пр. № 1-кс/759/5347/15
ун. № 759/19891/15-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
30 грудня 2015 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши в м. Києві клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 в м. Києві ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення огляду у складських та виробничих приміщеннях Публічного акціонерного товариства «Київська міжобласна спеціальна науково-рестовраційна проектно-виробнича майстерня» в кримінальному провадженні № 12015100080008210 відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 19.08.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,
В С Т А Н О В И В:
30.12.2015 року до Святошинського районного суду м. Києва надійшло клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 в м. Києві ОСОБА_3 про надання їй або за її дорученням слідчому слідчого відділу Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 , слідчим слідчого відділу Святошинського Управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, які перебувають в слідчій групі та оперативним підрозділам за письмовим дорученням у порядку ст.ст. 36, 40, 41 КПК України на проведення огляду з залученням спеціаліста ОСОБА_5 , яка працює в Національному університеті біоресурсів і природокористування України у складських та виробничих приміщеннях ПАТ«КМСНРПВМ» (код ЄДРПОУ 02497708), що знаходяться за адресою: м. Київ, вул.Миру, буд. 103 з метою виявлення виробів з деревини, які передавались за актом прийому-передачі майна до Договору зберігання від 25.12.2013 за вище вказаною адресою, фіксації фізичних параметрів приміщень, де зберігались складові вироби та самі вироби з деревини та вилучення зразків(зрізів) деревини та лакофарбового покриття для подальшого дослідження у лабораторних умовах, що має важливе значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Клопотання обґрунтоване наступним.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 19.08.2015 до СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в м. Києві надійшли матеріали за зверненням ОСОБА_6 з приводу того, що посадові особи ЗАТ «КМСНРПВМ» шляхом обману заволоділи товарно-матеріальними цінностями останньої.
Під час досудового розслідування допитано гр. ОСОБА_7 , який пояснив, що в грудні 2013 року, у зв`язку з тим, що його сини ОСОБА_8 та ОСОБА_9 придбали собі по квартирі, він з дружиною вирішили допомогти їм з ремонтом, а саме: придбати їм за власні кошти до новоствореної квартири дерев`яні вироби, двері з рамами, шафи та інші декоративні вироби, які вирішили виготовити на замовлення з власної сировини.
У зв`язку з цим, вони вирішили звернутися до ЗАТ «Київська міжобласна спеціальна науково-реставраційна проектно-виробнича майстерня», 30.12.2013 укладено договір підряду на виготовлення продукції з матеріалів замовника в особі голови правління ОСОБА_10 .
Відповідно до умов укладеного договору замовник доручає, а виконавець зобов`язується за власний ризик своїми силами, власними інструментами і механізмами виконати комплекс робіт з виготовлення із матеріалів замовника, обробки, оздоблення і доставки столярних дерев`яних виробів за ескізами, наданими замовником, а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконані виконавцем роботи.
В рамках виконання вищевказаного договору, замовником було передано виконавцю, а саме безпосередньо представнику виконавця ОСОБА_11 , матеріал для виготовлення продукції: дошка дубова, не обрізна, вищий сорт 15.297 кв.м. на суму 74190, 45 грн, дошка дубова, необрізна, 1 сорт 10.003 кв.м на суму 48514, 55 грн, а також дошку ясена, приблизно 21-23 кв.м., відповідно до актів прийому передачі.
На час передання матеріалів ніяких зауважень та нарікань з приводу їхньої якості у ОСОБА_12 та інших працівників товариства не було, вказане підтверджується підписанням відповідних актів. Жодних припущень про невідповідність якості пиломатеріалу, відміток у актах і під час виконання виготовлення столярних виробів він не робив.
В той момент, коли представниками ЗАТ «КМСНРПВМ» (у подальшому зміна організаційно-правової форми на ПАТ «КМСНРПВМ») були частково доставлені вироби, вони не звернули уваги на їхню якість, оскільки вони були упаковані в поліетиленовій упаковці. Коли ж продукцію змонтували вони побачили явну невідповідність якості матеріалу, з якого вона виготовлено, якості того, що передавався замовником по актам прийому-передачі.
Свої претензії щодо якості виготовленої продукції та до матеріалу з якого вона була вироблена, замовник виклав у листі та направив на ім`я Голови правління ПААТ«КМСНРПВМ» (код ЄДРПОУ 02497708) ОСОБА_10 . У відповідь на даний лист було надано відповідь, у якій остання визнавала претензії і пропонувала шляхи усунення недоліків. Між замовником та ОСОБА_10 досягнуто згоди і підписано Додаткову угоду №1 від 03.02.2015 про продовження строку дії договору до 17.05.2015 для усунення дефектів. Проте на даний момент роботи з виготовлення продукції належної якості з боку Виконавця не відбуваються та до вказаного у Додатковій угоді строку не виконані.
19.09.2015 старшим слідчим СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві, капітаном міліції ОСОБА_13 винесено постанову про призначення будівельно-технологічної експертизи з метою повного, всебічного і об`єктивного дослідження обставин кримінального провадження, з метою встановлення достовірності виконаних робіт та їх якості.
До Київської місцевої прокуратури №8 м. Києва надійшло клопотання судового експерта ОСОБА_14 щодо надання додаткових матеріалів для проведення судової експертизи №21893/15-34, призначеної у кримінальному провадженні №12015100080008210.
Судовий експерт ОСОБА_14 , опрацювавши матеріали зазначеного провадження, встановив, що для проведення повного і всебічного експертного дослідження щодо визначення якості деревини(виробів) та вирішення суттєвих питань у даному кримінальному провадженні, за участю експерта (експертів) необхідно провести :
-огляд виробничих приміщень та обладнання, на якому виготовлялись дані вироби;
-огляд складських приміщень (ділянок), де зберігались складові виробів та самі вироби, з метою фіксації фізичних параметрів приміщень(розміри, температура, вологість, тощо)
-огляд виробів з деревини, з вилученням зразків(зрізів) деревини та лакофарбового покриття для подальшого дослідження у лабораторних умовах КНДІСЕ.
Відповідно до ч. 2 ст. 237 КПК України, огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи. Обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб (ч. 1 ст. 234 КПК України).
Слідчем суддею з`ясовано, що огляд необхідно провести для повного та всебічного проведення експертного дослідження щодо визначення якості деревини. Дана слідча дія надасть можливість вирішити суттєві питання у данному кримінальному провадженні під час проведення експертизи.
Зважаючи на викладені обставини вимоги клопотання є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.
Керуючись ст. ст. 234, 235, 237 309, 369-372 КПК України, слідчий суддя,
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора Київської місцевої прокуратури № 8 в м. Києві ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати прокурору Київської місцевої прокуратури № 8 в м. Києві ОСОБА_3 або за її дорученням слідчому слідчого відділу Святошинського Управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 , слідчим слідчого відділу Святошинського Управління Головного управління Національної поліції у м. Києві, які перебувають в слідчій групі та оперативним підрозділам за письмовим дорученням у порядку ст.ст. 36, 40, 41 КПК України дозволу на проведення огляду з залученням спеціаліста ОСОБА_5 , яка працює в Національному університеті біоресурсів і природокористування України у складських та виробничих приміщеннях ПАТ«КМСНРПВМ» (код ЄДРПОУ 02497708), що знаходяться за адресою: м. Київ, вул.Миру, буд. 103 з метою виявлення виробів з деревини, які передавались за актом прийому-передачі майна до Договору зберігання від 25.12.2013 за вищезазначеною адресою, фіксації фізичних параметрів приміщень, де зберігались складові вироби та самі вироби з деревини та вилучення зразків(зрізів) деревини та лакофарбового покриття для подальшого дослідження у лабораторних умовах, що має важливе значення для встановлення істини у кримінальному провадженні.
Строк дії ухвали один місяць з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Святошинський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 30.12.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 54960002 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Святошинський районний суд міста Києва
Миколаєць І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні