Справа № 583/155/16-к
1-кс/583/93/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" січня 2016 р. м. Охтирка Сумської області
Охтирський міськрайонний суд Сумської області в складі:
головуючого судді слідчого ОСОБА_1
при секретарі ОСОБА_2
з участю прокурора ОСОБА_3
без фіксації розгляду справи технічним комплексом «Камертон», розглянувши клопотання слідчого Охтирського відділу поліції (м. Охтирка) Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Охтирської місцевої прокуратури Сумської області ОСОБА_5 , за матеріалами досудового розслідування, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015200060001025 від 22.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України
про дозвіл на обшук
в с т а н о в и в:
14.01.2016 року до Охтирського міськрайонного суду Сумської області за погодженням із прокурором звернувся слідчий з клопотанням про дозвіл на обшук.
Клопотання мотивоване тим, що до ЧЧ Охтирського відділу поліції (м. Охтирка) ГУНП в Сумській області надійшло звернення Олешнянського сільського голови ОСОБА_6 про те, що невстановлені особи самовільно, без оформлення будь-яких документів на земельній ділянці в межах АДРЕСА_1 , організували свою підприємницьку діяльність по виробництву деревного вугілля.
В ході досудового розслідування встановлено, що в літку 2015 року ОСОБА_7 з метою виготовлення деревного вугілля придбав у ОСОБА_8 будинок та прилеглі земельні ділянки для ведення особистого житлового господарства площею 6 та 54 сотки по АДРЕСА_1 , що підтверджується договором купівлі-продажу від 23.10.2015 року. Технічна документація із землеустрою щодо встановлення меж земельних ділянок в натурі (на місцевості), наданої для будівництва та обслуговування вказаного житлового будинку та господарський будівель відсутня. Проведеними заходами встановлено, що до вчиненого незаконного виготовлення деревного вугілля по АДРЕСА_1 , крім ОСОБА_7 причетний ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , які займаються аналогічною протиправною діяльністю по виробництву деревного вугілля без оформлення дозвільних документів за адресою: АДРЕСА_2 , на земельній ділянці, яка згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно станом на 08.01.2016 року належить товариству з додатковою відповідальністю «Тростянецький Райагрохім», код ЄДРПОУ 05379040.
З інформаційної довідки Державного реєстру речових прав на нерухоме майно станом вбачається, що на території вказаної земельної ділянки розташоване нежитлове приміщення, за адресою: АДРЕСА_2 , яке на праві приватної власності належить ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 .
Слідчий вказував, що з метою виявлення та вилучення знарядь вчинення злочину та фіксації слідів кримінального правопорушення виникла необхідність в проведенні обшуку в нежитловому приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 .
Посилаючись на викладене, враховуючи, що знаряддя вчинення злочину, за допомогою яких здійснюється незаконне виготовлення деревного вугілля, знаходяться за вище вказаною адресою та мають доказове значення для доведеності винуватості винних осіб в забрудненні атмосферного повітря шкідливими для життя, здоров`я людей або для довкілля речовинами, відходами або іншими матеріалами промислового чи іншого виробництва внаслідок порушення спеціальних правил, що створило небезпеку для життя та здоров`я людей, слідчий просив надати дозвіл на проведення обшуку в нежитловому приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , яке згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на праві приватної власності належить ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , з метою виявлення та вилучення виробничих потужностей, пристосованих для незаконного видобутку деревного вугілля, а саме: бензопил; деревини; деревного вугілля; печі для виготовлення деревного вугілля; засобів зв`язку та транспортних засобів, якими особи користувалися при незаконному виготовленні деревного вугілля; рукавиць; документів, що підтверджують перевезення, відвантаження незаконно виготовленого деревного вугілля; документів, що стосуються осіб, які займалися незаконним виготовленням деревного вугілля.
Слідчий в судове засідання не прибув, подав заяву про розгляд справи у його відсутність.
Прокурор в судовому засіданні підтримав вимоги за клопотанням слідчого.
Суд, проаналізував матеріали за клопотанням, врахувавши думку прокурора, дійшов наступного висновку:
Стаття 30 Конституції України гарантує кожному недоторканість житла чи іншого володіння особи. Так, згідно з цією конституційною нормою не допускається проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них обшуку інакше як за вмотивованим рішенням суду. У невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину, можливий інший, встановлений законом порядок проникнення до житла чи до іншого володіння особи, проведення в них огляду і обшуку.
Відповідно до ст. 8 Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод від 04.11.1950 року \далі Конвенція\ кожен має право на повагу до свого приватного і сімейного життя, до свого житла і кореспонденції. Органи державної влади не можуть втручатися у здійснення цього права, за винятком випадків, коли втручання здійснюється згідно із законом і є необхідним у демократичному суспільстві в інтересах національної та громадської безпеки чи економічного добробуту країни, для запобігання заворушенням чи злочинам, для захисту здоров`я чи моралі або для захисту прав і свобод інших осіб.
За приписами ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; 3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; 4) підстави для обшуку; 5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; 6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; 7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.
До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Правова позиція з наведеного питання міститься в рішеннях Європейського суду з прав людини від 15.07.2003 року у справі «Ернст та інші проти Бельгії», від 07.07.2003 року у справі «Смирнов проти Росії» де вказано, що рішення на проведення обшуку має містити визначену законом інформацію щодо мети проведення обшуку, а невизначене формулювання обшуку дає органу влади на власний розсуд вирішувати, що саме підлягає вилученню.
В наведених рішеннях Європейський суд з прав людини зазначив, що відсутність вказівки на конкретні мету обшуку та відшукувані речі є порушенням ст. 6 Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод.
Судом встановлено, що 22.12.2015 року за правовою кваліфікацією ст. 241 ч. 1 КК України до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015200060001025 внесено звернення Олешнянського сільського голови ОСОБА_6 про те, що невстановлені особи самовільно, без оформлення будь-яких документів на земельній ділянці в межах АДРЕСА_1 , організували свою підприємницьку діяльність по виробництву деревного вугілля.
Вирішуючи вимоги слідчого в межах заявленого клопотання, суд встановив, що наведене слідчим мотивування мети проведення обшуку відповідає приписам ч. 1 ст. 234 КПК України.
Відповідно до п. 7 ч. 3 ст. 234 КПК України клопотання містить відомості про конкретні речі та документи, для виявлення яких проводиться обшук.
Таким чином, вимоги за клопотанням слідчого ґрунтуються на приписах закону, а тому підлягають задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 30 Конституції України, ст.ст. 6, 8 Європейської конвенції про захист прав і основоположних свобод від 04.11.1950 року, рішеннями Європейського суду з прав людини у справі «Ернст та інші проти Бельгії» від 15.07.2003 року, у справі «Смирнов проти Росії» від 07.07.2003 року, ст.ст. 233, 234, 237 КПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання слідчого Охтирського відділу поліції (м. Охтирка) Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_4 , погоджене з прокурором Охтирської місцевої прокуратури Сумської області ОСОБА_5 , за матеріалами досудового розслідування, внесеними до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015200060001025 від 22.12.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 241 КК України про дозвіл на обшук задовольнити.
Дозволити слідчому Охтирського відділу поліції (м. Охтирка) Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_4 або за її дорученням в порядку ст. 40 КПК України (виконавцю доручення), проведення обшуку в нежитловому приміщенні, розташованому за адресою: АДРЕСА_2 , яке згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на праві приватної власності належить ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 , з метою виявлення та вилучення виробничих потужностей, пристосованих для незаконного видобутку деревного вугілля, а саме: бензопил; деревини; деревного вугілля; печі для виготовлення деревного вугілля; засобів зв`язку та транспортних засобів, якими особи користувалися при незаконному виготовленні деревного вугілля; рукавиць; документів, що підтверджують перевезення, відвантаження незаконно виготовленого деревного вугілля; документів, що стосуються осіб, які займалися незаконним виготовленням деревного вугілля.
Строк дії ухвали встановити один місяць з дня її постановлення до 14.02.2016 року.
Дана ухвала надає право проникнути в нежитлове приміщення, розташоване за адресою: АДРЕСА_2 , яке згідно з інформаційною довідкою Державного реєстру речових прав на нерухоме майно на праві приватної власності належить ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 - лише один раз.
Ухвала, оскарженню не підлягає, однак заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Ухвала виготовлена в двох екземплярах, які позначенні як копії.
Суддя слідчий Охтирського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_12
Суд | Охтирський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 54978034 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Охтирський міськрайонний суд Сумської області
Ковальова О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні