Ухвала
від 25.06.2014 по справі 757/16797/14-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/16797/14-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 червня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю сторони кримінального провадження слідчого СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , представника ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які становлять банківську таємницю та надання можливості їх вилучення,-

В С Т А Н О В И В :

23 червня 2014 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до документів, які становлять банківську таємницю, щодо відкриття та обслуговування рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , відкритому у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 » та надання можливості їх вилучення.

У судовому слідчий СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 посилався на те, що виникла необхідність в тимчасовому доступі до речей та документів, клопотання підтримав та просив його задовольнити з підстав, зазначених в клопотанні.

Представник ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_4 при розгляді клопотання покладався на розсуд суду.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України 2012 р. фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням Генеральної прокуратури України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42014000000000069, від 06.03.2014 року за фактом вчинення службовими особами із числа колишнього вищого керівництва держави заволодіння державним майном в особливо великому розмірі та легалізації (відмивання) такого майна, за ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 209 КК України.

Одним із епізодів, що досліджується у межах вказаного кримінального провадження є діяльність Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (далі - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

Зокрема, в ході досудового розслідування установлено, що у 2007 році на підставі розпоряджень Кабінету Міністрів України № 521-р від 11.07.2007 року та № 585-р від 25.07.2007року із користування ІНФОРМАЦІЯ_3 вилучено і передано до статутного капіталу Національної акціонерної компанії « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (далі НАК « ІНФОРМАЦІЯ_4 ») комплекс споруд « ІНФОРМАЦІЯ_5 » та будівлі по АДРЕСА_1 , та АДРЕСА_2 .

ІНФОРМАЦІЯ_6 у відповідності до наказів №1209-В та №1210-В від 28.09.2007 року НАК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » видані свідоцтва права власності на дві будівлі по АДРЕСА_3 площею 2041,50 кв.м (літера А), та площею 1100,50 кв.м. (літера Б), оціночна вартість яких станом на 03.10.2007 року становила 18 339 979, 31 грн. та 9 886 501, 31 грн.

03.10.2007 року НАК « ІНФОРМАЦІЯ_4 » зазначені об`єкти нерухомості відчужені ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 ».

У подальшому ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » 30.11.2007 року та 05.12.2007 року придбані будівлі були продані Акціонерному товариству ІНФОРМАЦІЯ_8 (зареєстроване в 2007 році у м. Беліз, Центральна Америка).

В ході слідства перевіряється версія щодо заволодіння особами із числа колишнього вищого керівництва держави шляхом використання ряду компаній, у тому числі і іноземних, державним майном, відмивання і легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом.

Слідством встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 у період з 15.12.2007 по 03.06.2009 року користувалося розрахунковим рахунком № НОМЕР_1 відкритим у Публічному акціонерному товаристві " ІНФОРМАЦІЯ_1 "(далі- ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 "), код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 .

Таким чином, у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 , за адресою: АДРЕСА_4 , знаходяться документи, які становлять банківську таємницю та містять в собі відомості, що мають значення для встановлення обставин джерела надходження на рахунки зазначеного товариства коштів, стану розрахунків за придбані об`єкти нерухомості та подальший рух коштів. Зазначені документи самостійно і в сукупності з іншими відомостями можуть бути використані як докази у кримінальному провадженні.

З урахуванням викладеного та враховуючи, що іншим шляхом встановити зазначені вище обставини неможливо, у слідства виникла необхідність у тимчасовому доступі до документів, які містять банківську таємницю щодо колишнього клієнта банку ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " - ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 .

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею і її розголошення може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту. Банківською таємницею, зокрема, є: відомості про стан рахунків клієнтів; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; фінансово-економічний стан клієнтів; інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи клієнта, її керівників, напрями діяльності; відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці та інша комерційна інформація.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 159 КПК України 2012 р. тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України 2012 р. слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 7 зазначеної статті слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження слідчого СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , представника банку ОСОБА_4 , дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись Законом України «Про банки та банківську діяльність», ст.ст. 159, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України 2012 року, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В :

Клопотання слідчого СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , погоджене прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_5 , про тимчасовий доступ до документів, які становлять банківську таємницю та надання можливості їх вилучення задовольнити.

Надати слідчому СГ Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_3 , МФО НОМЕР_4 , юридична адреса: АДРЕСА_4 , що становлять банківську таємницю, з можливістю їх вилучення, а саме:

- документів про рух грошових коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 , відкритому у ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 », у друкованому та електронному вигляді з обов`язковим чітким зазначенням номерів платіжних документів, конкретного часу та дати платежу, сум коштів, повних даних платників та одержувачів коштів (в тому числі клієнтів іншого банку), з зазначенням коду, номера рахунків та МФО банківської установи, призначення платежу (куди і за що відправлено кошти та звідки і за що отримано кошти), з часу їх відкриття рахунків по день винесення ухвали.

- платіжних доручень та меморіальних ордерів, які свідчать про надходження та використання коштів по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 з дня відкриття по день винесення ухвали;

- заяв на зняття грошових коштів (переведення на корпоративних рахунок), видаткових касових ордерів на отримання готівки, грошових чеків з контрольною маркою на отримання готівки, доручень, інших документів щодо отримання грошових коштів із рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 з дня відкриття рахунку по день винесення ухвали;

- документів, щодо здійснення операцій з цінними паперами: договорів на придбання бланків векселів, реєстру виданих-погашених векселів, договорів купівлі-продажу цінних паперів, актів приймання-передачі цінних паперів, актів виконаних зобов`язань, розпоряджень щодо зарахування-списання цінних паперів, документів про відкриття рахунків в цінних паперах, інших документів, щодо здійснення ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , операцій з цінними паперами з часу відкриття рахунків по день винесення ухвали;

- документів щодо проведення фінансового моніторингу співробітниками ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 » банківських операцій по рахунку ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » № НОМЕР_1 а саме, реєстр фінансового моніторингу, файлів-повідомлення, файлів-запитів, файлів-відповідей, файлів-додатків, файлів-квитанцій, довідок щодо обґрунтування рішення про недоцільність інформування Уповноваженого органу про фінансову операцію, яка підлягає фінансовому моніторингу, анкети клієнта (відповідно Положення НБУ про здійснення банками фінансового моніторингу), тощо з дня відкриття рахунку по день його закриття.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1 .

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник №1 знаходиться в матеріалах провадження.

Примірник №2 наданий стороні кримінального провадження.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення25.06.2014
Оприлюднено06.01.2023
Номер документу54959049
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/16797/14-к

Ухвала від 25.06.2014

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 25.06.2014

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні