6/203-06-5387А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"17" липня 2006 р.Справа № 6/203-06-5387А
12.50
За позовом: Одеського обласного відділення Фонду України соціального захисту інвалідів
До відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю „Інтер-ком”, с. Новосвітівка
про стягнення 2878,78 грн.
Суддя Демешин О.А.
Представники:
Від позивача : Гаврюшенко О.Ю.-довіреність
Від відповідача : не з`явився
Суть спору: Одеським обласним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів (далі - Позивач) надано позов про стягнення з ТОВ “Інтер-ком” (далі –Відповідач) –2878,78 грн. штрафних санкцій за невиконання нормативу робочих місць, призначених для працевлаштування інвалідів.
Позивач з позовні вимоги підтримує.
Розглянувши матеріали справи, суд встановив:
Відповідно до статті 19 Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні” для підприємств установ та організацій встановлюється норматив робочих місць для забезпечення працевлаштування інвалідів у розмірі не менше чотирьох відсотків від загальної чисельності працюючих, а якщо працює від 15 до 25чоловік –у кількості одного робочого місця.
Статтею 20 зазначеного Законно передбачено, що підприємства, установи і організації незалежно від форми власності і господарювання, де кількість працюючих інвалідів менша, ніж установлена нормативом, щороку сплачують відповідним відділенням Фонду України соціального захисту інвалідів штрафні санкції, сума яких визначається у розмірі середньої річної заробітної плати на відповідному підприємстві, установі, організації за кожне робоче місце, не зайняте інвалідом.
Згідно пункту 3 Положення “Про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого постановою КМ України № 314 від 03.05.1995р., - робоче місце інваліда вважається створеним, якщо воно відповідає встановленим вимогам робочого місця для інвалідів відповідної нозології, атестоване спеціальною комісією підприємства за участю представників медико-соціальної експертної комісії, органів Держохороннаглядпраці, громадських організацій інвалідів, і введено в дію шляхом працевлаштування на ньому інваліда.
Всупереч вищевказаного положення, відповідач не надавав доказів щодо атестації робочих місць для інвалідів. Відповідно до листа Ширяєвського Управління праці та соціального захисту населення, відповідач не звертався до управління з питання залучення спеціалістів до роботи комісій з проведення атестації робочих місць для працевлаштування інвалідів.
Як вбачається із Звіту про зайнятість про зайнятість та працевлаштування інвалідів за 2004 рік середньо облікова чисельність штатних працівників в цей період становила 33 особи. Виходячи з встановленого нормативу місць для працевлаштування інвалідів, відповідач в 2004 році мав створити 1 робоче місце, однак такого місця відповідачем створено не було.
Відповідно до розрахунку суми відрахувань, які складаються з поділення фонду заробітної плати на середньооблікову чисельність штатних працівників та помноження її на кількість нестворених робочих місць для інвалідів, сума відрахувань за 1 нестворене робоче місце склала –2878,78 грн. (95000 : 33) Х 1 = 2878,78 грн. Х 1 = 2878,78 грн.
Згідно пункту 14 “Положення про робоче місце інвалідів і про порядок працевлаштування інвалідів”, затвердженого Постановою КМ України № 314 від 03.05.1995р. –підприємства у межах встановленого нормативу створюють за власні кошти робочі місця для працевлаштування інвалідів, інформують державну службу зайнятості та місцеві органи соціального захисту населення про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватися праця інвалідів. В порушення цих вимог відповідач не створив за власні кошти 1 робоче місце для працевлаштування інваліда і не інформувало вищевказані органи про вільні робочі місця та вакантні посади, на яких може використовуватись праця інвалідів.
Наведене свідчить про невиконання відповідачем у 2004 році покладених на нього, як на суб`єкта господарювання, обов`язків, передбачених пунктами 3.5, 14 Положення про робоче місце інваліда і про порядок працевлаштування інвалідів.
Статтею 250 ГК України встановлено, що адміністративно-господарські санкції можуть бути застосовані до суб`єкта господарювання протягом шести місяців з дня виявлення порушення, але не пізніш як через один рік з дня порушення цим суб`єктом встановлених законодавчими актами правил здійснення господарської діяльності, крім випадків, передбачених законом.
Згідно статті 241 ГК України –адміністративно-господарський штраф –це грошова сума, що сплачується суб`єктом господарювання до відповідного бюджету у разі порушення ним встановлених правил здійснення господарської діяльності. Перелік порушень, за які з суб`єкта господарювання стягується штраф, розмір і порядок його стягнення визначаються законами, що регулюють податкові та інші відносини, в яких допущено правопорушення.
Таким чином, складовою частиною застосування цих санкцій є порушення встановлених правил господарської діяльності.
Штрафні санкції, які позивач просить стягнути з відповідача, застосовуються за порушення відповідачем правил, встановлених Законом України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”, яким (як вбачається з преамбули цього Закону) визначаються основи соціальної захищеності інвалідів в Україні і гарантує їм рівні з усіма іншими громадянами можливості для участі в економічній, політичній і соціальній сферах життя суспільства, створення необхідних умов, які дають можливість інвалідам вести повноцінний спосіб життя згідно з індивідуальними здібностями і інтересами.
За таких обставин, позовні вимоги є обґрунтованими, підтверджуються матеріалами справи, відповідають чинному законодавству та підлягають частковому задоволенню з покладенням на відповідача витрат по сплаті держмита та ІТЗ судового процесу в розмірі, пропорційно розміру задоволений позовних вимог.
Керуючись ст.ст. 94, 158-163 КАС України, суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1. Позов задовольнити у повному обсязі.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю “Інтер-ком” (66851, Ширяєвський район, Одеська область, с. Новосвітівка, Одеської області, рахунок 260028613 в ООФ АППБ „Аваль”, МФО 328351, код 26365354) :
- на користь Одеського обласного відділення Фонду соціального захисту інвалідів (65107, м. Одеса, вул. Канатна, 83, банк –УДК у Одеській області, одержувач –Ширяєвське РВДК, МФО 828011, р/р 31214230500509, КБК 50070000, код ЄДРПОУ 23214666) штрафних санкцій 2878 гривень 78 коп. ;
Постанова може бути оскаржена в порядку і строки передбачені статтею 186 КАС України
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня її підписання у повному обсязі, якщо таку заяву не уло подано, або після закінчення 20-ти денного строку подання апеляційної скарги з дата подання заяви про апеляційне оскарження постанови.
Суддя Демешин О.А.
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 55595 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Демешин О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні