Ухвала
від 19.09.2014 по справі 757/26069/14-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/26069/14-к

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

19 вересня 2014 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 за участю сторони кримінального провадження слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -

В С Т А Н О В И В:

15.09.2014 року в провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 надійшло клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів щодо відкриття та обслуговування рахунку № НОМЕР_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , які містять охоронювану законом таємницю (банківську таємницю), та зберігаються в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_3 (юридична адреса АДРЕСА_1 ), з можливістю їх вилучення.

У судовому слідчий СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 посилалась на те, що виникла необхідність в тимчасовому доступі до речей та документів, клопотання підтримала та просила його задовольнити з підстав, зазначених в клопотанні.

ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у володінні якої знаходяться документи, про розгляд клопотання судом повідомлялась, причини неявки суду невідомі, відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України її неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Згідно норми ч. 1 ст. 107 КПК України 2012 року фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась.

Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Головним слідчим управлінням МВС України провадиться досудове розслідування в кримінальному провадженні № 12014100000000574 від 28.03.2014 за фактом заволодіння службовими особами Товариства з обмеженою відповідальністю « ІНФОРМАЦІЯ_3 » шляхом зловживання своїм службовим становищем державними коштами Українського державного підприємства поштового зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_4 » в особливо великих розмірах.

В ході досудового розслідування встановлено, що в грудні 2013 року службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) під час виконання умов договору на поставку електронно-касових реєстраторів з внутрішнім модемом передачі даних від 27.12.2013 для Українського державного підприємства поштового зв`язку « ІНФОРМАЦІЯ_4 », зловживаючи службовим становищем заволоділи державними коштами останнього в особливо великих розмірах.

Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що грошові кошти, отримані посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » від продажу УДППЗ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » електронних контрольно-касових реєстраторів із внутрішнім модемом передачі даних « ІНФОРМАЦІЯ_5 » переведено на рахунки суб`єктів господарської діяльності з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », код ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », код ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » код ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », код ЄДРПОУ НОМЕР_8 . В свою чергу ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » в подальшому перераховувало грошові кошти на інші суб`єкти господарської діяльності з ознаками фіктивності, а саме: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » код ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », ЄДРПОУ НОМЕР_10 з метою заволодіння коштами та переведення їх в готівкову форму.

Встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 має(мало) відкриті в банківських установах банківські рахунки які використовувало для ведення фінансово-господарської діяльності, а саме:

- НОМЕР_11 , НОМЕР_12 , відкриті в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_12 », МФО НОМЕР_13 ;

- НОМЕР_1 , відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_3 ;

- НОМЕР_14 , відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_13 », МФО НОМЕР_15 ;

- НОМЕР_16 , відкритий в АТ « ІНФОРМАЦІЯ_14 », МФО НОМЕР_17 ;

- НОМЕР_18 , відкритий в ПУАТ « ІНФОРМАЦІЯ_15 », МФО НОМЕР_19 .

Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки та банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третіми особами при наданні послуг банку, є банківською таємницею і її розголошення може завдати матеріальної чи моральної шкоди клієнту. Банківською таємницею, зокрема, є: відомості про стан рахунків клієнтів; операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди; фінансово-економічний стан клієнтів; інформація про організаційно-правову структуру юридичної особи клієнта, її керівників, напрями діяльності; відомості стосовно комерційної діяльності клієнтів чи комерційної таємниці та інша комерційна інформація.

Відповідно до ст. 62 Закону України «Про банки та банківську діяльність» інформація щодо юридичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками з письмового дозволу власника такої інформації або за рішенням суду.

Як вбачається зі змісту ч. 1 ст. 159 КПК України 2012 р. тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України 2012 р. слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно ч. 7 зазначеної статті слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 , дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись Законом України «Про банки та банківську діяльність», ст.ст. 159, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України 2012 року, слідчий суддя,-

У Х В А Л И В:

Клопотання слідчого СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 , погоджене старшим прокурором Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до документів та їх вилучення задовольнити.

Надати слідчому СГ ГСУ МВС України ОСОБА_3 тимчасовий доступ до документів щодо відкриття та обслуговування рахунку № НОМЕР_1 ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , які містять охоронювану законом таємницю (банківську таємницю), та зберігаються в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », МФО НОМЕР_3 (юридична адреса АДРЕСА_1 ), з можливістю їх вилучення в оригіналах, а саме:

- справ з юридичного оформлення рахунку зазначеного підприємства № НОМЕР_1 , в повному обсязі, зокрема, заяви на відкриття рахунків, договори з додатковими угодами, картки зі зразками підписів і відбитків печатки, доручення, статут, накази про призначення посадових осіб, договори на обслуговування рахунків за системою «Клієнт-банк», інші документи, які стали підставою для відкриття цих рахунків, видачі платіжних карток по рахункам, чекових книжок тощо;

- інформацію (на паперовому та електронному носії) про рух коштів по рахунку № НОМЕР_1 зазначеного підприємства за період з 05.06.2013 по 19.09.2014 року із зазначенням всіх обов`язкових реквізитів, а саме: назви контрагенту, коду ЄДРПОУ контрагента, номера рахунку контрагента, назви банку з МФО, в якому обслуговується контрагент, дати та часу здійснення трансакції, суми та призначення платежів, підстави руху коштів (вид та номер платіжного документу), тощо;

-платіжні документи підприємства (на паперовому носії, в разі відсутності на електронному), які стали підставою для руху коштів по рахункам № НОМЕР_1 платіжні доручення, чеки на зняття готівки тощо за період з 05.06.2013 по 19.09.2014 року;

- інформації про «IP-адреси» комп`ютерів з яких здійснювався доступ на сервер(и) банку, що обслуговує абонента ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 за період з 05.06.2013 по 19.09.2014 року.

Визначити строк дії ухвали тривалістю один місяць, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1 .

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник №1 знаходиться в матеріалах провадження.

Примірник №2 наданий стороні кримінального провадження.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення19.09.2014
Оприлюднено06.01.2023
Номер документу54959192
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/26069/14-к

Ухвала від 19.09.2014

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

Ухвала від 19.09.2014

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Матійчук Г. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні