12.01.2016
ЄУН № 389/3555/15-ц
Провадження № 2/389/905/15
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 січня 2016 року Знам'янський міськрайонний суд Кіровоградської області у складі:
головуючого-судді Берднікової Г.В.
при секретарі Чукановій О.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Знам'янка Кіровоградської області цивільну справу за позовом обслуговуючого кооперативу Оризон до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги по утриманню будинку та прибудинкової території,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1, в якому просить стягнути заборгованість за надані житлово-комунальні послуги в сумі 11033 грн. 68 коп.
Як вбачається з матеріалів справи, житлово - комунальні послуги з утримання будинку та прибудинкової території надаються за адресою: АДРЕСА_1.
Відповідно до ч.1 ст.3 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.
Територіальна підсудність визначається колом цивільних справ у спорах, вирішення яких віднесено до повноваження суду першої інстанції (статті 108-114 ЦПК України ).
Статтею 109 ЦПК України встановлено загальне правило про підсудність справ за місцезнаходженням відповідача.
При цьому, статтею 114 ЦПК України передбачені категорії справ, для яких встановлена виключна підсудність.
Так, у ч.1 ст.114 ЦПК України зазначено, що позови, які виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Пленум Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ у п.42 своєї Постанови № 3 від 01 березня 2013 року Про деякі питання юрисдикції загальних судів та визначення підсудності цивільних справ , роз'яснив, що виключну підсудність встановлено для позовів, що виникають з приводу нерухомого майна (частина перша ст.114 ЦПК ). Згідно з положеннями статті 181 ЦК до нерухомого майна належать: земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на них, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Наприклад, це позови про право власності на таке майно; про право володіння і користування ним (ст.358 ЦК ); про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та виділ частки із цього майна (ст.ст. 364 , 367 ЦК ); про поділ нерухомого майна, що є у спільній сумісній власності та виділ частки із цього майна (ст.ст. 370 , 372 ЦК ); про право користування нерухомим майном (визначення порядку користування ним); про право, яке виникло із договору найму жилого приміщення, оренди тощо; про визнання правочину з нерухомістю недійсним; про звернення стягнення на нерухоме майно - предмет іпотеки чи застави; розірвання договору оренди землі; стягнення орендної плати, якщо спір виник з приводу нерухомого майна; про усунення від права на спадкування та визначення додаткового строку для прийняття спадщини.
У абз. 5 висновків до Узагальнення практики розгляду судами окремих категорій спорів, що виникають із договору найму жилого приміщення (ст 61-71 Житлового кодексу України ) від 01 лютого 2012 року Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ зазначив, що відносно спорів про визнання особи такою, що втратила право користування жилим приміщенням, та до спорів щодо стягнення заборгованості з оплати житлово-комунальних послуг застосовується виключна підсудність, а саме правило ч.1 ст.114 ЦПК України , відповідно до якого позови, що виникають з приводу нерухомого майна, пред'являються за місцезнаходженням майна або основної його частини.
Даний спір виник з приводу стягнення заборгованості по утриманню житлового приміщення розташованого у місті Сміла Черкаської бласті, стосується нерухомого майна, а отже діє правило виключної підсудності, оскільки виникають зобов'язальні відносини з приводу користування таким майном.
Відтак, позовну заяву було прийнято з порушення правил підсудності, а тому згідно з п.2 ч.1 ст. 116 ЦПК України, суд вважає за необхідне передати дану справу для розгляду до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області.
Відповідно до ч. 1 ст. 117 ЦПК України, спори між судами з приводу підсудності не допускаються.
Керуючись ст.ст.109, 114, 116, 117, 208-210 ЦПК України, суд,-
У Х В А Л И В :
Цивільну справу за позовом обслуговуючого кооперативу Оризон до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за надані житлово-комунальні послуги по утриманню будинку та прибудинкової території - передати до Смілянського міськрайонного суду Черкаської області для розгляду, у зв'язку з непідсудністю Знам'янському міськрайонному суду Кіровоградської області.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Г.В. Берднікова
Суд | Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 12.01.2016 |
Оприлюднено | 19.01.2016 |
Номер документу | 54973757 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Знам’янський міськрайонний суд Кіровоградської області
Берднікова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні