15/555/06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
=======================================================================
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"08" лютого 2007 р. 10:30Справа № 15/555/06
За позовом: ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська,24
Відповідач: Миколаївський обласний центр профілактики та лікування хворих на СНІД –заклад комунальної власності області, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська,138 «Б»
Суть спору: про стягнення податкового боргу.
Суддя Смородінова О.Г.
При секретарі судового засідання Вязовському М.А.
П Р Е Д С Т А В Н И К И:
Від позивача: Чаричанський П.О., за дорученням;
Від відповідача: Тимченко А.О., за дорученням;
В судовому засіданні присутні:
СУТЬ СПОРУ:
Позивач звернувся до господарського суду із позовною заявою про стягнення з відповідача податкового боргу в розмірі 32282,09грн. за рахунок активів підприємства. В судовому засіданні вказав, що позивач самостійно проводив обчислення сум, а це є неможливим.
Відповідач проти позову заперечує, в запереченнях від 18.12.2006р. вказував на необхідність зупинення провадження у справі до розгляду справ №9/502/06 та №3/560/06.
Станом на 08.02.2007р. відсутні підстави в розумінні ст.156 КАС України для зупинення провадження у справі.
В судовому засіданні судом було оголошено вступну те резолютивну частини постанови.
Розглянувши матеріали справи, суд -
в с т а н о в и в:
Миколаївський обласний центр профілактики та лікування хворих на СНІД - заклад комунальної власності області та є платником податків і зборів, передбачених Законом України "Про систему оподаткування". Організацію зареєстровано та взято на облік як платника податків ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва за №14036462.
Відповідно до ст. 9 Закону України "Про систему оподаткування" на відповідача як платника податків покладено обов'язки подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
Відповідно до ст. 12 Закону України «Про плату за землю»установа відповідача від сплати земельного податку звільнена. Але нормами цієї ж статті передбачено, що якщо особи, які звільнені від сплати земельного податку здають земельні ділянки, окремі будівлі чи їх частини у тимчасове користування, податок за земельні ділянки зайняті цими будівлями переданими в тимчасове користування оплачується у встановлених розмірах на загальних підставах.
Як свідчать обставини справи, відповідач проводив здачу земельних ділянок у тимчасове користування (11.11.2003 року між відповідачем та ПП «Автопорт»було укладено договір № 82 оренди нежитлового приміщення та частини території).
Внаслідок порушення вимог чинного законодавства Миколаївський обласний центр профілактики та лікування хворих на СНІД - заклад комунальної власності області не сплатило в установлені законом строки суму податкового зобов'язання, в результаті чого виникла заборгованість зі сплати земельного податку, яка з обґрунтованого розрахунку позивача становить в розмірі 32282,09 грн. (в т.ч. пеня 90,61грн.)
Миколаївський обласний центр профілактики та лікування хворих на СНІД - заклад комунальної власності області надав до ДПІ Податковий розрахунок земельного податку №104583 від 04.05.2006р., де самостійно визначив суму податкового зобов'язання по сплаті земельного податку за 2004р. в розмірі 6955,40 грн.
Внаслідок часткової сплати борг по сплаті земельного податку за 2004р. становить 1622,80грн.
Як свідчать матеріали справи, відповідач до ДПІ представив податковий розрахунок земельного податку №97411 від 04.05.2006р., де також самостійно визначив суму податкового зобов'язання по сплаті земельного податку за 2005р. в розмірі 9321,19 грн. В подальшому надав уточнюючий податковий розрахунок земельного податку №18127 від 31.08.2006р., де самостійно визначив суму податкового зобов'язання по сплаті земельного податку за 2006р. в розмірі 28228,44 грн.
Відповідно до п. 5.1. ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" суми, визначені платником податків самостійно в податкових деклараціях, поданих до органів ДПІ, вважаються узгодженими з дня подання такої податкової декларації.
Згідно з п.п. 5.4.1. п. 5.4 ст. 5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені законом, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Сума податкового боргу відповідача до ДПІ у Центральному районі м. Миколаєва на час звернення з позовом до суду склала 32282,09 грн.
Відповідно до п. 11 ст. 11 Закону України "Про державну податкову службу в Україні" з наступними змінами "Органи державної податкової служби мають право застосовувати до платників податків фінансові (штрафні) санкції, стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми недоїмки, пені у випадках, порядку і розмірах, встановлених Законами України. Фінансові (штрафні) санкції, суми пені сплачуються платниками податків добровільно або стягуються в судовому порядку". Також законодавством передбачено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкових зобов'язань виключно за рішенням суду.
Отже, в спірних правовідносинах є порушення відповідачем норм діючого законодавства, на підставі викладеного позові вимоги слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 94, 122, 138, 163, 167 КАС України, господарський суд –
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з Миколаївського обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД - заклад комунальної власності області (Код ЄДРПОУ 32884704 54055, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 138 Б) за рахунок активів підприємства на користь Державної податкової інспекції у Центральному районі м. Миколаєва (Код ЄДРПОУ 34034100, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 24) податковий борг в сумі 32282,09грн. на поточний рахунок №34128999600006 банк УДК в Миколаївській області, МФО 826013.
Стягнути з Миколаївського обласного центру профілактики та лікування хворих на СНІД - заклад комунальної власності області (Код ЄДРПОУ 32884704 54055, м. Миколаїв, вул. Потьомкінська, 138 Б) на користь Державного бюджету України - 3,40грн. держмита.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Повний текст постанови складено 22 березня 2007 року.м. Миколаїв
Суддя О.Г. Смородінова
Суд | Господарський суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 08.02.2007 |
Оприлюднено | 27.08.2007 |
Номер документу | 555426 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Миколаївської області
Смородінова О.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні