Ухвала
від 27.03.2013 по справі 757/6523/13-к
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/6523/13-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 березня 2013 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва Мельник А.В., при секретарі Борисенко А.В., за участю сторони кримінального провадження прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Шевченко А.А. розглянувши у судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Шевченко А.А. про тимчасовий доступ до речей і документів, які місять охоронювану законом таємницю,-

В С Т А Н О В И В :

В провадження слідчого судді Печерського районного суду м. Києва Мельника А.В. надійшло вказане клопотання в якому прокурор просить :

Задовольнити клопотання та надати дозвіл на розкриття АТ Банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) для прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері інформації, яка становить банківську таємницю, щодо клієнта банку товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Надати дозвіл прокуратурі Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері на отримання тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю, щодо клієнта банку - товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та їх виїмку, а саме:

- договорів та інших документів про відкриття та обслуговування рахунків № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , документів щодо дистанційного керування цими рахунками та використання банківських платіжних карток;

- відомостей на паперових носіях про рух коштів по рахункам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 із зазначенням підстав і сум перерахувань, назв та банківських реквізитів контрагентів, від яких або яким перераховувалися грошові кошти;

- заяв, квитанцій, чеків, довіреностей та інших документів щодо внесення готівкових коштів на вказані рахунки та зняття з них коштів готівкою.

В обґрунтування клопотання , що у Прокуратурою Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері проводиться досудове розслідування в кримінальному провадженні №42013260320000001 за фактом викрадення шляхом зловживання службовим становищем військовими службовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 приладів нічного бачення ТВН-5 в кількості 36 одиниць з танків Т-64БМ «Булат» та приладів нічного бачення ТВНЕ-4Б в кількості 10 одиниць з танків Т-64БВ.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що упродовж 2005 - 2012 років з державного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » до ІНФОРМАЦІЯ_3 надійшло 72 одиниці модернізованих танків Т-64БМ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », які прийняті на озброєння та закріплені за відповідними командирами рот танкових батальйонів.

Протягом 2012 року військові службові особи ІНФОРМАЦІЯ_3 , зловживаючи своїм службовим становищем, вчинили викрадення військового майна з танків Т-64БМ «Булат» та Т-64БТ, а саме приладів нічного бачення ТВН-5 в кількості 36 одиниць та ТВНЕ-4Б в кількості 10 одиниць, всього на загальну суму близько 1,5млн. грн.

У вересні 2012 року нестача вказаних приладів нічного бачення виявлена командирами рот танкових батальйонів та здійснена відповідна доповідь командиру частини, який факт викрадення військового майна приховав та намагався укомплектувати танки приладами нічного бачення шляхом придбання аналогічних нових приладів на заводі виробника.

У ході розслідування встановлено, що всі 36 одиниць приладів нічного бачення ТВН-5, викрадених у ІНФОРМАЦІЯ_6 згідно договору №26/06-12 від 26 червня 2012 року придбані ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 », а у подальшому частина з них передана на ряд підприємств оборонного комплексу.

За результатами проведення обшуків та оглядів указаних підприємств виявлено та вилучено всі 36 викрадених з військової частини приладів ТВН-5.

Разом з тим на даний час не відоме місце знаходження 10 приладів ТВНЕ-4Б, викрадених з військової частини.

Допитаний як свідок начальник відділу матеріально-технічного постачання ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ОСОБА_1 повідомив, що особисто він за вказівкою заступника директора підприємства ОСОБА_2 вів переговори із представником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » з приводу укладення указаного договору.

Установлено, що ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » згідно договору №26/06-12 від 26 червня 2012 року та додатків до нього в якості оплати за отримані 36 приладів ТВН-5 перерахувало ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_9 » грошові кошти на загальну суму біля 1,5 млн. грн. Засновником та директором указаного товариства являється ОСОБА_3 .

За результатами огляду офісних приміщень ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » взагалі не виявлено жодних документів з приводу господарської діяльності указаного товариства, в тому числі і щодо придбання та постачання приладів ТВН-5, а також жодних реєстраційних чи статутних документів указаного товариства, що може свідчити про наявність ознак його фіктивності.

Крім того, установлено, що ОСОБА_3 також являється засновником ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

Згідно відомостей державного фінансового моніторингу України ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » у результаті договірної діяльності здійснювало перерахунок грошових коштів до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » (рахунок № НОМЕР_2 - філія Слобожанське РУ АТ Банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та рахунок № НОМЕР_3 - Луганська філія АТ Банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 ») за нібито поставлену останнім сільськогосподарську продукцію.

У зв`язку з цим, є підстави вважати, що особи причетні до викрадення військового майна з ІНФОРМАЦІЯ_3 могли створити суб`єкт господарювання та використовувати його у подальшому для легалізації незаконно отриманих приладів ТВН-5 та ТВНЕ-4Б. Крім того, грошові кошти, перераховані ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 », могли бути зняті з його рахунків невстановленими особами та витрачені на власні потреби. Встановити осіб, які можливо причетні до вчинення указаного злочину можливо шляхом аналізу документів що містять банківську таємницю з приводу відкриття та використання рахунків ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».

У зв`язку з викладеним, з метою всебічного, повного та об`єктивного розслідування указаного кримінального провадження, для підтвердження або спростування показань ОСОБА_1 та інших свідків щодо обставин придбання приладів нічного бачення ТВН-5 у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_8 » та виконання умов договору, а також отримання інформації про осіб, в яких можливо перебувають 10 викрадених приладів ТВНЕ-4Б і які можуть бути причетними до викрадення військового майна з ІНФОРМАЦІЯ_3 , виникла необхідність у розкритті в АТ Банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері банківської таємниці клієнта банку ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) щодо відкриття та використання рахунків № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 .

Для отримання вищевказаної інформації в рамках кримінального провадження необхідно отримати доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме:

- договору та інших документів про відкриття та обслуговування рахунків № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , документів щодо дистанційного керування цими рахунками та використання банківських платіжних карток;

- відомостей на паперових носіях про рух коштів по рахункам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 із зазначенням підстав і сум перерахувань, назв та банківських реквізитів контрагентів, від яких або яким перераховувалися грошові кошти;

- заяв, квитанцій, чеків, довіреностей та інших документів щодо внесення готівкових коштів на вказані рахунки та зняття з них коштів готівкою.

Згідно вимог ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах в тому числі належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Відповідно до положень Закону України «Про банки і банківську діяльність» вищезазначена інформація становить банківську таємницю, розкриття якої можливо лише з дозволу суду.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, прокурор просить клопотання задовольнити.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться інформація, з огляду на наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації.

Слідчий суддя, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, яка підтримала клопотання з викладених в ньому підстав, дослідивши додані до клопотання матеріали, ураховуючи тяжкість злочину, його суспільну небезпеку та неможливість отримати відомості в інший спосіб, дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання, оскільки наявні достатні підстави вважати, що отримання речей і документів, які містять вищевказану інформацію та їх виїмка мають значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні.

На підставі викладеного і керуючись ст. 108, ст.ст.160, 162, 163, 164, 166, ст. 309 КПК України , слідчий суддя,

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл на розкриття АТ Банк « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ) прокурору відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Шевченко Андрію Анатолійовичу інформації, яка становить банківську таємницю, щодо клієнта банку товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ).

Надати дозвіл прокурору відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання державного обвинувачення у кримінальних провадженнях слідчого відділу прокуратури Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері Шевченко Андрію Анатолійовичу на отримання тимчасового доступу до документів, які становлять банківську таємницю, щодо клієнта банку - товариства з обмеженою відповідальністю " ІНФОРМАЦІЯ_2 " ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) та їх виїмку, а саме:

- договорів та інших документів про відкриття та обслуговування рахунків № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 , документів щодо дистанційного керування цими рахунками та використання банківських платіжних карток;

- відомостей на паперових носіях про рух коштів по рахункам № НОМЕР_2 та № НОМЕР_3 із зазначенням підстав і сум перерахувань, назв та банківських реквізитів контрагентів, від яких або яким перераховувалися грошові кошти;

- заяв, квитанцій, чеків, довіреностей та інших документів щодо внесення готівкових коштів на вказані рахунки та зняття з них коштів готівкою.

Строк дії ухвали, не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя А.В.Мельник

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення27.03.2013
Оприлюднено02.12.2022
Номер документу54991430
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —757/6523/13-к

Ухвала від 27.03.2013

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Мельник А. В.

Ухвала від 27.03.2013

Кримінальне

Печерський районний суд міста Києва

Мельник А. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні