Справа№ 524/5598/15-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
10.02.2016 року слідчий суддя Автозаводського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 , за участю слідчого ОСОБА_2 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №12014170090000884 від 21.04.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
Старший слідчий СВ Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старший лейтенант поліції ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні №12014170090000884 від 21.04.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України, яке погоджене з прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 .
На обґрунтування клопотання зазначив, що 20 березня 2014 року до ЧЧ Кременчуцького МВ надійшов рапорт від ст. о/у ОСОБА_4 , про те, що в ході розгляду заяви ОСОБА_5 , встановлено факт шахрайського заволодіння його коштами в розмірі 17,414 грн. працівниками ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 " (ЄДРПОУ НОМЕР_1 ), які під приводом видачі кредиту залучають кошти, як попередню оплату за кредит, який в подальшому не видають, а кошти не повертають.
Відомості про дане кримінальне правопорушення внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014170090000884 від 21.03.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
За результатами оперативно-розшукових заходів досудовим розслідуванням встановлено, що протягом 2013 - 2015 років група осіб: ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та ОСОБА_10 , діючи від імені юридичних осіб: ПП « ОСОБА_11 », ЄДРПОУ НОМЕР_2 , ПП « ОСОБА_12 », ЄДРПОУ НОМЕР_3 , ПП « ОСОБА_13 », ЄДРПОУ НОМЕР_4 , ПП « ОСОБА_14 », ЄДРПОУ НОМЕР_5 , ПП « ОСОБА_15 », ЄДРПОУ НОМЕР_6 , ПП « ОСОБА_16 », ЄДРПОУ НОМЕР_7 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », ЄДРПОУ НОМЕР_8 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », ЄДРПОУ НОМЕР_9 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 , ПП « ОСОБА_17 » ЄДРПОУ НОМЕР_12 , ПП « ОСОБА_18 », ЄДРПОУ НОМЕР_13 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », ЄДРПОУ НОМЕР_14 , ПП « ОСОБА_19 », ЄДРПОУ НОМЕР_15 , ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 », ЄДРПОУ НОМЕР_16 , ПП « ОСОБА_20 », ЄДРПОУ НОМЕР_17 , ПП « ОСОБА_21 », ЄДРПОУ НОМЕР_18 , орендувавши офіси за адресами: АДРЕСА_1 та АДРЕСА_2 , а також розмістивши об`яви в засобах масової інформації (газета «Приватна газета», в мережі Інтернет на сайті ІНФОРМАЦІЯ_8 ) про надання кредиту протягом 15 хвилин, шахрайським шляхом заволоділи грошовими коштами громадян міста Кременчука та Полтавської області у великому розмірі, шляхом отримання від них передплат на розрахункові рахунки вказаних юридичних осіб, як підтвердження платоспроможності останніх. Ошуканими за вказаною схемою стали громадяни м. Кременчука, а сума завданих їм збитків особливо великі розміри.
В ході досудового розслідування відносно вказаних осіб, проведено ряд негласних слідчих (розшукових) заходів передбачених ст.ст. 260, 263, 267, 268 КПК України, в ході яких встановлено, що представники філії вказаних підприємств розташованих в місті Кременчуці, Києві, Дніпропетровську, Павлограді, Жиитомирі та інших містах на території України приймають дзвінки на телефони, реклама номерів яких розміщені в засобах масової інформації (газети, об`яви, Інтернет-сайт) та повідомляють клієнтам про можливість надання їм кредитів в сумі від 10000 грн. на різноманітні потреби. В ході бесіди отримують від громадян відомості про їхні персональні дані (ПІБ, адресу проживання, наявність кредитів в банківських установах) та повідомляють про необхідність погодження видачі кредитів в службі безпеки їхнього підприємства. Через деякий час, без будь-якого погодження, телефонують клієнту та повідомляють про можливість видачі кредиту, але для перевірки платоспроможності клієнта останньому необхідно сплатити фінансову гарантію в розмірі від 2500 грн. та вище. В разі погодження клієнта на вказані умови фігуранти запрошують його в офіс для складання документів.
В приміщенні офісу фігуранти запевняють клієнтів про видачу кредиту готівкою або шляхом перерахування коштів на банківську картку протягом години після укладення договору. Надавши рахунок на оплату із реквізитами фіктивного підприємства, направляють клієнта в банківську установу для оплати фінансової гарантії. Після оплати, клієнт надає квитанцію про сплату коштів і тільки після цього з ним укладається два договори: про надання інформаційних, консультаційних послуг та послуг з пошуку інформації, а також договір про сприяння у видачі безвідсоткової позики. Підписавши вказані договори, клієнт залишає приміщення та повинен отримати СМС-повідомлення, із кодом по якому нібито він зможе отримати кошти готівкою в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_9 », готівкою в офісі, шляхом перерахування на банківську картку чи іншим способом. Через декілька днів клієнт отримує повідомлення, але без коду, а з інформацією про реєстрацію його договору. Телефонуючи на телефон гарячої лінії підприємства, клієнту повідомляється про те, що він не може отримати кредит, у зв`язку з тим, що в нього відсутній договір про страхування життя. Звертаючись на офіс фігурантів, клієнту повідомляють про необхідність укладення договору страхування та оплати коштів за це в сумі від 1500 грн. і більше, в залежності від суми кредиту. Після цього, усвідомлюючи, що це останній платіж перед отриманням кредиту, клієнти в аналогічному порядку сплачують кошти на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » та підписують договори, а фігуранти знову обіцяють видати кредит.
Але жодного разу кредит вказаними установами клієнтам не видавався з різноманітних причин. На запитання клієнтів про можливість повернути кошти, фігуранти повідомляють, що постраждалі мають право розірвати договір, але кошти повернуті не будуть, що передбачено цим договором. На адресах реєстрації в м. Києві фіктивні підприємства відсутні.
Щодня працівники філій в містах України звітували кураторам, які знаходились в м. Харків про кількість укладених договорів та суми коштів сплачених постраждалими на розрахункові рахунки фіктивних підприємств, а куратори, в свою чергу, повідомляли план необхідних оформлень на наступний місяць. Проведені оперативно-розшукові та негласні слідчі (розшукові) заходи легалізовані в установленому законом порядку.
В ході проведення обшуку в центральному офісі, який розташований за адресою: АДРЕСА_3 виявлено та вилучено знаряддя вчинення злочину, серед яких печатки: ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ЄДРПОУ НОМЕР_19 1шт, печатки ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 2шт, ПП « ОСОБА_22 » ЄДРПОУ НОМЕР_20 1шт, печатка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ЄДРПОУ НОМЕР_21 1шт, печатка ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 1шт, факсиміле підписів керівників вказаних юридичних осіб 4 шт.
В ході подальшого досудового розслідування 11.09.2015 з метою забезпечення конфіскації та подальшого відшкодування завданих збитків на розрахункові рахунки фіктивних підприємств ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_11 » ЄДРПОУ НОМЕР_21 , ТДВ « ІНФОРМАЦІЯ_10 » ЄДРПОУ НОМЕР_19 ; ПП « ОСОБА_23 » ЄДРПОУ НОМЕР_22 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ЄДРПОУ НОМЕР_11 ; ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЄДРПОУ НОМЕР_10 ; ПП « ОСОБА_22 » ЄДРПОУ НОМЕР_20 ; ПП « ОСОБА_24 » ЄДРПОУ НОМЕР_12 ; ПП « ОСОБА_25 » ЄДРПОУ НОМЕР_23 накладено арешт.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців ПП « ОСОБА_26 », знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 ; ПП « ОСОБА_27 », знаходиться за адресою: АДРЕСА_5 .
Тому, для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, для дослідження виду діяльності, встановлення причетності до організації зайняття шахрайського заволодіння чужими грошима, усунення протиріч під час досудового розслідування та перевірки дійсності встановлених обставин, необхідно отримати тимчасовий доступ до реєстраційних справ ПП « ОСОБА_26 », юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ПП « ОСОБА_27 », юридична адреса: АДРЕСА_5 , що перебувають (або можуть перебувати) у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 (адреса: АДРЕСА_6 ). Іншими способами отримати вищезазначені документи та речі не можливо.
За відсутності клопотань від учасників, на підставіст. 107 КПК України, фіксування процесуальної дії за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Заслухавши слідчого, який підтримав клопотання, дослідивши додані до клопотання матеріали, які обґрунтовують доводи клопотання, приходжу до наступного.
Внесене слідчим клопотання відповідає вимогамст.160 КПК України, матеріали клопотання містять достатні дані про здійснення слідчим досудового розслідування раніше зазначеного кримінального правопорушення, а також про те, що речі та документи, про тимчасовий доступ до яких просить слідчий, можуть знаходитися у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 і вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у цьому кримінальному провадженні.
Іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою документів, що знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_12 на даний час не можливо.
Враховуючи, що метою тимчасового доступу до речей та документів є встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні вважаю за можливе надати розпорядження на вилучення зазначених в клопотанні копій документів.
Таким чином, у судовому засіданні встановлено усі, передбачені ст.132, ч.ч.5-7 ст.163 КПК України, підстави до часткового задоволення внесеного слідчим клопотання.
На підставі викладеного, керуючись ст. 132,160,162-165,166,309,369-372,532 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до речей та документів, внесене у кримінальному провадженні №12014170090000884 від 21.04.2014 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст.190 КК України задовольнити частково.
ІНФОРМАЦІЯ_12 (адреса: АДРЕСА_6 ) надати старшому слідчому СВ Кременчуцького ВП ГУНП в Полтавській області старшому лейтенанту поліції ОСОБА_2 тимчасовий доступ до документів, а саме: реєстраційних справ ПП « ОСОБА_26 », юридична адреса: АДРЕСА_4 ; ПП « ОСОБА_27 », юридична адреса: АДРЕСА_5 , з метою ознайомлення та отримання належним чином завірених копій.
Строк дії ухвали визначити до 09 березня 2016 року.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала набирає законної сили з моменту оголошення та оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Автозаводський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 10.02.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55665546 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Автозаводський районний суд м.Кременчука
Рибалка Ю. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні