?
Справа № 279/9558/15-к
1-кс/279/576/15
У Х В А Л А
"10" липня 2015 р. Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Слідчий-суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області ОСОБА_1 розглянувши клопотанняслідчого СВКоростенського МВ УМВС України в Житомирській ОСОБА_2 ,за матеріалами досудового розслідування, внесеного до ЄРДР за №12013060060001067 від 26.07.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 191, ч.1 ст.358 КК України, погодженого прокурором Коростенської міжрайонної прокуратури ОСОБА_3 , -
ВСТАНОВИВ:
В клопотанні вказано,що в період часу з вересня по листопад місяць 2011 року засновники товариства з обмеженою відповідальністю Астрал, код ЄДРПОУ 31231687, юридична адреса: м. Коростень вул. Шолом Алейхема, 62, ОСОБА_4 та ОСОБА_5 , при виході зі складу засновників ТОВ Астрал, незаконно отримали частки статутного фонду товариства по 500 000 грн. кожний, заволодівши таким чином грошовими коштами, чим заподіяли товариству матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Крім того, 17.05.2011 року, невстановлена особа, у невстановленому слідством місці, з метою внесення неправдивих відомостей до нової редакції статуту ТОВ «СКВ-МІГ», код ЄРДПОУ 36245605, юридична адреса : м. Коростень вул. Ш.Алейхема, 62, підробила підпис ОСОБА_6 та внесла у вказаний статут неправильні відомості, в результаті чого зі статуту товариства вилучено норму про необхідність стовідсоткової присутності всіх засновників на загальних зборах засновників ТОВ «СКВ-МІГ», чим порушено право ОСОБА_6 , як засновника товариства, що володіє часткою статутного капіталу 33, 34 %, що дало змогу іншим засновникам проводити збори та приймати рішення без участі останнього.
В подальшому нову редакцію статуту ТОВ «СКВ-МІГ», 01.06.2011 року зареєстровано державним реєстратором Коростенської міської ради Житомирської області за № 13061050008000858.
Вказані обставини попередньо кваліфіковані досудовим розслідуванням за ч. 1 ст. 358 КК України.
В ході досудового розслідування встановлено, що державна реєстрація юридичної особи ТОВ «СКВ-МІГ» проведена 03.03.2009 року державним реєстратором виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області за № 13061020000000858. 01.06.2011 року державним реєстратором виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області проведено державну реєстрацію змін до установчих документів ТОВ «СКВ-МІГ» за № 13061050008000858 на підставі поданого статуту товариства в новій редакції.
Документи розміщуються в реєстраційній справі у порядку їх надходження і нумеруються. Реєстраційна справа підлягає довічному зберіганню в архіві, який створюється в органі державної реєстрації прав. Порядок ведення архіву визначається Міністерством юстиції України.
У ході досудового розслідування у слідства виникла необхідність в вилученні у державного реєстратора виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області (м. Коростень, вул. Грушевського, 22) реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю «СКВ-МІГ», в якій містяться документи, що стали підставою проведення державної реєстрації юридичної особи, внесення змін до відомостей про юридичну особу.
Відомості, що містяться у вказаних документах, можуть бути використані як докази, та необхідні для призначення криміналістичних експертиз.
Для проведення почеркознавчої експертизи рукописних записів та підписів експерту надаються виключно оригінали документів.
Таким чином без вилучення і дослідження оригіналів документів, іншими способами неможливо отримати інформацію про відсутність, або наявність фактів і обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають встановленню.
Вказані документи мають значення для встановлення істини в справі, та можуть підтвердити факт підробки документу.
Слідчий вважає, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи мають суттєве значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей, які іншим способом неможливо отримати.
Вивчивши матеріали справи, судом встановлено наступне.
Відповідно до ч.1 ст.160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування про тимчасовий доступ до речей і документів.
Ст. 159 КПК України, передбачено порядок доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні інших осіб, через отримання судового дозволу на підставі клопотання про тимчасовий доступ до речей та документі.
За правилами ст. 93 КПК України збирання доказів здійснюється сторонами кримінального провадження, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.
Сторона захисту, потерпілий, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, здійснює збирання доказів шляхом витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, службових та фізичних осіб речей, копій документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій, актів перевірок; ініціювання проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій та інших процесуальних дій, а також шляхом здійснення інших дій, які здатні забезпечити подання суду належних і допустимих доказів.
Застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження передбачено ст.159,162 КПК України, клопотання містить належне обгрунтування зв"язку між вимогами заявленими в ньому та обставинами вчиненого правопорушення. Вказане клопотання необхідно розглядати за відсутністю сторони, у володінні якої знаходиться вказані вище документи, оскільки є достатні підстави вважати, що до зазначеної інформації можуть мати доступ сторонні особи, таким чином в разі будь-якого зволікання з її вилученням, будуть створенні можливості для її втрати, тобто існує реальна загроза для їх зміни та знищення, що в подальшому унеможливить прийняття законного рішення по даному провадженню. Ініціювання стороною захисту, потерпілим, представником юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, проведення слідчих (розшукових) дій здійснюється шляхом подання слідчому, прокурору відповідних клопотань, які розглядаються в порядку, передбаченому ст.220 цього Кодексу. Постанова слідчого, прокурора про відмову в задоволенні клопотання про проведення слідчих (розшукових) дій, негласних слідчих (розшукових) дій може бути оскаржена слідчому судді.
З метою правомірного доступу до документів, що містять відомості, які мають значення по кримінальному провадженню, перевіривши надані матеріали, суд заявлене клопотання задовольняє.
Керуючись ст.131, 132,159,160-165 КПК України, -
У Х В А Л И В:
1. Клопотання задоволити.
2. Надати старшому слідчому СВ Коростенського МВ УМВС України в Житомирській області майору міліції ОСОБА_2 або оперативному підрозділу органу внутрішніх справ за письмовим дорученням слідчого тимчасовий доступ до речей і документів, з подальшим їх вилученням в приміщенні державного реєстратора виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області, яке розташоване за адресою : м. Коростень, вул. Грушевського, 22, Житомирської області, оригіналів документів (у разі відсутності оригіналів - завірених службовою особою установи їх копій та документів, які підтверджують причину їх відсутності) реєстраційної справи товариства з обмеженою відповідальністю «СКВ-МІГ», і.к. 36245605, зареєстрованого 03.03.2009 року державним реєстратором виконавчого комітету Коростенської міської ради Житомирської області за № 13061020000000858.
Роз`яснити, що згідно ст.166 КПК України - "1. У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів. 2. У разі якщо дозвіл на проведення обшуку надано за клопотанням сторони захисту, слідчий суддя, суд доручає забезпечення його проведення слідчому, прокурору або органу внутрішніх справ за місцем проведення слідчих дій. Проведення обшуку здійснюється за участю особи, за клопотанням якої надано дозвіл на його проведення, згідно з положеннями цього Кодексу."
Строк дії ухвали один місяць, з дня її прийняття.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий - суддя Коростенського міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 55618979 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Моголівець І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні