ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 січня 2016 року Житомир справа № 806/3706/15
категорія 10.1
Житомирський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Попова О. Г.,
розглянувши у порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області до Приватного виробничо-комерційного підприємства "Будкомплектація" про стягнення 1906,38 грн.,-
встановив:
Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області звернулося до суду з позовом в якому зазначає, що Приватне виробничо-комерційне підприємство "Будкомплектація" має заборгованість по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених у відповідності до п.п. "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" у розмірі 1906,38 грн. за серпень 2015 року, та просить стягнути на його користь з відповідача дану заборгованість.
Представник позивача до суду не прибув, подав письмове клопотання з проханням розглядати справу за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, з невідомих суду причин, про дату, час та місце розгляду справи був повідомлений вчасно та належним чином, про причини неявки суд не повідомив.
У відповідності до ст.41 Кодексу адміністративного судочинства України суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Проаналізувавши наявні у справі матеріали, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Встановлено, що відповідач є платником збору на обов'язкове державне пенсійне страхування та страхових внесків до Управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області.
Законом України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", зі змінами та доповненнями, передбачено, що платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, передбачені ст. 1 цього Закону, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у розмірах, встановлених ст. 4 цього Закону, що визначається у відсотковому відношенні від об'єкта оподаткування, який передбачений ст. 2 цього Закону.
Зокрема, у відповідності до вимог Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", суб'єкти підприємницької діяльності, незалежно від форм власності, повинні сплачувати збір на обов'язкове державне пенсійне страхування у 100 % розмірі від об'єкта оподаткування, яким є фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до п. п. "б" - "з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст. 12 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Розмір сум до відшкодування на поточний рік витрат Пенсійного фонду України на виплату і доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, визначається у повідомленнях, які формуються працівниками Пенсійного фонду України, а підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду визначену у повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах (пп. 6.4, пп. 6.8 п. 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою Пенсійного фонду N 21-1 від 19.12.2003 зі змінами та доповненнями).
Абзацом 5 п. 2 Розділу XV "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", який з 01.01.2006 стосується і осіб, пенсії яким призначені відповідно до п. п. "б" - "е" та "ж" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" і має зворотну дію, врегульовано лише порядок виплати пенсій, а не змінено порядку відшкодування та не звільнено підприємства, зазначені у ст. 1 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" від сплати збору на відшкодування виплачених пільгових пенсій.
У відповідності з вимогами ст. 3 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування", платники збору на обов'язкове державне пенсійне страхування сплачують внески до Пенсійного фонду у порядку, визначеному законодавством України.
Пунктом 2 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що до запровадження пенсійного забезпечення через професійні та корпоративні фонди зберігається порядок покриття витрат на виплату і доставку цих пенсій, що діяв до набрання чинності цим Законом.
Згідно розрахунку сум страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування встановлено, що відповідач, має до управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області борг, визначений у відповідності до ч.б ст.20, розділу 15 ч.2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", ч.3 ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", п. 6.1., п.6.8 розділу 6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду, затвердженою постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003р. №21-1 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 16.01.2004р. за №64\8663 абз.4 п.1 ст.2 Закону України "Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" в сумі 1906,38 грн.
Управлінням Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області було направлено відповідачу розрахунок фактичних витрат на виплату та доставку пільгових пенсій призначених відповідно до частини 2 Прикінцевих положень Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в частині пенсій, призначених відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне страхування" з травня 2015 року, відповідно до якого, розмір місячного відшкодування фактичних витрат на виплату і доставку пенсії по пенсіонеру ОСОБА_1 становить 1906,38 грн.
Правомірність призначення пенсії відповідачем пенсіонеру ОСОБА_1 було досліджено в судових засіданнях під час розгляду справи за позовом Приватного виробничо-комерційного підприємства "Будкомплектація" до управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області про визнання протиправними дій, зобов'язання вчинити дії, а тому не підлягає доказуванню.
Так, постановою Житомирського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року в задоволенні позовних вимог Приватного виробничо-комерційного підприємства "Будкомплектація" було відмовлено (справа №806/4862/15).
Ухвалою Житомирського апеляційного адміністративного суду від 23 грудня 2015 року постанову Житомирського окружного адміністративного суду від 05 листопада 2015 року залишено без змін. Постанова набрала законної сили.
Зокрема, судовими рішеннями встановлено, що Приватне виробничо-комерційне підприємство "Будкомплектація" самостійно видало довідки ОСОБА_1 про роботу останнього на цьому підприємстві, на підставі яких йому була призначена пенсія відповідно до пунктів "б"-"з" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення" за Списком №2. Указані довідки на час розгляду справи позивачем не відкликані, виплата пенсії ОСОБА_1 - не припинена.
Відповідно до ч. 1 ст.72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Окрім того, фактичні витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пільгових пенсій підтверджуються відомістю ЖД УДППЗ "Укрпошта" №177/1826.
З наведених вище підстав, беручи до уваги наведене та те, що відповідач доказів про відшкодування вказаних фактичних витрат на виплату та доставку пенсій не надав, суд вважає позов обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 86, 94, 128, 158-163, 167, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,
постановив:
Позов задовольнити.
Стягнути з Приватного виробничо-комерційного підприємства "Будкомплектація" (10031, м. Житомир, вул. Щорса, 203, код 22064319) на користь управління Пенсійного фонду України в м. Житомирі Житомирської області (10003, м. Житомир, вул. Перемоги, 55, код 37927490) заборгованість у розмірі 1906,38 грн.
Постанова суду першої інстанції, якщо інше не встановлено Кодексом адміністративного судочинства України, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Житомирського апеляційного адміністративного суду через Житомирський окружний адміністративний суд, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.Г. Попова
Суд | Житомирський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 25.01.2016 |
Оприлюднено | 02.02.2016 |
Номер документу | 55215212 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Адміністративне
Житомирський окружний адміністративний суд
Попова Оксана Гнатівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні