печерський районний суд міста києва
Справа № 757/3102/16-к
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
27 січня 2016 року слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю сторони кримінального провадження прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання прокурора відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 про арешт майна, -
В С Т А Н О В И В :
Прокурор відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_3 звернувся до суду з наведеним вище клопотанням, в якому просить накласти арешт на грошові кошти, які були виявлені під час проведення обшуку в автомобілі марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору, який використовує ОСОБА_4 , а саме:
- кошти у гривнях на загальну суму 2 000 000 грн. (два мільйони гривень), які були передані на відповідальне зберігання, на депозитний рахунок МГУ ДФС ЦО з ОВП.
Обґрунтовуючи внесене клопотання сторона кримінального провадження вказує, що Генеральною прокуратурою України здійснюється процесуальне керівництво досудового розслідування у кримінальному провадженні
№ 32015100110000070 внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.03.2015, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених
ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 212, ч. 3 ст. 212 та ст. 227 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що невстановлені слідством особи діючи за попередньою змовою із ОСОБА_4 , з метою прикриття незаконної діяльності, пов`язаної з ухиленням від сплати податків підприємствам реального сектору економіки створили ряд підприємств, чим вчинили фіктивне підприємництво.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що у відповідності до матеріалів аналітичного дослідження № 72/16-30/38606413, службові особи ТОВ «Аконт Груп» (код ЄДРПОУ 38606413) шляхом використання «схемного» кредиту за участю підприємства транзитера ТОВ «Вентрос» (код ЄДРПОУ 39000029) сформували податковий кредит підприємствам реального сектору економіки, що дало змогу останнім ухилитись від сплати податку на додану вартість на суму 24 997 598,49 грн.
При проведенні аналізу податкової звітності поданої ТОВ «Аконт Груп» до ДПІ у Печерському районі Головного управління ДФС у м. Києві та бази даних «Єдиний реєстр податкових накладних» встановлено, що ТОВ «Аконт Груп» було придбано товар (банани свіжі, зелені) у листопаді 2014 року, згідно отриманих податкових накладних (при проведенні аналізу бази даних «Єдиний реєстр податкових накладних»), хоча відповідно до поданої звітності та згідно виписаних податкових накладних на користь покупців, ТОВ «Аконт Груп» задекларувало податкові зобов`язання за рахунок реалізації товарів, робіт (послуг) відмінних від тих, що були придбані.
ТОВ «Аконт Груп» сформувало податковий кредит для підприємства - транзитера ТОВ «Вентрос» (код за ЄДРПОУ 39000029) в розмірі 24 997 598,49 грн., яке в свою чергу сформувало податковий кредит для підприємств - вигодонабувачів, використовуючи метод «схемного» кредиту, що призвело до ухилення від сплати податку на додану вартість третіх осіб в розмірі 24 997 598,49 грн.
Разом з цим встановлено, що фактичне керівництво ТОВ «Аконт Груп» та групою інших підприємств з ознаками фіктивності здійснюється гр. ОСОБА_4 , яка виконує роль керівника центру мінімізації податкових зобов`язань для підприємств реального сектору економіки, особисто здійснює управління банківськими рахунками підконтрольних підприємств через систему клієнт-банк та розподілом готівки між клієнтами, отриманої від операцій з незаконної конвертації.
Описана злочинна діяльність ОСОБА_4 полягає в незаконній «конвертації» готівкових грошових коштів, мінімізації податкових зобов`язань та оформленні документів для прикриття проведених безтоварних операцій.
В ході досудового розслідування встановлено, що ОСОБА_4 використовує для підготовки та зберігання фінансово господарських документів по наданню послуг з незаконної конвертації грошових коштів та безпідставного формування податкового кредиту, офісні приміщення, розташовані за адресою: м. Київ, вул. Симона Петлюри, 28, де працюють бухгалтери ( ОСОБА_5 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ), які готують документи та реєструють податкові накладні.
Крім того, в ході розслідування кримінального провадження встановлено, що ОСОБА_4 спільно із ОСОБА_7 , з використанням «підконтрольних» їм підприємств, а саме: ТОВ «Вареон» (код за ЄДРПОУ 39279658), ТОВ «Ефект груп» (код за ЄДРПОУ 39282503), ТОВ «Бонметон» (код за ЄДРПОУ 39272846),ТОВ «Норман трейд» (код за ЄДРПОУ 39291220), ТОВ «Цитрус плюс» (код за ЄДРПОУ 39415740) та ТОВ «Екзотик груп» (код за ЄДРПОУ 39459462) ухилились від сплати податку на додану вартість за період січень серпень 2015 року в розмірі 25 152 409,00 грн., шляхом приховування від органів Державної фіскальної служби України фінансових операцій по придбанню (імпорту) продукції (бананів), внесення до податкової звітності неправдивих відомостей та реалізації за готівку оптово роздрібним покупцям, що підтверджується аналітичним дослідженням № 183/16-30/39415740 від 20.10.2015.
Також встановлено, що ОСОБА_4 здійснює пошук та підбір клієнтів, створює умови для незаконної конвертації грошових коштів та особисто, незаконно отриману готівку передає представникам реально діючих підприємств. Готівку перевозить на автомобілі марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору.
22.09.2015 року, на виконання Ухвали Солом`янського районного суду м. Києва проведено обшук в автомобілі марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору, який використовує ОСОБА_4 для перевезення готівки, в ході якого виявлено та вилучено грошові кошти у гривнях, а саме:
- кошти у гривнях на загальну суму 2 000 000 грн. (два мільйони гривень), які були здобуті ОСОБА_4 в результаті вищеописаної незаконної діяльності, що підтверджується матеріалами компютерно-технічної експертизи.
23.09.2015 року винесено постанову про визнання речовими доказами грошові кошти, які були виявлені та вилучені під час проведення обшуку в автомобілі марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору, який використовує ОСОБА_4 для перевезення готівки, а саме:
- кошти у гривнях на загальну суму 2 000 000 грн. (два мільйони гривень).
25.09.2015 року винесено постанову про передачу грошових коштів на відповідальне зберігання на депозитний рахунок МГУ ДФС ЦО з ОВП, а саме грошові кошти, які були виявлені та вилучені під час проведення обшуку в автомобілі марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, державний номерний знак
НОМЕР_1 .
У судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та просив його задовольнити.
Слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, заслухавши пояснення сторони кримінального провадження, вважає за необхідне задовольнити клопотання з наступних підстав.
Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладено на нерухоме та рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, і перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.
Згідно ст. 171 КПК України, слідчий має право, за погодженням з прокурором, в межах кримінального провадження звернутися до слідчого судді з клопотанням про арешт майна у виді речей, документів або грошей, в якому повинно зазначатись підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна; перелік і види майна, що належить арештувати; документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати.
Розглядаючи клопотання про накладення арешту на майно, в порядку статей 170-173 КПК України, для прийняття законного та обґрунтованого рішення, слідчий суддя повинен з`ясувати всі обставини, які передбачають підстави для арешту майна або відмови у задоволенні клопотання про арешт майна.
У відповідності до п.4 ч. 2 ст. 167 КПК України, тимчасово вилученим може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, тощо, щодо яких є достатні підстави вважати, що вони набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, доходи від них, або на які було спрямоване кримінальне правопорушення.
Частиною 2 статті 173 КПК України передбачено, що при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен врахувати достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення.
Згідно ч. 2 ст. 173 КПК України, при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати:
1) правову підставу для арешту майна;
2) достатність доказів, що вказують на вчинення особою кримінального правопорушення;
3) розмір можливої конфіскації майна, можливий розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням, та цивільного позову;
4) наслідки арешту майна для інших осіб;
5) розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження.
Крім того, згідно положення ч. 2 ст. 171 КПК України, у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено:
1) підстави, у зв`язку з якими потрібно здійснити арешт майна;
2) перелік і види майна, що належить арештувати;
3) документи, що підтверджують право власності на майно, що належить арештувати.
Наведене у клопотанні обґрунтування та додані до нього матеріали кримінального провадження дають достатні підстави вважати, що грошові кошти, які виявлено та вилученого у автомобілі, який використовував ОСОБА_4 , набуті в результаті вчинення кримінальних правопорушень, які розслідуються, а тому клопотання підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 170, ст.ст. 172-173, ст. 175, ст. 309, ст. 372, ст. 392 КПК України 2012 р., слідчий суддя,-
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити.
Накласти арешт на на грошові кошти, які були виявлені під час проведення обшуку в автомобілі марки TOYOTA LAND CRUISER PRADO 150, державний номерний знак НОМЕР_1 , білого кольору, який використовує ОСОБА_4 , а саме:
- кошти у гривнях на загальну суму 2 000 000 грн. (два мільйони гривень), які були передані на відповідальне зберігання, на депозитний рахунок МГУ ДФС ЦО з ОВП.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до Апеляційного суду м. Києва протягом 5 днів з дня її проголошення.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Печерський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55308275 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Печерський районний суд міста Києва
Матійчук Г. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні