Ухвала
від 24.12.2015 по справі 759/19525/15-к
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/5268/15

ун. № 759/19525/15-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2015 року слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши погоджене прокурором Київської місцевої прокуратури №8 міста Києва ОСОБА_3 клопотання слідчого управління поліції в Святошинському районі Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_4 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 361 КК України у межах кримінального провадження №12015100080011426 від 17.11.2015 року,

В С Т А Н О В И В:

До Святошинського районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого управління поліції в Святошинському районі Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_4 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження шляхом проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: у квартирі АДРЕСА_1 , з метою відшукування та збирання відомостей, які можуть бути речовими доказами по кримінальному провадженню, а саме: POS-термінали, платіжні картки та підборні карток (так званий білий пластик), грошові кошти отримані злочинним шляхом, комп`ютерна техніка, мобільні телефони, штампи, печатки, сервери, електронні носії інформації, договори із банківськими установами, оскільки дані речі мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, та збереження їх для проведення подальших криміналістичних експертиз, а також інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Зазначене питання вирішується у відкритому судовому засіданні, за участю слідчого.

Прокурор клопотання підтримав і просив його задовольнити.

Розглянувши дане клопотання, долучені до нього матеріали, вислухавши думку слідчого, суд прийшов до висновку про необхідність частково задоволення клопотання, виходячи із такого.

Як вбачається із матеріалів провадження, що ВКІБ Головного управління отримано матеріали щодо готування несанкціонованого втручання в роботу міжнародних платіжних систем.

Зокрема, на території Київського регіону діє угруповання керівником якого виступає ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м.Полтава, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , фактично проживає: АДРЕСА_3 , тимчасово непрацюючий), фахівець у ІТ-сфері, добре обізнаний у функціонуванні ДБО та платіжних систем. Його помічником виступає ОСОБА_7 , ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , фактично проживає: АДРЕСА_5 ), який маючи зв`язки у кримінальному світі та у «хакерському середовищі», будучи власником підпільного ігрового закладу надає реквізити скомпрометованих банківських карт емітованих банками США, Німеччини, Канади, Австралії, тощо. Їх доручення щодо пошуку осіб з соціально незахищеного середовища, які за винагороду реєструють на себе фіктивні підприємства, на які відкриваються рахунки у банківських установах з метою обготівкування коштів виконує ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Київ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , фактично проживає: АДРЕСА_7 , тимчасово не працює).

Зловмисники розробили механізм несанкціонованого втручання у платіжні системи для заподіяння якого необхідно зареєструвати юридичну особу, відкрити рахунок (рахунки) у банківських установах, підключити клієнт-банк, укласти договір еквайрингу та отримати POS-термінал з можливістю ручного вводу реквізитів платіжних карток. Після отримання POS-терміналу зловмисники вводять реквізити платіжних карток та підборних карток (так званий білий пластик), як оплату за послуги чи товари. В результаті проведення таких незаконних операцій кошти через платіжні системи списуються з рахунків власників скомпрометованих платіжних карт та відповідно зараховуються на рахунок фіктивної юридичної особи. Після несанкціонованого списання зловмисники знімають кошти з рахунку фіктивної юридичної особи або перераховують на інші рахунки відкриті у різних банківських установах.

Досудовим розслідуванням встановлено, що з метою переведення безготівкових коштів у готівку та прикриття своєї незаконної діяльності ОСОБА_7 разом з ОСОБА_5 створили ТОВ «Герич-ОТ» (ЄДРПОУ 40059348) та зареєстрували його на ОСОБА_8 ( ІНФОРМАЦІЯ_4 , громадянин України, уродженець м. Києва, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_8 ). В подальшому вони відкрили рахунок, та уклали договір еквайрінгу у філії АТ«Укрексімбанк» (м. Київ, вул. Воровського, 11Б) на вказане фіктивне підприємство. Після отримання POS-терміналу зловмисники планують ввести данні скомпрометованих карт серед яких карти Американ експрес, та обготівкувати кошти отриманні шляхом несанкціонованого втручання у платіжні системи через вказані рахунки.

Будучи допитаний в якості свідка ОСОБА_9 оперуповноважений ГУ СБ України в м. Києві та Київській області, повідомив про те, що на території Київського регіону діє угруповання керівником якого виступає ОСОБА_6 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженець м.Полтава, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_2 , фактично проживає: АДРЕСА_3 , тимчасово непрацюючий), фахівець у ІТ-сфері, добре обізнаний у функціонуванні ДБО та платіжних систем. Його помічником виступає ОСОБА_7 , ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , громадянин України зареєстрований за адресою: АДРЕСА_4 , фактично проживає: АДРЕСА_5 ), який маючи зв`язки у кримінальному світі та у «хакерському середовищі», будучи власником підпільного ігрового закладу надає реквізити скомпрометованих банківських карт емітованих банками США, Німеччини, Канади, Австралії, тощо. Їх доручення щодо пошуку осіб з соціально незахищеного середовища, які за винагороду реєструють на себе фіктивні підприємства, на які відкриваються рахунки у банківських установах з метою обготівкування коштів виконує ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженка м. Київ, зареєстрована за адресою: АДРЕСА_6 , фактично проживає: АДРЕСА_7 , тимчасово не працює).

Зловмисники розробили механізм несанкціонованого втручання у платіжні системи для заподіяння якого необхідно зареєструвати юридичну особу, відкрити рахунок (рахунки) у банківських установах, підключити клієнт-банк, укласти договір еквайрингу та отримати POS-термінал з можливістю ручного вводу реквізитів платіжних карток. Після отримання POS-терміналу зловмисники вводять реквізити платіжних карток та підборних карток (так званий білий пластик), як оплату за послуги чи товари. В результаті проведення таких незаконних операцій кошти через платіжні системи списуються з рахунків власників скомпрометованих платіжних карт та відповідно зараховуються на рахунок фіктивної юридичної особи. Після несанкціонованого списання зловмисники знімають кошти з рахунку фіктивної юридичної особи або перераховують на інші рахунки відкриті у різних банківських установах.

На даний час по даному кримінальному провадженню планується проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: у квартирі АДРЕСА_1 .

Відповідно до частини 1 статті 234 Кримінально-процесуального кодексу України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Частиною 2 статті 234 КПК України передбачено, що обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

Обшук або огляд житла чи іншого володіння особи, обшук особи здійснюються з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії. (частина 223 КПК України).

Керуючись статтями 131, 132, 159-164 КПК України, суд,

У Х В А Л И В:

клопотання слідчого управління поліції в Святошинському районі Головного управління Національної поліції у місті Києві ОСОБА_4 частково задовольнити.

Надати, слідчому Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_4 , слідчому Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_10 , слідчому Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_11 , слідчому Святошинського управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_12 дозвіл на проведення обшуку за місцем проживання ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , а саме: у квартирі АДРЕСА_1 , з метою відшукування та збирання відомостей, які можуть бути речовими доказами по кримінальному провадженню, а саме: POS-термінали, платіжні картки та підборні карток (так званий білий пластик), комп`ютерна техніка, мобільні телефони, штампи, печатки, сервери, електронні носії інформації, договори із банківськими установами, оскільки дані речі мають значення для встановлення істини у даному кримінальному провадженні, та збереження їх для проведення подальших криміналістичних експертиз, а також інші відомості про обставини вчиненого кримінального правопорушення, які потребують виявлення та фіксації для виконання завдань кримінального провадження.

Ухвала слідчого судді діє 1 місяць до 24 січня 2016 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Суддя:

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.12.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу55328836
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —759/19525/15-к

Ухвала від 24.12.2015

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Борденюк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні