№1-кс/760/513/16
(№760/937/16-к)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19. 01. 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС 1-го ВКР слідчого управління фінансових розслідувань Міжрегіонального головного управління ДФС Центрального офісу з обслуговування великих платників ОСОБА_3 , погоджене Прокурором у кримінальному провадженні прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100110000228 від 21.08.2015 року,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку у нежитловому приміщенні розташованому за адресою: ТОВ «МЛТ-Чайка», який розташований вул. Антонова 1, с. Чайка, Києво-Святошинського району, Київської області з метою відшукання і вилучення фінансово-господарських документів транспортування та зберігання товарів ТОВ «МТІ» та ТОВ "Домінант-Інвест", ТОВ «Ронерс», ТОВ «Т-М Київ», ТОВ «Київ Прайм-Логістик», ТОВ «Буд-Ін-Вест» товарів та комп`ютерної техніки, які свідчать про обставини вчинення кримінального правопорушення, знаряддя вчинення кримінального правопорушення.
В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що Відділом кримінальних розслідувань СУФР МГУ ДФС - ЦО з ОВП розслідується кримінальне провадження № 32015100110000228 внесене до Єдиного реєстру досудових розслідувань 21.08.2015 року, щодо вчинення службовими особами ТОВ «МТІ» (ЄДРПОУ 13669756) кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст.212 КК України.
За результатами розслідування кримінального провадження № 32015100110000228 встановлено, що службові особи ТОВ «МТІ» у період квітень - липень 2014 року умисно ухилилися від сплати податків в особливо великих розмірах, а саме не сплатили податок на прибуток в розмірі 24462 219 грн. та податок на додану вартість в розмірі 25260 894 грн, шляхом здійснення фінансово-господарських взаємовідносин з фіктивним підприємством ТОВ «Київ Прайм-Логістик» (ЄДРПОУ 38921992).
Також слідством встановлено, що службові особи ТОВ «МТІ» у період листопад - грудень 2014 року умисно ухилилися від сплати податків на загальну суму 1237 832 грн., шляхом безпідставного формування податкового кредиту від підприємства ТОВ «Буд-Ін-Вест» (ЄДРПОУ 39269592) по ланцюгу постачання від підприємств ТОВ «ПМ-ГРУП ЛІМІТЕД» (ЄДРПОУ 39245393). Оскільки ТОВ «Буд-Ін-Вест» та ТОВ «ПМ-ГРУП ЛІМІТЕД» мають ознаки фіктивності, відсутні основні засоби, складські приміщення, транспортні засоби, трудові ресурси. За податковою адресою ТОВ «Буд-Ін-Вест» та ТОВ «ПМ-ГРУП ЛІМІТЕД» не знаходять.
Тобто даний злочин вчинений за рахунок здійснення нікчемних правочинів між ТОВ «МТІ» з постачальником ТОВ «Буд-Ін-Вест» по ланцюгу постачання від підприємств ТОВ «ПМ-ГРУП ЛІМІТЕД».
Отже в ході проведення досудового розслідування встановлено, що розслідуваний злочин вчинено службовими особами ТОВ «МТІ», останні використовуючи ряд підприємство з ознаками фіктивності ТОВ «Київ Прайм-Логістик», ТОВ «Буд-Ін-Вест», ТОВ «ПМ-ГРУП ЛІМІТЕД» для умисного ухилення від сплати податків.
Зазначене зокрема підтверджується актами документальної позапланової невиїзної перевірки ТОВ «МТІ» з питань дотримання вимог податкового валютного та іншого законодавства України по взаємовідносинах з ТОВ «Київ Прайм-Логістик» та ТОВ «Буд-Ін-Вест» та протоколом допиту директора.
Враховуючи вище викладене слідче управління звернулося до суду з клопотанням на тимчасовий доступ до документів ТОВ «МТІ» по взаємовідносинах ТОВ «Київ Прайм-Логістик» та ТОВ «Буд-Ін-Вест». Отримавши ухвалу суду на тимчасовий доступ до документів ТОВ «МТІ» по взаємовідносинах ТОВ «Київ Прайм-Логістик» та ТОВ «Буд-Ін-Вест» слідчим управлінням було вилучено первинні документи по вказаним взаємовідносинах окрім товарно-супровідних, а саме ТТН або інші, оскільки службові особи ТОВ «МТІ» відмовилися їх надавати.
У зв`язку з цим у слідства виникають сумніви щодо товарності вказаних взаємовідносин.
В подальшому проведеним аналізом діяльності ТОВ «МТІ» встановлено, що останнє також постачає ТМЦ на підприємства з ознаками фіктивності, а саме ТОВ "Домінант-Інвест" (код ЄДРПОУ 39671719), ТОВ «Ронерс» (код ЄДРПОУ 39154228) та ТОВ «Т-М Київ» (код ЄДРПОУ 39153753). Останні за податковими адресами не знаходяться, встановити службових осіб зазначених підприємств на теперішній час не видалося можливим у зв`язку із відсутністю останніх за адресами реєстрації. Вказані підприємства купували одні види ТМЦ у ТОВ «МТІ», а в подальшому реалізовували інші ТМЦ на реальний сектор.
Враховуючи вищевикладене у слідства є підстави вважати, що ТОВ «МТІ» реалізує схемний податкового кредиту з ПДВ реальному сектору економіки із використанням ТОВ "Домінант-Інвест", ТОВ «Ронерс» та ТОВ «Т-М Київ», який був отриманий в 2014 від ТОВ «Київ Прайм-Логістик» та ТОВ «Буд-Ін-Вест».
Отже у слідства виникла необхідність, у виявленні та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукування знаряддя кримінального правопорушення, майна здобутого в результаті його вчинення, а також встановити осіб, причетних до скоєння кримінального правопорушення за допомогою проведення обшуку в складських приміщеннях, які орендує ТОВ «МТІ» в ТОВ «МЛТ-Чайка», який розташований на вул. Антонова 1, с. Чайка, Києво-Святошинського району, Київської області.
В зв`язку із зазначеним слідчий просив про задоволення клопотання.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку що у клопотанні слід відмовити повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Як вбачається з клопотання слідчим фактично ставиться питання про тимчасовий доступ до речей та документів, що розглядається слідчим суддею в порядку глави 15 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У разі ж невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Разом з цим, слідчим до клопотання не надано доказів наявності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які слідчий планує відшукати в ході проведення даного обшуку, та невиконання ним або підконтрольними йому підприємствами даної ухвали суду, у зв`язку з чим підстав для надання дозволу на проведення обшуку не вбачається, оскільки слідчий звернувся з даним клопотанням передчасно.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234, 235, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий судя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55083098 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Бобровник О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні