Справа № 760/21183/15-к
1-кс/760/856/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 лютого 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання сторони кримінального провадження слідчого слідчої групи слідчого СУ ФР Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100000000113 від 06.05.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст. 212 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до оригіналів речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю та розпорядження на їх вилучення (виїмку) у службових осіб ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), наданих для відкриття та обслуговування рахунків ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДР НОМЕР_2 ) рахунків НОМЕР_3 (долар США, євро, українська гривня), НОМЕР_4 (українська гривня) в період з 01.01.2013 по дату виконання Ухвали, а саме: інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі EXEL), про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції); обліково-реєстраційних справ зазначених СГД, в тому числі карток із зразками підписів та відбитками печаток встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, оригіналів договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів зазначених СГД, оригіналів доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками; заяв на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам; протоколів системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта, як на паперових так і електронних носіях.
Слідчий зазначив, що оригінали зазначених документів мають важливе значення, оскільки вони будуть мати доказове значення у кримінальному провадженні.
Слідчий просив постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до зазначених документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищеннядокументів.
Суд відповідно до частини другої ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи за наведених слідчим підстав.
Згідно з ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, приходжу до наступного висновку.
З матеріалів клопотання вбачається, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 06.05.2015 за фактом вчинення кримінального правопорушення щодо фіктивного підприємництва та сприяння в ухиленні від сплати податків в особливо великих розмірах, передбачених ч.1 ст. 212, ч. 2 ст. 212 КК України.
В ході досудового слідства встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ПП « ОСОБА_7 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) в період 2013-2014 років, занизили податок на прибуток у сумі 1099 383 грн. та податок на додану вартість у сумі 1 233 676 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів на загальну суму 2 333 059 грн., що є великим розміром. Вказані обставини порушення податкового законодавства підтверджуються актом перевірки №883/10-16-22-01/ НОМЕР_5 від 24.04.2015.
Так, згідно акту перевірки №612/10-16-22-02/ НОМЕР_5 від 27.03.2015 встановлено, що службові особи ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_5 ) при здійсненні фінансово-господарських взаємовідносин з ПП « ОСОБА_8 » (ПП « ОСОБА_9 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ПП « ОСОБА_10 » (ПП « ОСОБА_11 ») (код ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), в період 2013-2014 років, занизили податок на прибуток у сумі 575277 грн. та податок на додану вартість у сумі 758 768 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів на загальну суму 1 334 045 грн., що є значним розміром.
Встановлено, що ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДР НОМЕР_2 ), відкрито рахунки в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).
Відповідно до вимог ст.ст. 131, 132 КПК України заходи забезпечення кримінального провадженнязастосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження. Заходами забезпечення кримінального провадження є, зокрема, тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди, є банківською таємницею.
Таким чином, за змістом згаданою процесуальної норми надання розпорядження щодо вилучення речей і документів можливе за умови доведення стороною кримінального провадження існування реальної загрози зміни або знищення документів. Між тим, переконливих доказів на користь існування ризику такої загрози або необхідності такого вилучення для досягнення мети отримання доступу до документів слідчим у клопотання не наведено, тому не зрозуміло, в чому необхідність вилучення саме оригіналів документів, а не копій. Тож клопотання в частині щодо надання розпорядження про вилучення оригіналів документів є невмотивованим та таким, що не підлягає в цій частині задоволенню, із зазначенням про можливість отримання документів в належним чином засвідчених копіях.
Разом з тим, не підлягає задоволенню клопотання в частині щодо вилучення у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) обліково-реєстраційних справ зазначених СГД, в тому числі карток із зразками підписів та відбитками печаток встановленого зразка, заяв на відкриття рахунків, оригіналів договорів на розрахунково-касове обслуговування клієнта, оригіналів доручень на право вчинення юридичних дій від імені директорів зазначених СГД, оригіналів доручення на ім`я особи, яка має право на відкриття та розпорядження рахунками; заяв на видачу чекових книжок, грошових чеків, корінців грошових чеків на отримання готівки по зазначеним рахункам; протоколів системи «Банк-клієнт» в яких міститься дата та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання), електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта, як на паперових так і електронних носіях, оскільки слідчим не доведено наявність достатніх підстав для її вилучення, крім того, відсутній зв`язок між запитуваними документами з потребами досудового розслідування.
Слідчий просив надати доступ до вказаних документів за період з 01.01.2013 по дату виконання ухвали, між тим, слідчий суддя вважаєнеобхідним визначити період в межах фабули кримінального провадження, яка підлягає доказуванню, а саме за періодз 01.01.2013 по 31.12.2014.
Враховуючи викладене, слідчий суддя прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Клопотання сторони кримінального провадження слідчого слідчої групи слідчого СУ ФР Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури Київської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015100000000113 від 06.05.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1, 2 ст. 212 КК України задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому СУ ФР Броварської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до речей і копій документів, які містять охоронювану законом таємницю у службових осіб ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ), наданих для відкриття та обслуговування рахунків ПП « ОСОБА_5 » рахунків НОМЕР_3 (долар США, євро, українська гривня), НОМЕР_4 (українська гривня) в період з 01.01.2013 по 31.12.2014, а саме: інформації, як на паперових так і електронних носіях (в форматі EXEL), про рух грошових коштів по рахунках із розшифровкою контрагентів (назва, код ЄДР, МФО банківських установ, номерів рахунків) призначенням платежу, датою платежу, часом проведення платежу, номером платіжного документа, сумою платежу, а також з вказівкою вхідного і вихідного залишків коштів на рахунку на початок і кінець кожного дня, референт кожного платіжного документа (номер або інші символи, які використовуються для ідентифікації трансакції).
Вищезазначені документи надати в належно засвідчених копіях.
В задоволені іншої частин клопотання - відмовити.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в цій ухвалі документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55584114 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Курова О. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні