Ухвала
від 27.10.2015 по справі 466/6550/14-к
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

Справа № 466/6550/14-к

У Х В А Л А

іменем України

«27» жовтня 2015 року м. Львів

Слідчий суддя Шевченківського районного суду м. Львова ОСОБА_1 , за участі секретаря ОСОБА_2 , з участю прокурора прокуратури Шевченківського району м. Львова ОСОБА_3 , представників громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , представника заявників в кримінальному провадженні ОСОБА_6 та ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_8 , розглянувши клопотання громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» про зняття арешту з нерухомого майна,

у с т а н о в и в:

29 вересня 2015 року громадська організація «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» звернулась до суду з клопотанням про зняття арешту з нерухомого майна.

В обгрунтування клопотання зіслалась на те, що 15 вересня 2014 року слідчим суддею Шевченківського районного суду м.Львова винесено ухвалу про накладення арешту в справі №466/6550/14-к. Вказаною ухвалою, зокрема, було задоволено клопотання прокурора прокуратури Шевченківського району м. Львова ОСОБА_3 та накладено арешт на приміщення будинку АДРЕСА_1 .

Звертаючись до суду із клопотанням про накладення арешту на вищевказані приміщення, прокурор прокуратури Шевченківського району м. Львова ОСОБА_9 покликався на те, що за фактом заяви ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на адресу Шевченківського РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області було внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014140090001034, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України. Крім цього, прокурор в своєму клопотанні зазначив, що приміщення будинку по АДРЕСА_2 , яке належить на праві власності громадській організації «Місійне згромадження імені святих Кирила та Методія», може виступати предметом злочинного посягання, що на час подання клопотання проводиться з`ясування викладених у заяві ОСОБА_6 та ОСОБА_7 обставин вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, а також, з метою забезпечення можливості подальшого подання цивільного позову просив накласти арешт на вказане вище нерухоме майно.

З резолютивної частини ухвали Шевченківського районного суду м. Львова від 15 вересня 2014 року в справі №466/6550/14-к вбачається, що строк дії ухвали два місяці з моменту її проголошення.

Протягом строку дії вказаної ухвали громадській організації «Місійне згромадження імені святих Кирила та Методія» не відомо про вчинення якихось процесуальних чи слідчих дій, пов`язаних із обтяженим нерухомим майном. Жодних цивільних позовів з приводу обтяженого предмету нерухомого майна не подавалось.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчужень об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна від 24 вересня 2015 року власником приміщення будинку літ. «Б-2» по АДРЕСА_2 є громадська організація «Місійне згромадження святих Кирила та Методія» (код ЄДРПОУ 20825607).

З вказаної інформаційної довідки на об`єкт нерухомого майна видно, що на приміщення будинку літ. «Б-2» по АДРЕСА_2 накладено арешт відповідно до ухвали Шевченківського районного суду від 15 вересня 2014 року №466/6550/14-к; обтяжувач: Шевченківський районний відділ Львівського міського управління Головного управління Міністерства внутрішніх справ України у Львівській області. Вказане обтяження є діючим на сьогоднішній день, незважаючи на те, що відповідно до ухвали Шевченківського районного суду м. Львова від 15 вересня 2014 року в справі №466/6550/14-к арешт було накладено лише на два місяці.

Відповідно до положень ч.1 ст. 174 КПК підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково.

Згідно з положенням п.2 ч.1 ст. 174 КПК арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необгрунтовано.

За весь час кримінального провадження досі не встановлено підстав для оголошення підозри та або пред`явлення обвинувачення, не проведено жодних слідчих дій, за наслідками яких би вбачалася необхідність застосування арешту майна та не здобуто докази, які б вказували на таку потребу. Процесуальним керівником не вказано слідчому на необхідність проведення додаткових слідчих дій, що за спливом такого тривалого проміжку часу наголошує на безпідставності застосованого арешту та втрату актуальності навіть будь-якого припущення про його обгрунтованість та необхідність.

Крім цього, строк дії ухвали Шевченківського районного суду м. Львова від 15 вересня 2014 року у справі №466/6550/14-к закінчився, а прокуратура Шевченківського району м. Львова не вчинила жодних дій щодо продовження дії накладеного арешту на вказане нерухоме майна та не зверталась із повторними клопотаннями про накладення арешту на вказане майно протягом тривалого часу з моменту припинення дії ухвали Шевченківського районного суду м. Львова від 15 вересня 2014 року.

З огляду на вищенаведене просить постановити ухвалу про зняття арешту з нерухомого майна: приміщення будинку під літерою «Б-2» (реєстраційний номер майна 13365539), що знаходиться за адресою: м. Львів. вул. Яцкова,13 , який був накладений ухвалою Шевченківського районного суду м. Львова від 15 вересня 2014 року у справі №466/6550/14-к (номер запису про обтяження 7221512 (спеціальний розділ)).

Заслухавши пояснення представників громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» ОСОБА_4 , ОСОБА_5 в підтримання клопотання, пояснення прокурора прокуратури Шевченківського району м. Львова ОСОБА_3 та пояснення представника ОСОБА_6 і ОСОБА_7 - адвоката ОСОБА_8 , які у задоволенні клопотання просять відмовити, з`ясувавши обставини справи, вважаю, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

У відповідності до положень ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове позбавлення підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, можливості відчужувати певне його майно за ухвалою слідчого судді або суду до скасування арешту майна у встановленому цим Кодексом порядку. Відповідно до вимог цього Кодексу арешт майна може також передбачати заборону для особи, на майно якої накладено арешт, іншої особи, у володінні якої перебуває майно, розпоряджатися будь-яким чином таким майном та використовувати його.

Слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно у вигляді речей, якщо є достатні підстави вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ч.2 ст. 167 цього Кодексу. Крім того, у випадку задоволення цивільного позову суд за клопотанням прокурора, цивільного позивача може вирішити питання про накладення арешту на майно для забезпечення цивільного позову до набрання судовим рішенням законної сили, якщо таких заходів не було вжито раніше.

Арешт може бути накладено на нерухоме і рухоме майно, майнові права інтелектуальної власності, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковому вигляді, цінні папери, корпоративні права, які перебувають у власності підозрюваного, обвинуваченого або осіб, які в силу закону несуть цивільну відповідальність за шкоду, завдану діяннями підозрюваного, обвинуваченого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, i перебувають у нього або в інших фізичних, або юридичних осіб з метою забезпечення можливої конфіскації майна або цивільного позову.

Згідно з приписами ст. 174 КПК України підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.

Арешт майна також може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.

В ході розгляду клопотання встановлено, що в провадженні СВ Шевченківського РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області знаходиться кримінальне провадження, яке внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12014140090001034 від 17 квітня 2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України. Підставою для внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань відповідних відомостей про вищевказане кримінальне правопорушення слугувала заява ОСОБА_6 та ОСОБА_7 на адресу Шевченківського РВ ЛМУ ГУ МВС України у Львівській області, в якій вони просили вжити заходів із захисту їх прав, як членів і співзасновників громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія», з боку голови організації ОСОБА_4 та вказали про підробку їх підписів на протоколі загальних зборів №1 від 06 листопада 2011 року, вимагання сплати членських внесків в необгрунтованих розмірах, перевищення повноважень, передбачених Статутом організації, оголошення необгрунтованих доган, виключення їх з членів організації тощо.

15 вересня 2014 року ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова в справі №466/6550/14-к було задоволено клопотання прокурора прокуратури Шевченківського району м. Львова ОСОБА_3 в рамках вищевказаного кримінального провадження та накладено арешт на приміщення будинку АДРЕСА_1 , яке на праві власності належить громадській організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія».

З оглянутих в судовому засіданні матеріалів кримінального провадження №12014140090001034 від 17 квітня 2014 року вбачається, що після накладення 15 вересня 2014 року арешту на приміщення будинку АДРЕСА_3 органом досудового розслідування в порядку доступу до речей та документів 13 жовтня 2014 року було лише вилучено реєстраційну справу громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» та відповідно 06 жовтня 2015 року і 12 жовтня 2015 року проведено допит в якості свідка голови правління громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» ОСОБА_4 та члена цієї громадської організації ОСОБА_10 . Будь-яких інших слідчих чи процесуальних дій в цьому кримінальному провадженні за період з 15 вересня 2014 року до даного часу органом досудового слідства не проводилось та жодній особі підозра про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, не оголошувалась.

При розгляді клопотання також встановлено, що приміщення будинку АДРЕСА_3 тривалий час перебувало в аварійному стані та 24 квітня 2015 року позачерговими загальними зборами громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» було прийнято рішення про його знесення (протокол №24/04/15 від 24 квітня 2015 року).

На час розгляду в суді клопотання про зняття арешту вищевказаний будинок АДРЕСА_2 фактично вже не існує та на земельній ділянці, де він був розташований, на підставі дозвільних документів почалося спорудження багатоквартирного житлового будинку, яке здійснюється житлово-будівельним кооперативом «АУРУМ 1».

З матеріалів кримінального провадження також видно, що воно внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, санкцією якого не передбачено можливості застосування конфіскації майна для юридичної особи.

Враховуючи вищевказані факти та вимоги названих вище ст.ст. 167, 170, 174 КПК України, вважаю, що клопотання громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» є обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення.

Керуючись ст. ст. 167, 170, 174 КПК України,

у х в а л и в:

Клопотання громадської організації «Місійне згромадження імені святих Кирила і Методія» про зняття арешту з майна задовольнити.

Зняти арешт з нерухомого майна: приміщення будинку під літерою «Б-2» (реєстраційний номер майна 13365539), що знаходиться за адресою: м. Львів. вул. Яцкова,13, який був накладений ухвалою слідчого судді Шевченківського районного суду м. Львова від 15 вересня 2014 року у справі №466/6550/14-к (номер запису про обтяження: 7221512 (спеціальний розділ)).

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудШевченківський районний суд м.Львова
Дата ухвалення рішення27.10.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу55510878
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —466/6550/14-к

Постанова від 15.09.2014

Кримінальне

Шевченківський районний суд м.Львова

Кавацюк В. І.

Ухвала від 27.10.2015

Кримінальне

Шевченківський районний суд м.Львова

Кавацюк В. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні