печерський районний суд міста києва
Справа № 757/41340/15-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 січня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарях ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , за участю старшого слідчого в ОВС ГСУ Національної поліції України капітана поліції ОСОБА_4 , особи, що звернулася з клопотанням адвоката ОСОБА_5 , розглянувши провадження за клопотанням представника юридичної особи ТОВ «Донгора» адвоката ОСОБА_5 про скасування арешту майна.
В С Т А Н О В И В :
Адвокат ОСОБА_5 , діючи в інтересах юридичної особи ТОВ «Донгора» (ЄДРПОУ 35464285) звернувся до суду з клопотанням про скасування арешту майна. В обгрунтування клопотання вказує на те, що ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 22.10.2015 року накладено арешт на кошти, які знаходяться на банківських рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , відкриті в Філії «Розрахунковий Центр» ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 320649).
Адвокат (представник заявника) ОСОБА_5 в судовому засіданні клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Старший слідчий ОСОБА_4 в судовому засіданні не заперечував проти клопотання у зв`язку з тим, що відпала необхідність та з`ясувався факт відсутності в діяльності юридичної особи ознак фіктивності.
Вивчивши клопотання та додані до нього документи, заслухавши думку учасників, приходжу до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що ГСУ Національної поліції України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №12014000000000574 від 06.12.2014 року за фактами фіктивного підприємництва, що завдало збитків державі у великих розмірах, та легалізації доходів, одержаних злочинним шляхом, вчинене в особливо великих розмірах за попередньою змовою групою осіб, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 209 КК України.
Зі змісту ухвали слідчого судді підставою для накладення арешту стало те, що виявлені кошти є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
При накладенні арешту на банківські рахунки, слідчий суддя, з огляду на дані досудового розслідування в кримінальному провадженні, виходив з того, що на час розгляду клопотання органу досудового розслідування були підстави для висновку, що грошові кошти в банківській установі на які накладений арешт, відповідають критеріям, визначеним у ч. 2 ст. 167 КПК України.
Між тим, при застосуванні будь-якого заходу забезпечення кримінального провадження слідчий суддя повинен діяти у відповідності до вимог КПК України, та судовою процедурою гарантувати дотримання прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, умов, за яких жодна особа не була б піддана необґрунтованому процесуальному обмеженню ( ст. 3 КПК України).
Згідно з ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони: 1) підшукані, виготовлені, пристосовані чи використані як засоби чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди; 2) надані особі з метою схилити її до вчинення кримінального правопорушення, фінансування та (або) матеріального забезпечення кримінального правопорушення чи як винагорода за його вчинення; 3) є предметом кримінального правопорушення, пов`язаного з їх незаконним обігом; 4) набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Обов`язковою передумовою, яка обґрунтовує необхідність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна, є наявність достатніх доказів, що вказують на вчинення злочину ( п. 2 ч. 2 ст. 173 КПК України). При цьому обов`язок доведення існування зазначеної умови КПК України покладає на слідчого та/або прокурора, а обов`язок перевірки цих обставин на слідчого суддю при розгляді відповідного клопотання.
Між тим, згідно доводів клопотання, жодних доказів на підтвердження того, що вищезазначені грошові кошти отримані ТОВ «Донгора» (ЄДРПОУ 35464285) внаслідок вчинення кримінального правопорушення під час досудового розслідування не здобуто.
Зазначені доводи належними, допустимими та достатніми, в розумінні положень ст.ст. 84, 85, 86 КПК України, доказами не спростовані. Так, слідчому судді не надано доказів, які б свідчили, що грошові кошти на банківських рахунках отримані ТОВ «Донгора» (ЄДРПОУ 35464285) внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
За таких обставин, слідчий суддя приходить до висновку, що сам факт проведення досудового розслідування, щодо злочинів, передбачених ч.2 ст. 205, ч.3 ст. 209 КК України, вчинених групою осіб, не може вказувати на те, що грошові кошти ТОВ «Донгора» (ЄДРПОУ 35464285), які арештовані в банківській установі набуті в результаті вчинення злочину та/або є предметом кримінального правопорушення, а відтак клопотання про скасування арешту майна підлягає задоволенню.
Керуючись ст. ст. 167 ч. 2, 170,172, 173, 174 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Скасувати арешт майна, накладений ухвалою слідчого судді Печерського районного суду м. Києва від 22.10.2015 року на грошові кошти ТОВ «Донгора», які знаходяться на рахунках № НОМЕР_1 , № НОМЕР_2 , № НОМЕР_3 , відкриті в Філії «Розрахунковий Центр» ПАТ КБ «ПРИВАТБАНК» (МФО 320649)
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55259558 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Карабань В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні