Рішення
від 12.01.2016 по справі 910/29597/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м. Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 910/29597/15 12.01.16 р.

За позовом Приватного спеціалізованого монтажно-налагоджувального підприємства

"ГАЗКОТЛОСПЕЦМОНТАЖНАЛАДКА"

до Товариства з обмеженою відповідальністю "Южтехстрой"

про стягнення 41 154,00 грн.

Суддя Зеленіна Н.І.

При секретарі судового засідання Ліпіній В.В.,

за участю представників сторін:

від позивача: не з'явився;

від відповідача: не з'явився.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Приватне спеціалізоване монтажно-налагоджувальне підприємство "ГАЗКОТЛОСПЕЦМОНТАЖНАЛАДКА" звернулось до господарського суду міста Києва з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Южтехстрой" про стягнення 41 154,00 грн.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 23.11.2015 р. порушено провадження у справі, розгляд справи призначено на 07.12.2015 р.

Ухвалою господарського суду міста Києва від 07.12.2015 р. у зв'язку з неявкою представників сторін в судове засідання та неподанням ними витребуваних судом документів, розгляд справи відкладено на 12.01.2016 р.

Представники сторін у судове засідання 12.01.2016 р. повторно не з'явились, проте до суду від позивача надійшло клопотання про розгляд справи без участі його представника.

Відповідач про причини неявки суд не повідомив, відзиву на позовну заяву та витребуваних судом матеріалів не надав; про дату, час та місце розгляду справи повідомлений належним чином. Жодних заяв, клопотань через відділ діловодства суду від відповідача не надходило.

До повноважень господарських судів не віднесено установлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи. Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце її розгляду судом, якщо ухвалу про порушення провадження у справі надіслано за поштовою адресою, зазначеною у позовній заяві. Примірники повідомлень про вручення рекомендованої кореспонденції, повернуті органами зв'язку з позначками адресат вибув , адресат відсутній і т. п., з урахуванням конкретних обставин справи можуть вважатися належними доказами виконання господарським судом обов'язку щодо повідомлення учасників судового процесу про вчинення цим судом певних процесуальних дій (п. 4 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 02.06.2006 № 01-8/1228 Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2005 році , п. 11 інформаційного листа Вищого господарського суду України від 15.03.2007 № 01-8/123 Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році , п. 3.6. роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 № 02-5/289 Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України ).

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за наявними в ній матеріалами у відповідності до вимог ст. 75 Господарського процесуального кодексу України.

У судовому засіданні 12.01.2016 р. оголошено вступну та резолютивну частини рішення.

Дослідивши наявні в справі матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні дані, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд встановив наступне.

16.11.2011 р. між Приватним спеціалізованим монтажно-налагоджувальним підприємством "ГАЗКОТЛОСПЕЦМОНТАЖНАЛАДКА" (Субпідрядник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "Южтехстрой" (Генпідрядник) укладено Договір субпідряду № 534 (надалі - Договір).

Відповідно до п. п. 1.1., 1.2. Договору Генпідрядник доручав, а Субпідрядник забезпечував відповідно до кошторисної документації та умов Договору реконструкції котельної Бориславської ЦРБ в складі будівництва центральної районної лікарні в м. Берислав (І етап) (далі - робіт). Адреса місцезнаходження об'єкту: Херсонська область, Бориславський район, м. Берислав, вул. 1-го Травня, 124.

Склад та обсяги робіт, що доручаються до виконання Субпідряднику, визначені кошторисною документацією, яка є невід'ємною частиною Договору (п. 1.3. Договору).

Згідно п. 3.1. Договору договірна ціна робіт визначена на основі кошторису, що є невід'ємною частиною Договору, і складає 41 154,00 грн. в т.ч. ПДВ 20%.

У відповідності до п. 4.2. Договору розрахунки за виконані роботи будуть здійснюватися поетапно, шляхом перерахування фінансових коштів на розрахунковий рахунок Субпідрядника, після підписання акту приймання-передачі виконаних робіт (форми КБ-2В та КБ-3) не пізніше трьох банківських днів з моменту оплати даних робіт замовником робіт (Бериславською районною державною адміністрацією) Генпідряднику.

Договір набуває чинності з моменту його укладення і діє до 29.12.2011 р., але в будь-якому випадку до повного виконання Сторонами своїх зобов'язань за Договором (п. 10.1. Договору).

На виконання умов Договору позивачем було виконано роботи на загальну суму в розмірі 41 154 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи належним чином засвідченими копіями Акту № 1/517/30 приймання виконаних будівельних робіт за грудень 2011р. від 23.12.2011р. за формою КБ-2В та Довідки про вартість виконаних будівельних робіт та витрати № 1/517/30 за грудень 2011 року від 23.12.2011р. за формою КБ-3.

Виконані роботи були прийняті відповідачем, що підтверджується підписами його уповноважених представників та відповідними відбитками печатки останнього у вказаних Акті приймання виконаних будівельних робіт та Довідці про вартість виконаних будівельних робіт та витрати.

Зобов'язанням, згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України, є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. ст. 11, 629 Цивільного кодексу України договір є однією із підстав виникнення зобов'язань та обов'язковим для виконання сторонами.

В силу ст. 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України, зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Згідно із ч. 1 ст. 67 Господарського кодексу України відносини підприємства з іншими підприємствами, організаціями і громадянами в усіх сферах господарської діяльності здійснюються на основі договорів.

У відповідності до ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.

Згідно ст. 838 Цивільного кодексу України підрядник має право, якщо інше не встановлено договором, залучити до виконання роботи інших осіб (субпідрядників), залишаючись відповідальним перед замовником за результат їхньої роботи. У цьому разі підрядник виступає перед замовником як генеральний підрядник, а перед субпідрядником - як замовник.

За договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх (ст. 875 Цивільного кодексу України).

У договорі підряду визначається ціна роботи або способи її визначення (ст. 843 Цивільного кодексу України).

Згідно ст. 854 Цивільного кодексу України якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов'язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково. Підрядник має право вимагати виплати йому авансу лише у випадку та в розмірі, встановлених договором.

Відповідно до ст. ст. 626-629 Цивільного кодексу України, договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків; відповідно до статті 6 цього Кодексу сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості; зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства; договір є обов'язковим для виконання сторонами.

Статтею 530 Цивільного кодексу України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Як вбачається з матеріалів справи та не заперечується відповідачем, позивач належним чином виконав зобов'язання за Договором, проте, станом на час розгляду справи відповідач вартість виконаних відповідачем робіт не сплатив та допустив заборгованість у розмірі 41 154,00 грн.

Позивачем було направлено на адресу відповідача вимогу (копії вимоги та доказів направлення в матеріалах справи) про сплату заборгованості за Договором, яка була залишена без відповіді та задоволення зі сторони відповідача.

Відповідно до ст. 610 ЦК України, порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Статтею 611 Цивільного кодексу України передбачено, що у разі порушення зобов'язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Відповідно до ст. 32 Господарського процесуального кодексу України, доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно зі ст. 34 Кодексу, господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Як встановлено ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог та заперечень.

В порядку, передбаченому ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

Відповідач відзиву на позовну заяву та будь-яких заперечень по суті спору не надав, тверджень позивача у встановленому законом порядку не спростував.

При цьому, суд звертає увагу на те, що відповідно до п. 2.3. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", якщо стороною (або іншим учасником судового процесу) у вирішенні спору не подано суду в обґрунтування її вимог або заперечень належні і допустимі докази, в тому числі на вимогу суду, або якщо в разі неможливості самостійно надати докази нею не подавалося клопотання про витребування їх судом (частина перша статті 38 ГПК), то розгляд справи господарським судом може здійснюватися виключно за наявними у справі доказами, і в такому разі у суду вищої інстанції відсутні підстави для скасування судового рішення з мотивів неповного з'ясування місцевим господарським судом обставин справи.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає позовні вимоги про стягнення з відповідача 41 154,00 грн. заборгованості обґрунтованими, підтвердженими наявними в матеріалах справи доказами та не спростованими належним чином та у встановленому законом порядку відповідачем, а відтак такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись ст. 124 Конституції України, ст. ст. 4 3 , 33, 43, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд -

В И Р І Ш И В:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Южтехстрой" (73036, м. Київ, вул. Червонопільська, 11/13; код ЄДРПОУ 32618219) на користь Приватного спеціалізованого монтажно-налагоджувального підприємства "ГАЗКОТЛОСПЕЦМОНТАЖНАЛАДКА" (73000, м. Херсон, вул. 49 Гвардійської Дивізії, 2, корп. 4, кв. 130; код ЄДРПОУ 22741547) 41 154 (сорок одну тисячу сто п'ятдесят чотири) грн. 00 коп. заборгованості та 1 218 (одну тисячу двісті вісімнадцять гривень) грн. 00 коп. судового збору.

3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Повний текст рішення складено 16.01.2016 р.

Суддя Н.І. Зеленіна

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення12.01.2016
Оприлюднено19.01.2016
Номер документу55026996
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/29597/15

Рішення від 12.01.2016

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

Ухвала від 03.12.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Зеленіна Н.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні