ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 жовтня 2015 р. Справа № 804/14978/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Царікової О.В., розглянувши в порядку письмового провадження у місті Дніпропетровську подання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс про стягнення коштів за податковим боргом,
ВСТАНОВИВ :
До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшло подання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс (код ЄДРПОУ 39168534) про стягнення коштів на користь держави в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1186, 20 грн.
Зазначене подання мотивовано тим, що відповідач має податкову заборгованість перед бюджетом, внаслідок несплати податку на додану вартість у розмірі 1186,20 грн., чим порушує вимоги Податкового кодексу України. Заявник зазначив, що оскільки сума податкового боргу Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс добровільно не сплачена, зазначена заборгованість підлягає примусовому стягненню.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 13.10.2015 у справі № 804/14978/15 подання призначено до розгляду у судовому засіданні на 15.10.2015.
Відповідно до ч. 7 ст. 183 - 3 КАС України, розгляд подання відбувається за участю органу державної податкової служби, що його вніс, та платника податків, стосовно якого його внесено. Неявка сторін у судове засідання не перешкоджає розгляду подання.
У судове засідання представник заявника не з'явився, про дату, час та місце розгляду подання належним чином повідомлений судом, що підтверджується матеріалами справи, просив здійснювати розгляд подання в порядку письмового провадження, про що зазначено у клопотанні від 15.10.2015 ( вх. № 67005/15).
Особа, до якої застосовуються заходи зі стягнення податкового боргу, у судове засідання свого повноважного представника не направила, заперечень на подання не надала.
Відповідно до частини 4 статті 122 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності.
Згідно ч. 6 статті 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи в судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні у разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
З огляду на викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності сторін у порядку письмового провадження.
Суд, дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується подання, оцінивши докази, які мають значення для розгляду і вирішення справи по суті, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального та процесуального права, вважає подання таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав.
Як встановлено судом та підтверджується наявними матеріалами справи, Товариство з обмеженою відповідальністю Юсасервіс (код ЄДРПОУ 39168534) перебуває на податковому обліку в Криворізькій центральній об'єднаній державній податковій інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області.
Станом на 12.10.2015 за обліковими даними Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області відповідач має податковий борг перед бюджетом по податку на додану вартість в сумі 1186, 20 грн.
Судом встановлено, що податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс виник внаслідок несплати податкових зобов'язань з податку на додану вартість, визначених на підставі податкових повідомлень - рішень від 17.03.2015 № 0001691501, від 21.04.2015 № 0002451501, від 24.06.2015 № 0003971501 на загальну суму 1190, 20грн.
З урахуванням часткової сплати податкових зобов'язань у розмірі 4,00 грн., сума податкового боргу складає 1186,20 грн.
Підпунктом 16.1.4 п. 16.1 ст. 16 Податкового кодексу України (далі - ПК України) передбачено обов'язок платників податків сплачувати податки та збори у строки та в розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.
Відповідно до п.п. 14.1.175 п. 14.1 ст. 14 ПК України податковий борг - сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності) самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений цим Кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання.
Згідно п.п. 36.1., п.п. 36.2. ст. 36 ПК України податковим обов'язком визнається обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку та збору в порядку і строки, визначені цим Кодексом, законами з питань митної справи. Податковий обов'язок виникає у платника за кожним податком та збором.
Пунктами 54.1, 54.5, ст. 54 ПК України передбачено, що крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Як встановлено судом, податковий борг Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс - це несплачені у строк податкові зобов'язання з податку на додану вартість, визначені на підставі податкових повідомлень - рішень від 17.03.2015 № 0001691501, від 21.04.2015 № 0002451501, від 24.06.2015 №0003971501. Вищевказані податкові повідомлення - рішення ТОВ Юсасервіс не були оскаржені ні в адміністративному, ні в судовому порядку, а отже є узгодженими.
Статтею 36 ПК України встановлено податковий обов'язок платника податку обчислити, задекларувати та/або сплатити суму податку в порядку і строки, визначеному цим Кодексом. Податковий обов'язок платника податків виникає за кожним податком та збором.
Згідно ст. 54 ПК України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.1 ст. 57 ПК України платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим Кодексом для подання податкової декларації, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків, оскарженню не підлягає (п.56.11 ст.56 Податкового кодексу України).
Відповідачем не сплачені узгоджені податкові зобов'язання в необхідних розмірах у встановлений законом термін.
Відповідно до ст. 59 ПК України, у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Відповідно до п. 59.5 ст. 59 Податкового кодексу України, у разі якщо у платника податків, якому надіслано (вручено) податкову вимогу, сума податкового боргу збільшується (зменшується), погашенню підлягає вся сума податкового боргу такого платника податку, що існує на день погашення.
У разі якщо після направлення ( вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).
На виконання вимог ст. 59 ПК України Криворізькою центральною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області 11.08.2015 на адресу ТОВ Юсасервіс направлено податкову вимогу від 05.08.2015 № 1727-23 на суму 1186, 20 грн.
Отже, Криворізькою центральною об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області вжиті усі заходи для забезпечення сплати відповідачем податкових зобов'язань, однак добровільного погашення останнім податкового боргу не відбулося.
Пунктом 87.2 ст. 87 ПК України визначено, що джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Згідно пунктів 95.1., 95.2 ст. 95 ПК України орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі. Стягнення коштів та продаж майна платника податків провадяться не раніше ніж через 60 календарних днів з дня надіслання такому платнику податкової вимоги.
Відповідно до п.95.4 ст. 95 ПК України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Порядок стягнення готівки, яка належить платникові податків, у рахунок погашення його податкового боргу, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 1244 від 29.12.2010.
Як встановлено п. 95.5. ст. 95 ПК України вилучені відповідно до цієї статті готівкові кошти вносяться посадовою особою контролюючого органу до банку в день їх стягнення для перерахування до відповідного бюджету чи державного цільового фонду в рахунок погашення податкового боргу платника податків. У разі неможливості внесення зазначених коштів протягом того самого дня їх необхідно внести в банк наступного робочого дня. Забезпечення збереження зазначених коштів до моменту їх внесення в банк здійснюється відповідним контролюючим органом.
Відповідно до п. 20.1.18 ПК України, органи державної податкової служби мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Відповідно до п. 3 ч.1 ст. 183-3 Кодексу адміністративного судочинства України провадження у справах за зверненням органів державної податкової служби при здійсненні ними передбачених законом повноважень здійснюється на підставі подання таких органів щодо стягнення коштів за податковим боргом.
Враховуючи вищенаведене та беручи до уваги, що відповідач заперечень проти позову та доказів сплати податкового боргу не надав, суд дійшов висновку, що подання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс (код ЄДРПОУ 39168534) про стягнення коштів на користь держави в рахунок погашення податкового боргу по податку на додану вартість в сумі 1186, 20грн. є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Відповідно до вимог ч. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
У відповідності до ч.2 ст. 88 КАС України, якщо у строк, встановлений судом, судові витрати не будуть оплачені, позовна заява залишається без розгляду або витрати розподіляються між сторонами відповідно до судового рішення у справі, якщо оплату судових витрат розстрочено або відстрочено до ухвалення судового рішення у справі.
За вказаних обставин, оскільки заявником не сплачено судовий збір у встановлений судом строк, то останній підлягає стягненню із заявника за наслідками розгляду подання.
Керуючись ст. ст. 86, 88, 94, 128, 158-163, 167, 183-3, 254 КАС України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Подання Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області до Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс про стягнення коштів на користь держави в рахунок погашення податкового боргу з податку на додану вартість в сумі 1186, 20 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс (код ЄДРПОУ 39168534, 50036, Дніпропетровська область, м. Кривий Ріг, вул. Мелешкіна, буд. 14 а, кімн. 105) з обслуговуючих рахунків у банках платника податків - Товариства з обмеженою відповідальністю Юсасервіс та за рахунок готівки, що належить Товариству з обмеженою відповідальністю Юсасервіс , а саме: р/р № 26000053508757 в Криворізькій філії ПАТ КБ "Приватбанк", м. Кривий Ріг, МФО 305750; р/р № 26058053505423 в Криворізькій філії ПАТ КБ "Приватбанк", м. Кривий Ріг, МФО 305750; р/р 26005520905300 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005; р/р 26052000032133 в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005; р/р 26049520905300 в АТ "УкрСиббанк", МФО 328209; р/р 37513000191947 Казначейство України, МФО 899998 на користь держави кошти в рахунок погашення боргу з податку на додану вартість в сумі 1186 (одна тисяча сто вісімдесят шість) грн. 20 коп.
Постанова підлягає негайному виконанню.
Стягнути з Криворізької центральної об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Дніпропетровській області за рахунок бюджетних асигнувань до спеціального фонду Державного бюджету України судовий збір у розмірі 1218,00 грн. на рахунок: УДКСУ у Красногвардійському районі м. Дніпропетровська Дніпропетровської області, код ЄДРПОУ(отримувача): 37989253, рахунок: 31210206784008 за кодом бюджетної класифікації доходів: 22030001, Банк: ГУ ДКСУ у Дніпропетровській області м. Дніпропетровськ, МФО: 805012, призначення платежу - судовий збір за позовом).
Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду шляхом подання апеляційної скарги через Дніпропетровський окружний адміністративний суд з одночасним направленням копії апеляційної скарги особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі складення постанови у повному обсязі, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна, скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
У разі якщо справа розглядалась судом за місцезнаходженням суб'єкта владних повноважень і він не був присутній у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, але його було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо у суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили відповідно до вимог ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя О.В. Царікова
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.10.2015 |
Оприлюднено | 20.01.2016 |
Номер документу | 55026003 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Царікова Олена Василівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні