АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 642/8551/15-к Головуючий 1 інстанції: ОСОБА_1
Провадження № 11КП/790/178/16 Доповідач апел.інстанції ОСОБА_2
Категорія: ст.205 ч.1 КК України
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14 січня 2016 року Колегія суддів Судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Харківської області у складі:
головуючого - судді ОСОБА_2 ,
суддів - ОСОБА_3 і ОСОБА_4 ,
при секретарі - ОСОБА_5 ,
за участю: прокурора - ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Харкові матеріали кримінального провадження № 642/8551/15-к по обвинуваченню ОСОБА_7 за ст.205ч.1 КК України
за апеляційною скаргою прокурора у кримінальному провадженні на ухвалу Ленінського районного суду міста Харкова від 28 жовтня 2015 року,-
В С Т А Н О В И Л А:
Ухвалою Ленінського районного суду міста Харкова від 28 жовтня 2015 року обвинувальний акт у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_7 по обвинуваченню його у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 КК України, повернуто прокурору для приведення його у відповідність з вимогами закону.
Не погоджуючись з ухвалою, прокурор у кримінальному провадженні подав апеляційну скаргу, в якій просив скасувати ухвалу, вважає, що підстав для повернення обвинувального акту немає.
Вислухавши доповідь судді, думку прокурора, перевіривши матеріали кримінального провадження, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга підлягає задоволенню, виходячи з наступного:
Згідно п. 3 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право прийняти рішення про повернення обвинувального акту, якщо він не відповідає вимогам ст. 291 КПК України.
Відповідно до частини 4 статті 110 КПК України обвинувальний акт є процесуальним рішенням, яким прокурор висуває обвинувачення у вчиненні кримінального правопорушення і яким завершується досудове розслідування. Обвинувальний акт повинен відповідати вимогам, передбаченим у статті 291 КПК України.
Відповідно до вимог ч.ч.1-3 ст. 291 КПК України обвинувальний акт складається слідчим, після чого затверджується прокурором. Обвинувальний акт може бути складений прокурором, зокрема якщо він не погодиться з обвинувальним актом, що був складений слідчим. Обвинувальний акт має містити такі відомості: 1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; 2) анкетні відомості кожного обвинуваченого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 3) анкетні відомості кожного потерпілого (прізвище, ім`я, по батькові, дата та місце народження, місце проживання, громадянство); 4)прізвище, ім`я, по батькові та займана посада слідчого, прокурора; 5) виклад фактичних обставин кримінального правопорушення, які прокурор вважає встановленими, правову кваліфікацію кримінального правопорушення з посиланням на положення закону і статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність та формулювання обвинувачення; 6) обставини, які обтяжують чи пом`якшують покарання; 7) розмір шкоди, завданої кримінальним правопорушенням; 8) розмір витрат на залучення експерта (у разі проведення експертизи під час досудового розслідування); 9) дату та місце його складення та затвердження. Обвинувальний акт підписується слідчим та прокурором, який його затвердив, або лише прокурором, якщо він склав його самостійно.
При складанні обвинувального акту у цьому кримінальному провадженні всіх зазначених вимог процесуального закону було дотримано.
З урахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що рішення суду про повернення обвинувального акту прокурору, є передчасними і не ґрунтується на законі.
Обставини, на які послався суд першої інстанції, а саме те, що в обвинувальному акті мова йде у т.ч. про іншу особу, і те, що новий обвинувальний акт складено до набрання чинності попередньої ухвали суду, не є підставами для повернення обвинувального акту прокурору і не перешкоджають розгляду обвинувального акту по суті.
Керуючись ст. ст. 376, 405, 407, 419 КПК України, колегія суддів, -
У Х В А Л И Л А:
Апеляційну скаргу прокурора у кримінальному провадженні задовольнити.
Ухвалу Ленінського районного суду міста Харкова від 28 жовтня 2015 року щодо ОСОБА_7 скасувати.
Призначити новий судовий розгляд кримінального провадження у тому самому суді першої інстанції.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, оскарженню не підлягає.
Головуючий -
суддя суддя суддя
ОСОБА_8 ОСОБА_9 ОСОБА_10
Суд | Апеляційний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55364613 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Харківської області
Плетньов В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні