Ухвала
від 13.01.2016 по справі 559/56/16-к
ДУБЕНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 559/56/16-к

Номер провадження 1-кс/559/12/2016

УХВАЛА

"13" січня 2016 р. Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Слідчий суддя ОСОБА_1

розглянувши скаргу ОСОБА_2 на бездіяльність керівника Дубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 ,

ВСТАНОВИВ:

Скарга обгрунтовується наступними доводами. Дубенським відділом поліції національного управління поліції у Рівненській області розслідується кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014180040000570 від 3.07.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1ст.190 КК України.

Кримінальне провадження розслідується на підставі заяви заступника директора Дубенської гімназії №2 Рівненської області ОСОБА_4 , що начебто директор Львівського приватного підприємства «Тур-ретур» ОСОБА_2 , зловживаючи довірою заволодів грошовими коштами шкільного ансамблю «Веснянки» в розмірі 93600 гривень в результаті відмови колективу від поїздки на ІІ міжнародний фольклорний фестиваль «Літо в Будапешті».

На підставі ч.1 ст.218 КПК України. «Досудове розслідування здійснюється слідчим того органу досудового розслідування, під юрисдикцією якого знаходиться місце вчинення кримінального правопорушення.»

Організатор поїздки Дубенського шкільного танцювального ансамблю - приватне підприємство «Тур-ретур», зареєстроване 18 вересня 1998 року Реєстраційною Палатою в Франківській районній адміністрації міста Львова, номер запису 671. Дата на номер запису в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб підприємців: 18.09.1998 №14151200000009780, ідентифікаційний код юридичної особи 30052880. Місце реєстрації підприємства: 79013, Україна, м.Львів, вул. Київська 27/3, а на момент укладання договору фірма орендувала приміщення під офіс за адресою: 79044, м.Львів, вул.Грюнвальдська,7. Це теж Франківський район Львова. Підприємство проводить туроператорську діяльність на необмежений термін на підставі Ліцензії Державної служби туризму і курортів Міністерства культури і туризму України від 6.04.2011 року у все ж тому Франківському районні Львова.

Всю діяльність по підготовці до виїзду колективу «Веснянки» на фестиваль в Угорщину ПП «Тур-ретур» проводив у Львові. Туроператор розіслав по навчальних закладах України інформацію про поїздки на різноманітні фестивалі, які проводяться в різних країнах Європи. Шкільний танцювальний ансамбль «Веснянки» з Дубенської школи-гімназії №2 Рівненської області зголосився на участь в ІІ Міжнародному фольклорному фестивалі «Літо в Будапешті» 2.07.-7.07.2014 року. Надіславши фото, творчу характеристику, програму виступу, «Тур-ретур» переклавши все на англійську мову, матеріали відіслав посереднику фестивалю - болгарській фірмі «Кентавр-45», а також оплатив аванс за участь "Веснянок" в міжнародному форумі. Договір про співпрацю стосовно направлення творчих колективів з України на різноманітні фестивалі в країнах Європи укладався з фірмою «Кентавр-45» у м.Львові. Заповнення посольських анкет для 56 учасників поїздки, виписування та оформлення медичних страхових полюсів, комплектація документів для оформлення угорської візи через Генеральне консульство Угорщини в Ужгороді, узгодження та вирішення з консульством питання щодо відкриття безкоштовних віз без сплати консульського збору як неповнолітнім, так і дорослим учасникам поїздки, з метою економії коштів учасникам поїздки (20 євро з особи) вирішення питання з консульством організація подачі документів напряму в генконсульство без обробки документів сервісно-візовим центром, пошук готелю, гідів із знанням української мови для проведення екскурсій в Будапешті та Відні, ведення переговорів стосовно виступу на фестивалі та програми перебування в Угорщині і організація додаткової позафестивальної поїздки у Відень, узгодження з цього приводу всіх організаційних питань, пошук автотранспорту, укладання з перевізником договору на обслуговування та договору на туристичне обслуговування ансамблю «Веснянки» під час поїздки на фестиваль, передача документів для оформлення візи в генконсульство та отримання їх з відкритими візами, тощо. Всі ці та інші питання вирішувалися у м.Львові в офісі підприємства. Оплата за послуги та передача документів здійснювалися частинами як в м.Дубно, так і у м.Львові.

Отже, ПП «Тур- ретур» знаходиться під юрисдикцією Франківського району міста Львова, тут проводить свою діяльність згідно установчих та реєстраційних документів, тому досудове розслідування згідно ч.1 cт.218 КПК України має проводити слідчий органу досудового розслідування Франківського району Львова, а не слідчий Дубенського відділу поліції через те, що заявник і потерпілі прописані в Дубно. Діюче законодавство не передбачає відкриття кримінального провадження за місцем реєстрації заявника. Це-перше.

Друге. Серед потерпілих - заступник голови Дубенського міськрайонного суду ОСОБА_5 . Його дружина та двоє неповнолітніх дітей не поїхали в заплановану подорож. Тому є всі підстави вважати, що пан ОСОБА_6 може негласно давати вказівки підлеглим суддям виносити необ`єктивні рішення на користь заявника. Такі факти вже мали неодноразово місце, коли виносились ухвали про надання дозволу на проведення обшуків в порушення Постанови №9 пленуму ВСС України від 17.10.2014 року, відповідно і в грубому порушенні законодавства проводилися самі обшуки. Вже п`ять разів Дубенський міськрайонний суд виносив рішення не на користь скаржник. Тому вважає, що в подальшому всі рішення будуть аналогічними.

Третє. Приїзд скаржника в м.Дубно до слідчого блокувався групою агресивних людей, які в образливій формі, з погрозами, в тому числі фізичним знищенням, вимагали якнайшвидшого повернення грошей. Неадекватна молода жінка штовхала свою малолітню дитину під машину, щоб їй лише повернули 100 євро. Тормозні шланги автомобіля були пошкодженні. Всі ці події мали місце спочатку під стінами поліції, а потім в приміщенні поліції. Однак реакції на нездорову поведінку батьків дітей з боку працівників поліції не було ніякої. Подібний сценарій «розігрувався» 2 липня 2014 року в Львові на залізничному вокзалі заступником голови суду Ральцем, його дружиною, завучем школи Драган та ще кількома батьками дітей. Тому, черговий приїзд скаржника в м.Дубно при спеціально організованій провокації невідомо у що може перерости.

Скаржник кілька разів звертався до Генеральної прокуратури України, прокуратури Рівненської області з проханням перенаправити кримінальне провадження іншому слідчому органу. Його клопотання скеровувалися до Дубенської прокуратури, яка ніяк на них не реагувала.

Виходячи із зазначеного вище, на підставі ст. 17 Закону України «Пpo звернення громадян» та ст. 218 КПК України скаржник просить перенаправити кримінальне провадження, внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань за .№12014180040000570, з Дубенського відділу поліції Головного управління національної поліції в Рівненській області у Франківський відділ поліції Львова Головного управління національної поліції у Львівській області.

Ознайомившись зі скаргою суд приходить до висновку, що слід відмовити у відкритті провадженя за вказаною скаргою.

Стаття 303 КПК України передбачає перелік рішень, дій чи бездіяльності слідчого або прокурора, які можуть бути оскаржені під час досудового розслідування.

Відповідно до змісту ч.1 цієї статті: "На досудовому провадженні можуть бути оскаржені такі рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора:

1) бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, у неповерненні тимчасово вилученого майна згідно з вимогами статті 169 цього Кодексу, а також у нездійсненні інших процесуальних дій, які він зобов`язаний вчинити у визначений цим Кодексом строк, - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником, володільцем тимчасово вилученого майна;

2) рішення слідчого, прокурора про зупинення досудового розслідування - потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

3) рішення слідчого про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником;

4) рішення прокурора про закриття кримінального провадження - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником;

5) рішення прокурора, слідчого про відмову у визнанні потерпілим - особою, якій відмовлено у визнанні потерпілою;

6) рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора при застосуванні заходів безпеки - особами, до яких можуть бути застосовані заходи безпеки, передбачені законом;

7) рішення слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій - особою, якій відмовлено у задоволенні клопотання, її представником, законним представником чи захисником;

8) рішення слідчого, прокурора про зміну порядку досудового розслідування та продовження його згідно з правилами, передбаченими главою 39 цього Кодексу, - підозрюваним, його захисником чи законним представником, потерпілим, його представником чи законним представником."

Відповідно до змісту ч.2 ст.303 КПК України: "Скарги на інші рішення, дії чи бездіяльність слідчого або прокурора не розглядаються під час досудового розслідування і можуть бути предметом розгляду під час підготовчого провадження у суді згідно з правилами статей 314 - 316 цього Кодексу."

Як слідує зі змісту скарги ОСОБА_2 він оскаржує бездіяльність керівника Дубенської міжрайонної прокуратури, що полягає в не направленні кримінального провадження, що внесене до ЄРДР за №12014180040000570 з Дубенського ВП ГУНП в Рівненській області до Франківського ВП м.Львова ГУНП у Львівській області.

Як слідує зі змісту ч.1 ст.303 КПК України, такі дії чи бездіяльність прокурора не входять до переліку дій чи бездіяльності, що можуть бути оскаржені на досудовому слідстві до слідчого судді.

Відповідно до змісту ч.4 ст.304 КПК України: "Слідчий суддя, суд відмовляє у відкритті провадження лише у разі, якщо скарга подана на рішення, дію чи бездіяльність слідчого, прокурора, що не підлягає оскарженню."

І відповідно до змісту ч.6 ст.304 КПК України ухвала про повернення скарги або відмову у відкритті провадження може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Зважаючи на викладене, керуючись ст.ст.303,304 КПК України,

УХВАЛИВ:

У відкритті провадження за скаргою ОСОБА_2 на бездіяльність керівника Дубенської місцевої прокуратури ОСОБА_3 , - відмовити.

Ухвала може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня отримання копії ухвали, безпосереднього до Апеляційного суду Рівненської області.

Суддя:

СудДубенський міськрайонний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення13.01.2016
Оприлюднено10.03.2023
Номер документу54944068
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —559/56/16-к

Ухвала від 13.01.2016

Кримінальне

Дубенський міськрайонний суд Рівненської області

Юзьвяк Б. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні