареєстровано в Єдиному реєстрі досудових розслідувань під №12013240250000294, правова кваліфікація правопорушення - ч.1 ст.358 КК України.

В ході досудового розслідування встановлено, що фактично діяльність підприємства ТзОВ Капіталінвестбуд , засновником та власником якого являється ОСОБА_4, здійснюється за адресами: вул. Курчатова, 6/5, та вул.Отрадна, 2, в м.Хмельницькому. 21.12.2009 р. ОСОБА_3 звільнено з посади столяра-тесляра ТзОВ "Капіталінвестбуд" на підставі заяви, яку власноручно написав ОСОБА_3. Під час допиту в якості потерпілого, останній повідомив, що дану заяву він не писав, оскільки перебував на лікуванні, також те, що даний підпис йому не належить. В процесі розслідування призначено почеркознавчу експертизу, на підставі якої повідомлено, що дана експертиза не може бути проведена, оскільки відсутній оригінал документу. В подальшому на адресу директора ТзОВ "Капіталінвестбуд" надіслано запит із проханням надати оригінали документів, а саме: заяв про прийняття на роботу та звільнення з посади ОСОБА_3. На вказаний запит прийшла відповідь, що ТзОВ "Капіталінвестбуд" не може надати оригінали документів зазначені в запиті, аргументуючи це тим, що дані документи знаходяться у представника ТзОВ "Капіталінвестбуд" ОСОБА_5 При опитуванні, остання повідомила, що заява про прийняття на роботу та звільнення з посади ОСОБА_3 втрачена під час розгляду справи в порядку цивільного судочинства. При вилученні копій документів із цивільної справи встановлено, що оригінали документів заяв про прийняття на роботу та звільнення з посади ОСОБА_3 відсутні. Також, під час допиту в якості потерпілого ОСОБА_3 повідомив, що свою заяву на оформлення на роботу в ТзОВ "Капіталінвестбуд" він писав та підписував за адресою:вул. Отрадна, 2 в м. Хмельницькому. На підставі відповіді на запит встановлено, що згідно з відомостями Головного управління ДФС у Хмельницькій області з ЄДР від 09.04.2015 р., ТОВ Капіталінвестбуд (код ЄДРПОУ 38860432) зареєстровано зміну місцезнаходження з Хмельницька область Хмельницький район, с.Стуфчинці, вул.Шкілька, 9/1, на Київська область, м.Ржищів, вул.Леніна, 10.

Враховуючи те, що документи, які знаходяться у власності ТОВ Капіталінвестбуд (код ЄДРПОУ 38860432), що знаходиться за адресою: Київська область, м.Ржищів, вул.Леніна, 10, необхідні для проведення почеркознавчої експертизи, можуть бути використані як докази, іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо, слідчий просить надати доступ до вказаних документів.

Вивчивши надані матеріали, заслухавши слідчого, слідчий суддя дійшов до наступних висновків.

Так, відповідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників особи, у володінні якої знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів, в зв'язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

На підставі вищевикладеного, та керуючись ст. ст. 163, 164 КПК України,-

ухвалив:

Надати дозвіл слідчому СВ Хмельницького ВП ГУНП України в Хмельницькій області ОСОБА_1 на тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення з ТОВ Капіталінвестбуд (код ЄДРПОУ 38860432, Київська область, м.Ржищів, вул.Леніна, 10) - а саме до: заяв про прийняття на роботу та звільнення з посади ОСОБА_3.

Службовим особам ТОВ Капіталінвестбуд (код ЄДРПОУ 38860432, Київська область, м.Ржищів, вул.Леніна, 10) забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити вищезазначені документи.

Ухвала діє до 18 грудня 2015 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку, згідно з положеннями цього Кодексу, з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 19.11.2015
Оприлюднено 18.01.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 686/22974/15-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону