У Х В А Л А
12.02.2016 Справа №607/1256/16-к
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю слідчого СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання слідчого СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів, -
В С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження №12016210180000007 від 05 січня 2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 358 КК України, звернулася слідчий СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , за погодженням прокурора Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 .
На підставі ч.1 ст. 163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком, відповідно до ч.2 ст.163 КПК України, якщо сторона кримінального провадження, яка звернулася з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
У своєму клопотанні слідчий СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_5 просить розглядати подане нею клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходиться документи до яких вона клопоче, з метою недопущення зміни або знищення зазначених у клопотанні документів.
Слідчий суддя вважає, що слідчим доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза або знищення документів, до яких вона клопоче, а тому на підставі ч.2 ст. 163 КПК України дане клопотання про тимчасовий доступ, слід розглядати без участі особи у володінні якої знаходиться вказані у клопотанні документи.
В судовому засіданні слідчий СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 клопотання підтримала та просить його задовольнити, надати дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме акту приймання, передачі майна від 02.03.2015 року, рішення загальних зборів ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 02.03.2015 року, інвентарні карточки, головну бухгалтерську книгу ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », журнал ведення основних засобів ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », з можливістю їх вилучення, для проведення ряду слідчих дій, зокрема почеркознавчої експертизи.
Заслухавши доводи слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як зазначено у клопотанні, 02.03.2015 року директора ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 та голова громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 підробили акт приймання-передачі майна від 02.03.2015 року, в який внесли неправдиві відомості щодо передачі гідроспоруди ставу с. Довжанка, Тернопільського р-ну на баланс громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 », хоча вказана гідроспоруда ставу на балансі ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не перебувала.
За даним фактом 05.01.2016 року внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження №12016210180000007, за ознаками злочину, передбаченого ч.1 ст.358 КК України.
В ході досудового розслідування допитаний як свідок ОСОБА_8 повідомив, що на посаді Довжанського сільського голови перебуває з 2012 року. З приводу повідомлення про вчинення злочину повідомляє, що на даний час Тернопільським міськрайонним судом розглядається справа № 607/12308/15-ц за позовом прокуратури Тернопільського району в інтересах ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання права власності на гідроспоруду ставу. Під час судового розгляду голова ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 подав до суду завідомо підроблений документ а саме акт приймання-передачі гідроспоруди ставу, що розташований за межами населеного пункту с.Довжаика, Тернопільського р-ну, кадастровий номер земельної ділянки №6125282500:01:001:1982 на території Довжанської сільської ради, балансовою вартістю 7153 грн. Згідно даного акту директор ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_9 передав голові ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 » гідроспоруди ставу, що розташований за межами населеного пункту с. Довжанка, Тернопільського р-ну. Даний акт містить завідомо неправдиву інформація про наявність у власності та на балансі ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » гідроспоруди ставу в с. Довжанка, Тернопільського району. Згідно із заяви наданої головою ГО « ІНФОРМАЦІЯ_2 », яку він подав до суду, вказана гідроспоруда була збудована у 1962 році колгоспом «Перемога» на земельній ділянці із кадастровим номером 6125282500:01:001:1982, а потім у зв`язку з реформуванням аграрного сектору, передана Громадській організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 ». Вказані відомості є неправдивими оскільки колгосп «Перемога» був створений у 1980 році, після чого був реформований у Спілку власників паїв с. Довжанка. Вказана спілка ліквідована у 2005 році без правонаступництва. Паралельно, у 2000 році було створено приватне агропромислове підприємство « ІНФОРМАЦІЯ_1 », як окрему юридичну особу, яка жодного відношення до майна колгоспу « ІНФОРМАЦІЯ_1 » чи Спілки власників паїв с. Довжанка не мала. Із слів колишнього головного бухгалтера ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_10 , яка працювала на вказаній посаді протягом 2000-2007 років, гідроспоруда ставу в с. Довжанка, Тернопільського району на земельній ділянці кадастровий номер 6125282500:01:001:1982 ніколи на баланс ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не передавалися і на обліку основних засобів не передавали. А тому вважає, що директором ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_9 та головою Громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 було складено завідомо підроблений документ, а саме акт приймання-передачі гідроспоруди ставу, що розташований за межами населеного пункту с. Довжанка кадастровий номер земельної ділянки №6125282500:01:001:1982 па території Довжанської сільської ради. Даний акт в подальшому було використано ОСОБА_11 , під час розгляду Тернопільським міськрайонним судом справи №607/12308/15-ц за позовом прокуратури Тернопільського району в інтересах ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання права власності на гідроспоруду з метою заволодіння даною гідроспорудою у власних інтересах, а саме його оригінал був наданий судді для ознайомлення.
На даний час, в ході проведення досудового розслідування, з метою з`ясування усіх обставин, які мають важливе значення для розслідування кримінального провадження, зокрема підтвердження чи спростування факту підроблення акту приймання-передачі майна від 02.03.2015 року, виникла необхідність у вилученні документації, а саме: оригіналу акту приймання-передачі майна від 02.03.2015 року про передачу ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » Громадській організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » гідроспоруди ставу, що розташований за межами населеного пункту с. Довжанка, для ознайомлення з ним та проведення ряду слідчих дій, зокрема почеркознавчої експертизи, тощо, оскільки підтвердити чи спростувати факт підроблення акту приймання-передачі майна від 02.03.2015 року, окрім як вилучення оригіналу не представляється можливим.
Слідчий у клопотанні обґрунтувала, та у судовому засіданні пояснила, що вилучення зазначеної документації являється необхідним, оскільки наявні достатні підстави вважати, що 02.03.2015 року директора ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_6 та голова Громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ОСОБА_7 підробили акт приймання-передачі майна від 22.03.2015 року, в який внесли неправдиві відомості щодо передачі гідроспоруди ставу с. Довжанка, Тернопільського р-ну на баланс громадської організації « ІНФОРМАЦІЯ_2 », хоча вказана гідроспоруда ставу па балансі ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » не перебувала і саме для підтвердження чи спростування вказаного факту підроблення документів слідчий клопоче про надання дозволу на тимчасовий доступ, із можливістю вилучення вищенаведеної документації.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Окрім того, згідно ч. 7 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Відповідно до положення ч. 1 ст. 165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів , зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду.
У своєму клопотанні слідчий СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області просить надати дозвіл на тимчасовий доступ, безпосередньо їй, а також іншим уповноваженим особам, уповноваженим цим слідчим у встановленому законом порядку, однак слідчий не зазначила прізвища, ім`я та по-батькові таких працівників, що суперечить вимогам п.1 ч. 1 ст.164 КПК України, згідно якої в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено: прізвище, ім`я, по батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей та документів, а тому в даній частині клопотання до задоволення не підлягає.
Згідно ч.2 ст.9 КПК України прокурор, керівник органу досудового розслідування, слідчий зобов`язаний всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження.
З врахуванням того, що слідчим доведена необхідність застосування заходу забезпечення кримінального провадження, а також те, що документи, до яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у даному кримінальному провадженні, а вилучення оригіналів зазначених документів необхідне для проведення почеркознавчої експертизи, проведення якої є неможливим без надання експерту для ознайомлення їх оригіналів, за результатами якої можна буде підтвердити чи спростувати факт підроблення акту приймання-передачі майна від 02.03.2015 року, а також приймаючи до уваги неможливість отримати тимчасовий доступ до документів в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст.9, 132, 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя,-
У Х В А Л И В:
Клопотання слідчого СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , погодженого прокурором Тернопільської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів - задовольнити частково.
Надати дозвіл слідчому СВ Тернопільського районного відділення поліції Тернопільського відділу поліції ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до оригіналів документів, а саме: акту приймання передачі майна від 02.03.2015 року, рішення загальних зборів ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 02.03.2015 року про передачу ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » громадській організацій « ІНФОРМАЦІЯ_2 » гідроспоруди ставу, що розташований за межами населеного пункту с. Довжанка, а також до головної бухгалтерської книги ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », інвентарних карточок ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », журналу ведення основних засобів ПАП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », які перебувають у володінні Приватного агропромислового підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_1 », що за адресою с. Довжанка Тернопільського району, з можливістю вилучення документів зазначених ухвалі, для проведення почеркознавчої експертизи.
Строк дії ухвали встановити протягом місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського
міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 12.02.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55721828 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Кунцьо С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні